خجسته

در این وبلاگ کامنت بی‌ربط و کامنت بی‌نام حذف خواهد شد

خاموشی آتشی !

  
نویسنده : ساناز ; ساعت ٧:٠٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٤/۸/۳٠
تگ ها :


 

نيروگاه UCF اصفهان، به بهانه "تعميرات داخلي" و نه صورت يک جانبه، تعطيل شد.

 

این خواهران و برادران بسیجی هم واقعا خیلی سرشان شلوغ است، یک دفعه تبدیل می شوند به موجوداتی که باید در انتخابات رای بدهند تا تحفه خان رئیس جمهور شود. یک ماه بعد، تبدیل می شوند به دانشجوی مبارز ضدامپریالیست که باید به سفارتخانه حمله کنند، دو هفته بعد آنها را سوار مینی بوس می کنند و می برند به اصفهان و تبدیل می شوند به دانشجوی طرفدار تولید انرژی اتمی، بعد آنها را ثبت نام می کنند تا عملیات استشهادی کنند، در همین حال اعلام می شود که بنا به گفته روحانیون بسیجی ها حق ندارند دیگر بیلیارد بازی کنند، این فرنگی ها هم از این وضع دیوانه می شوند. با خودشان فکر می کنند اینها که عملیات استشهادی می خواستند بکنند، چی شد بیلیارد بازی کردند؟ سه ماه پیش، احمدی نژاد گفت: « بورس مثل قمار است.» به دنبال همین موضوع اقتصاد مملکت نابود شد، برای نجات کشور از این وضعیت، هفته قبل نشریه پرتو ارگان مصباح یزدی نوشت: « بسیجی ها سهام بورس بخرند.» در پی این پیشنهادات تشکیلات « بسیج – واحد وال استریت» نیز به بسیج- واحد لاس وگاس افزوده شد.

(ابراهيم نبوی )

  
نویسنده : ساناز ; ساعت ٩:٥٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٤/۸/٢٩
تگ ها :


 

اينجانب پس از مجاهدتهای فراوان و شبانه روزی در امر پرت کردن گوشی موبايل فلک زده ام به اطراف و اکناف ! موفق شدم که قاب گوشی مذکور را بشکنم .

همين !

  
نویسنده : ساناز ; ساعت ٧:۳۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٤/۸/٢۸
تگ ها :


کروبی و صبا و هديه تهرانی و حاج خانوم !

خوب به مبارکی و ميمنت حاج آقا کروبی هم دبيرکل حزب تازه تاسيس اعتماد ملی شد . جدا از اينکه چقدر اين حزب ميتواند کاری بکند . به نظر من نفس حضور يک حزب جديد ميتواند مثبت باشد . و کمک کند که قدم کوچکی به سوی يک جامعه چند صدايی پيش برويم .

اما : من هرگز نظر مثبتی به اين حاج آقا کروبی نداشته ام . جون حس ميکنم هميشه از عوام زدگی جامعه ما به نفع خودش سود برده . آن شعار مشعشع ماهی ۵۰ هزارتومان به هر ايرانی مبارزات انتخابی اش کاملا نشان ميدهد که تا چه پايه عوام زده است . هر کسی اندکی فقط اندکی اقتصاد بداند ، ميداند که بی حساب پول وارد جامعه کردن مساوی است با افزايش تورم . ( من کلاس سوم راهنمايی بودم که برای درس علوم اجتماعی تحقيقی کرده بودم درباره تورم . که البته تخقيق من تشکيل شده بود از خواندن ۳ کتاب درباره اقتصاد که يکی از آنها کتاب درسی دبيرستان بود : اقتصاد ماليه دوم دبيرستان رشته اقتصاد . و از همان موقع ياد گرفتم به افزايش نقدينگی دل خوش نکنم چون به معنای افزايش قدرت خريد و رفاه بيشتر نيست ) البته يک نکته خيلی مهم اينجا هست : کسی ميتواند از عوام زدگی جامعه ما سود ببرد که آن را بشناسد :يا عوام زده باشد يا با جامعه به خوبی آشنا باشد . چيزی که مثلا آقای احمدی نژاد هم از آن استفاده کرد و مثلا آقای معين يا لاريجانی نتوانستند از آن استفاده کنند .

 خوب حالا اين دبيرکل حزب تازه تاسيس اعتماد ملی تصميم دارد که يک شبکه تلويزيونی ماهواره ای خصوصی ( احتمالا به نام صبا ) راه اندازی کند . و احتمالا مسئوليت راه اندازی اين شبکه به عهده بهروز افخمی خواهد بود . هنرپيشه محبوب اين کارگردان هم هديه تهرانی است . که در اکثر فيلمهای او بازی کرده . شايعه شده بود که هديه تهرانی مجری شبکه صبا خواهد بود .

  (همين جا پرانتزی باز کنم . هديه تهرانی هنرپيشه محبوبی است . من خودم معتقدم که او زن جسوری است . در جامعه سنتی ايران هنر پيشه زنی که حاضر ميشود چنين نقشهايی بازی کند بايد جسارت زيادی داشته باشد . ولی درباره اينکه چقدر بازيگر توانايی است نظری ندارم چون فکر ميکنم زمانی ميتوان درباره توانايی يک بازيگر نظر داد که او نقش های متفاوتی بازی کند . تا به حال هديه تهرانی نقشهايی که بازی کرده بسيار به هم شبيه بوده اند . و همه چيزی از زن مدرن ايرانی داشته اند . که احتمالا به شخصيت خود هديه تهرانی شبيه هستند . برای نظر دادن درباره توانايی او من صبر ميکنم که تا نقشهايی از او که متفاوت تر هستند را ببينم مثلا فيلمی که ساخته بهروز افخمی است و درباره زندگی آيت الله خمينی است و هديه تهرانی نقش مادر آيت الله خمينی را بازی ميکند .  )

به نظر من البته همين شايعه هم از همان بهره برداری آقای کروبی از عوام زدگی ناشی ميشود . هديه تهرانی محبوب است ، زيبا و خوش تیپ است و ظاهرش مشابه جوانانی است در خيابان هر روز ميبينيم . و به طور نا خود آگاه حضورش مثلا ميتواند عدم سخت گيری درباره حجاب يا عدم سخت گيری درباره ارتباط دختران و پسران را به ذهن متبادر کند .  باز همان شايعه ها ميگويند هديه تهرانی شرايطی داشته مانند اينکه حجاب را به شکل شخصی خودش رعايت خواهد کرد و مثلا مانند مجريان تلويزيون دولتی ايران يونيفرم نخواهد پوشيد . که پذيرفته نشده و موضوع منتفی شده . که به نظر من خيلی هم خوب شده که منتفی شده . چون حضور او دروغ بزرگی بود که قرار بود با قدرت ماهواره در دنيا پراکنده شود . همان بهتر که اين دروغ گفته نشد . چون به هر حال درد کروبی الان کنار گذاشته شدن از حکومت است . نه مثلا آزادی های مدنی من و امثال من . اگر خط قرمز خاتمی حفظ نظام بود اين خط برای کروبی پر رنگ تر است . حالا گيريم از خاتمی عمل گراتر باشد . يا به اصطلاح با عرضه تر  از خاتمی است. ولی قطعا از عرضه اش به نفع من و امثال من استفاده نخواهد کرد . همان بهتر که با استفاده از محبوبيت هديه تهرانی و زيبايی او اين دروغ به خورد ملت ما داده نشود .

اما اين حاج خانم کروبی که حتی کسی نامخانوادگی اش را نميداند . از اين شايعات بر آشفته و اعتراضاتی کرده که واقعا ماهيت و تفکر خودش را به خوبی نشان داده :

مگر مامرده ايم که هديه تهرانی مجری شود .

 لابد حاج خانوم فکر ميکند به اندازه هديه تهرانی محبوب است که خوب قطعا آرزو بر ايشان عيب نيست . ولی من دلم به حال حاج آقاکروبی ميسوزد که بايد ثابت کند خانم هديه تهرانی را صيغه نکرده 

اينجا را بخوانيد . درباره همين موضوع

  
نویسنده : ساناز ; ساعت ٩:۱٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٤/۸/٢۳
تگ ها :


تخصص در ايجاد وحدت

به نظر من آقای دکتر احمدی نژاد رئيس جمهور کشورمون تخصص عجيبی دارد در ايجاد وحدت . با گفتن يک جمله در سخنرانی اش تمام اروپا و امريکا را بر عليه ايران و به نفع اسرائيل متحد کرد حتی باعث شد . رهبر تشکيلات خودگردان هم بگويد قصد ما از بين بردن اسرائيل نيست . حالا هم با معرفی يک وزير ميلياردر برای وزارت نفت کاری کرده که سرمقاله نويس کيهان و مسعود بهنود هر دو  يک حرف بزنند و بگويند اين انتخاب با شعارهای تبليغاتی رئيس جمهور هماهنگ نيست . دست کم نگيريد اين توانایی را ، هر کسی چنين توانايی هايی ندارد . از من گفتن بود .

  
نویسنده : ساناز ; ساعت ۱٢:٥٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٤/۸/٢۱
تگ ها :


 

فايده اينکه توی يک شب بارانی که ترافيک وحشتناک است ، پياده باشی اين است که می توانی حتی از ماکسيما هم تند تر راه بری و از بنز هم جلو بزنی !!!

 

 

پ. ن : از دوستانی که برای يادداشت قبل نظراتشون رو نوشتند خيلی ممنونم . و از بقيه همچنان ميخواهم که لطفا تو رو خدا تو رو جون هر کی دوست داريد نظر بدهيد و ما را ار نظراتتون با خبر کنيد . پيشاپيش ممنونم .

  
نویسنده : ساناز ; ساعت ٧:۱۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٤/۸/۱۸
تگ ها :


 

تا به حال به قضيه گذشته پر افتخار ايران و تمدن بزرگ باستانی و... فکر کرده ايد ؟

من خيلی به اين موضوع فکر کرده ام . راستش وقتی ميبينم که اولين قانونی که ميتوان آن را مشابه اعلاميه جهانی حقوق بشر دانست را کوروش پادشاه ايرانی تدوين کرده ،‌ يا ايرانيان در جهان باستان تنها مردمانی بوده اند که برده داری نداشته اند ، يا اينکه حقوق زنان در ايران تقريبا بيشتر از تمام دنيای باستان بوده مثلا اينکه در بنای تخت جمشيد مهندسين زن حضور داشته اند و يا اينکه در زمان هخامنشيان مردم ايران حقوقی دريافت ميکردند مشابه حقوق سوسيال امروزی ، حس خوبی پيدا ميکنم . شايد افتخار ،‌ غرور يا مشابه آنها .

 نميخواهم اين حس را انکار کنم . ولی ميخواهم بدانم اين حس افتخار آيا پايه منطقی هم دارد ؟ اينکه مردمانی هزاران سال پيش کارهايی کرده اند که به نظر من کارهای بزرگی بوده و به وضوح از هم عصران خود پيشتر بوده اند . و تنها اشتراکشان با من اين است که در يک کشور زندگی ميکنيم ، آيا به من اين حق را ميدهد که به آنان افتخار کنم ؟ و اگر هممکان بودن اين حق را به من ميدهد آيا همزمان بودن نيز همين حق را به من ميدهد مثلا آيا من حق دارم به پيشرفت علمی خارق العاده دانشمندان فضايی و .... امریکايی افتخار کنم ؟ آيا من حق دارم که به نظم ، رعايت حقوق بشر و کم شدن فاصله طبقاتی مثلا کشور سوئد همين قدر افتخار کنم ؟ اگر حق دارم چيست که من به اين افتخار نميکنم و به آن ميکنم . من که در هيچ يک کوچکترين نقشی نداشته ام . به نظر شما ريشه اين موضوع چيست ؟

يک دليلی که به نظر من ميرسد اين است که من ايرانی با آن امريکايی يا سوئدی و يا با هر عضو دنيای پيشرفته امروزی احساس يکی بودن ندارم بنابراين به کارهای او افتخار نميکنم ، سهل است احساس حقارت هم ميکنم و برای جبران اين حس حقارت به گذشته ام افتخار ميکنم چون چيزی در امروز ندارم که به همان پايه برای من افتخار آفرين باشد .

پ . ن : لطفا درباره پاسخ پرسش من اگر نظری داريد حتما بنويسيد . من دوست دارم درباره اين موضوع بشنوم تا بيشتر ياد بگيرم .

 

پ . پ . ن : دوستی ميگفت تمام ملل عقب افتاده امروز در ۲ نکته با هم اشتراک دارند ، اول اينکه معتقدند گذشته پر افتخاری داشته اند ، دوم اينکه معتقدند در آينده دوران پر شکوهی خواهند داشت !  

  
نویسنده : ساناز ; ساعت ٩:٥۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٤/۸/۱٧
تگ ها :


 

حتما درباره نا آرامی های پاريس و گسترش اون به همه فرانسه خبرهايی شنيدين . برای من خوندن اين مطلب درباره ريشه های اين بحران از زبون کسی که خيلی نظراتش با من شبيهه و خودش به تازگی از پاريس ديدن کرده خيلی جالب بود  

  
نویسنده : ساناز ; ساعت ۱٠:٢۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٤/۸/۱٦
تگ ها :


 

در تهران شايعه شده است که وارث خانواده آنيللي که مسلمان شيعه شده بود، خودکشي نکرده، بلکه به دست خانواده اش کشته شده تا ميراث امپراطوري آنيللي بدست يک مسلمان نيفتد و همين باعث شده که دانشجويان مذهبی می خواهند در برابر سفارت ايتاليا در تهران تظاهرات کنند.

 

 

پ . ن : اين خبر خداست . من از تمام يهوديان و مسلمانانی که اين چند وقت پايه خنده را برای ما ايجاد کرده اند صميمانه تشکر ميکنم .

  
نویسنده : ساناز ; ساعت ٩:٤٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٤/۸/۱٦
تگ ها :


 

امروز ميتواند يک روز بی عيب و نقص پاييزی باشد . هوا به شدت تميز است . آنقدر که انعکاس نور خورشيد از روی برگها و زمين و ساختمانها هم چشم را ميزند . هوا کمی خنک است . ديشب به شدت باران باريده اما الان هوا آفتابی است با نسيمی ملايم . امروز ميتواند يک روز بی عيب و نقص پاييزی باشد . اما فقط ميتواند . ..... اگر بگذارند .

 

 

 

پ . ن : من شهر تهران را در اين شرايط است که دوست دارم حتی عاشقم !

همين چند روز در سال به نظر من نشان ميدهد که تهران چقدر ميتواند شهر زيبايی باشد . من زادگاهم را امروز دوست دارم .

  
نویسنده : ساناز ; ساعت ۱٠:٢٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٤/۸/۱٥
تگ ها :


 

يکی از اون چيزهايی که شديدا من رو از دست خاتمی دلخور کرد اين بود که ادعا کرده بود در ايران فقط سايتهای پورنو فيلتر شده . گرچه من حتی با فيلتر سايتهای پورنو هم مخالفم ولی اين دروغ بزرگ به دليل ديگری عصبانيم ميکند . سايتهايی در ايران فيلتر هستند که اغلب برايم بسيار مهم و جذاب هستند و به نظر من هيچ ربطی به جمله خاتمی ندارند . به نظر من سانسور تنها يک دليل دارد : ترس .

عزيزان من در تريبون فيمينستی هم سانسور شده اند . به همين سادگی و بدون هيچ توضيحی . ( خوب لابد مطالب پورنو داشتيد ! ) احتمالا تعداد ديگری از سايتها هم فيلتر خواهند شد . چون صحبت از ليست جديد در ميان است . به همه ما تسليت ميگويم .

پ . ن : من به اينترنت بدون فيلتر به صورت محدودی دسترسی دارم . اگر کمکی از دستم بر می آيد ، حاضرم . البته اگر بر اثر استفاده زياد از اينترنت از شرکت اخراج نشوم !

  
نویسنده : ساناز ; ساعت ٧:٠۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٤/۸/۱٥
تگ ها :


 

در سال 1939 ستمگری مسلح با مرگبارترین سلاح های عصر تهدید به ریشه کنی مردم یهود کرد. هیتلر درخواست نابودی نژاد یهوددر اروپا را داشت. شش سال او تا حد زیادی به موفقیت رسیده بود.

هم اکنون نیز رییس جمهوری دولت ایران، محمود احمدی نژاد دعوت زبون خود را مبنی بر پاک کردن نام اسراییل از روی نقشه جغرافیایی اعلام کرده است. با وجود برنامه های مخفی هسته ای ایران رژیم ایران این پتانسیل را دارد که تهدید خود را در مورد کشتار میلیون ها نفر را به مرحله عمل برساند. جامعه بین المللی به شدت اظهارات احمدی نژاد را محکوم کرده است اما ما نیاز به کاربیشتر در این زمینه داریم.

ما از جامعه بین المللی می خواهیم :
1- از رییس جمهوری ایران محمود احمدی نژاد درخواست پس گرفتن کامل وبدون شرط تهدیداتش را داریم
2- از دبیر کل سازمان ملل کوفی عنان می خواهیم که با احترام به جامعه بین المللی سفر پیش روی خود به تهران را لغو کند.
3- پافشاری می کنیم که شورای امنیت با برقراری تحقیقاتی تعیین کند که آیا ایران منشور سازمان ملل را زیر پا گذاشته است وآیا حق خود برای عضویت در سازمان ملل را از دست داده است.

چاره ايران خارج شدن از جامعه بين المللی است و بايد برای اين مهم همگام شويم "
در پایاان اعلام کرده است که مردم خواسته است تا به هر شکل ممکن اين پيام را به گوش رهبران جهان برسانند.

پ . ن : من نميدونم چی بگم قصد داشتم از باران و پاييز و برگريزان بنويسم صهیونيسم جهانی اجازه نداد !

  
نویسنده : ساناز ; ساعت ٦:٤٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٤/۸/۱٥
تگ ها :


 

الهی من قربون قد و بالات برم از وقتی بازنشسته شدی زبونت باز شده . چطور قبلا از اين حرفها نميزدی ؟

بايد به‌جاي فحاشي و هتاكي به ليبراليسم، آن را نقد كنيم

رييس‌جمهوري سابق در موزه ملي قرآن كريم گفت: ما هيچ رسالت جهاني نداريم، خيال نكنيد كه ما آمده‌ايم كه همه عالم را طبق روال خود به حكومت‌هاي ديگر تبديل كنيم و حرفهايي بزنيم كه صدها مشكل اقتصادي و سياسي در دنيا براي خود بوجود آوريم، چه كسي گفته كه ما رسالت داريم همه دنيا را مسلمان كنيم؟ اگر اين گونه بود فلسفه وجود امام زمان معنا نداشت.

  
نویسنده : ساناز ; ساعت ۱۱:۱٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٤/۸/٩
تگ ها :


 

يه دوستی که هميشه وبلاگم رو ميخونه ازم پرسيد چرا درباره سخنان رئيس جمهور درباره اسرائيل چيزی ننوشته ام . حالا ميتوانم جوابش را بدهم : چون به نظر من بهتر است ما نگران اين جملات رئيس جمهورمون باشيم :

راه حل رييس جمهور براي حل بحران بازار سرمايه:

اعدام دو- سه نفر، بورس را به حالت عادي بر مي‌گرداند

 

اين اولين بار نيست که کسی در ايران درباره لزوم محو اسرائيل حرف ميزند ولی تا بحال اينچنين جدی گرفته نشده . دليلش هم به نظر من اوضاع ويژه ايران در سطح جهانی است . 

  
نویسنده : ساناز ; ساعت ٧:٥٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٤/۸/۸
تگ ها :


 

تا به حال دقت کرده ايد که ما روزانه با تعداد زيادی پرسش مواجهيم که پاشخ همه آنها فقط يک جمله است : به تو چه !

 

 

 

پ . ن : من اگه تو يه وبلاگی اين مطلب رو ميخوندم فورا پيام مينوشتم : به تو چه !!!

  
نویسنده : ساناز ; ساعت ٧:۳٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٤/۸/۸
تگ ها :


باز هم ناگفته های جنگ !!!

چرا دولت ايران از عراق غرامت نمي خواهد؟

آن چه که امروز و سال هاي گذشته باعث شده است که ايران از طرح دعوي غرامت خواهي از دولت قبلي و فعلي عراق چشم پوشي کند، نه بي توجهي به منافع ملي و نه حمايت از دولت تازه تاسيس عراق و نه حتي بي اعتمادي به دادگاه صدام؛ بلکه به خاطر توافقي است که به ناگزير هنگام مذاکره با سازمان ملل براي صلح با عراق، ميان ايران، عراق و سازمان ملل انجام شده است. بر اساس اين توافق سازمان ملل دولت عراق را آغاز گر جنگ معرفي کرده است، اما پيشاپيش ايران متعهد شده است که از طرح دعوي غرامت خواهي در دادگاه هاي بين المللي خودداري کند. به عبارت ديگر ايران بر اساس آن موافقت نامه نمي تواند، تقاضاي غرامت کند؛ اما نکته اينجاست که چرا اين موضوع اعلام نمي شود؟

  
نویسنده : ساناز ; ساعت ۱۱:٥٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٤/۸/٢
تگ ها :