خجسته

در این وبلاگ کامنت بی‌ربط و کامنت بی‌نام حذف خواهد شد

در فراخوان خوابگرد شرکت می کنم قربه الی الله

 

لابد تا حالا خیلی ها فراخوان خوابگرد را دیده‌اند. و لابد از نقدهایی که به ماجرا وارد بود هم خبر شده‌اند. که من هم البته ترجیح می‌دهم نام وبلاگ نویسان با این همه کلیت روی ماجرا نباشد. ولی این موضوع از احترامم برای چنین طرحی کم نمی‌کند.

خوب برویم سر اصل مطلب

انتخاب‌های من به ترتیب

1. پری فراموشی نوشته فرشته احمدی

موضوعی نو در ادبیات فارسی. تکنیک عالی نوشتن و در مجموع یک رمان خیلی خوب. من عاشق شکستن کلیشه‌ها هستم. مثلا شکستن کلیشه عشق آسمانی مادرانه و رابطه پروانه‌ای مادر و دختر. و من عاشق اینم که کلیشه‌ها با اجرا و تکنیکی قوی شکسته شوند. خوب من عاشق این کتابم پس

2. احتمالا گم شده‌ام نوشته سارا سالار

یک شب توی شهر فرانکفورت بی‌خواب شدم. منزل نگار عزیزم مهمان بودم. و انقدر خوش شانس که کنار کتاب‌خانه‌اش رختخواب پهن کرده‌بودم. عصرش پیشنهاد داد که "احتمالا گم شده‌ام" را بخوانم. پیدایش نکردیم توی کتاب‌خانه. همان نیمه‌شب گشتم و پیدایش کردم و شروع کردم. کتاب که تمام شد صبح شده‌بود و وقتی کتاب را بستم ساعت را نگاه کردم. از آن کتاب‌هایی است که آدم را به ادبیات ایران امیدوار می‌کند. مدت‌ها بود کتابی با چنین قدرتی از نویسندگان کشورم نخوانده بودم. زبان روان، موضوع جذاب و تازه، تعلیق، اجرای قوی...

3. برف و سمفونی ابری نوشته پیمان اسماعیلی

ایده ایده ایده! مجموعه داستانی با فضاسازی عالی. تازگی ایده‌ها. تخیلی بی‌نظیر. استفاده عالی و به‌جا از تعلیق و عنصر ترس و البته تکینک تقریبا بدون ایراد. زبان هماهنگ با کلیت داستان.

 

توضیح : متاسفانه من همه کتاب‌های موردنظر را نخوانده‌ام. کمی هم دیرتر نظرم را نوشتم شاید فرصت کنم همه کتاب‌ها را بخوانم که دیدم انتظار بیهوده‌ای از خودم دارم. 

 

  
نویسنده : ساناز ; ساعت ۱٠:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٢/٢٧
تگ ها :