خجسته

در این وبلاگ کامنت بی‌ربط و کامنت بی‌نام حذف خواهد شد

بازم بازی وبلاگی!

 

بزرگترین تغییر هفت سال گذشته زندگیت چه بوده؟

برای من بزرگترین تغییر اصلا بر اثر یک اتفاق رخ نداده. هیچ اتفاقی آنقدر اتفاقی نبوده که تغییرم بدهد. اول به مرور و آرام تغییر کرده ام  و بعد از امکانات معمول دور و برم اتفاق ساخته ام. برای خودم از چندی قبلش قابل پیش بینی بوده اند عمدتا.

ولی یک تغییر آرام چند ساله باعث شد که ساناز از یک آدمی با الزام به عمل کردن به قوانین خشک مذهب، عرف، خانواده، مدرسه، دانشگاه، محل کار و...هر چهارچوب خشک و رسمی تبدیل شود به ساناز با قوانین پست قبل.

دعوتتان می کنم : بهروز آکاردئون زن ( که اگر در بازی قبلی هم شرکت کنی خوشحال ترم می کنی)، دنیای رنگارنگ، راه.

 

پی نوشت : من تا اطلاع ثانوی در هیچ بازی وبلاگی دیگری شرکت نمی کنم.  فرقی هم نمی کند چه کسی به بازی دعوتم کرده باشد. حتی شما دوست عزیز! گفته باشم.

 

  
نویسنده : ساناز ; ساعت ٧:۳۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۱/۳۱
تگ ها :


بازی ویلاگی : قوانین زندگی

 

اینها قوانینی است که ساناز برای ساناز تعریف کرده. و معنی اش این نیست  که صد در صد و کامل اجرایش می کنم.

١. خودت رو دوست بدار. خودت اولین اولویت خودت باش. به خودت احترام بگذار و محبت کن. ساناز را با تمام ضعفهایش و با تمام نکات مثبتش عزیز بدار.

٢. هیچ آدمی در دنیا در مقابل تو وظیفه ای ندارد. اگر می خواهی روابطت پایدار باشد از هیچ آدمی توقعی نداشته باش. درخواست بکن ولی انتظار نداشته باش هر چه که از آدمها می خواهی انجام شود. تو هم وظیفه ای در برابر کسی نداری. کاری را انجام بده که از آن لذت ببری.

٣. وقتی فرصتی برای شادی کردن و لذت بردن داری استفاده کن.

۴. وقتی از مشکل آدمی باخبر می شوی، اگر می توانی کمک کن اگر نه دلسوزی نکن.

۵. برای آنکه خودت راحت تر زندگی کنی سعی کن آدمها را درک کنی. آدمها با گذشته شان و شرایط حالشان.

۶. بعضی رابطه ها زمان دارند. وقتی حس می کنی رابطه ای دیگر نا ندارد. رهایش کن. اگر از عمر رابطه چیزی باقی باشد دوباره شکل می گیرد. اگر نه غصه اش را نخور.

٧. چیزی که نیازی نداری نخر حتی اگر خیلی ارزان باشد. و چیزی که دوست داری یا نیاز داری  را بخر حتی اگر به نظرت گران است. و اگر چیزی می خری که مشابهش داری آن را که کمتر دوست داری ببخش.

٨. اگر از چیزی استفاده نمی کنی آن را در اختیار کسی بگذار که از آن استفاده کند. انبار نکن. 

٩. به احساساتت احترام بگذار. خودت را مجبور نکن برخلاف احساست عمل کنی.

١٠. محبتت را به آدمی که دوستش داری نشان بده.

١١. رفتارت با آدمها و میزان احترامی که به آنها می گذاری نباید ربطی به دارایی ها. مدرک تحصیلی یا مقامشان داشته باشد. کسی که میزت را دستمال می کشد همانقدر انسان است که رئیست. اگر می خواهی انسانی رفتار کنی باید به هر دو یک اندازه احترام بگذاری.

١٢. تو آنقدری روشنفکری که به عقاید روشنفکرانه عمل می کنی. دیگران هم. حرفهای روشنفکرانه زدن هیچ ارزشی ندارند.

دعوتتان می کنم: دنیای رنگارنگ، شوایک، اندک شرری،حرفهای ساده، ردپای خیس باران، آلما، صراحی، راه،بارانی از غزل.

 

  
نویسنده : ساناز ; ساعت ٧:٢٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۱/٢٥
تگ ها :


گفتار اندر خاصیت روی نیکو

روی نیکو را دانایان سعادتی بزرگ دانسته‌اند و دیدنش را به فال فرخ داشته‌اند و چنین گفته‌اند که سعادت دیدار نیکو در احوال مردم همان تاثیر کند که سعادت کواکب سعد بر آسمان و مثال این چنان نهاده‌اند چون مثل جامه که عطر اندر صندوق او بود که از وی بوی گیرد و بی عطر آن بوی به مردم برساند و چون مثال عکس آفتاب که بر آب افتد و بی آفتاب به دیگر جای عکس برساند زیرا نیکویی صورت مردم بهری است از تاثیر کواکب سعد که به تقدیر ایزد تعالی به مردم پیوندد.

 

عمر بن ابراهیم خیام نیشابوری- نوروزنامه

  
نویسنده : ساناز ; ساعت ۱:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۱/۱۱
تگ ها :