خجسته

در این وبلاگ کامنت بی‌ربط و کامنت بی‌نام حذف خواهد شد

سمیعی شکیبا باش!

 

ما اعضا خانواده سمیعی یک سری اخلاق‌هایی داریم که خدا به دور فقط خودمان تحملش را داریم. یکی‌اش هم وقت شناسی است. انگار یک نفر (مثلا جد بزرگ‌مان) نشسته ور دل‌مان و هی مدام توی گوشمان می‌گوید بدو! زودباش! دیرمی‌شه!

حالا فکر کنید یک سمیعی می‌خواهد برود دیدن یک سمیعی دیگر آن سوی کره زمین. سفر برای نوروز طراحی شده و مقدماتش از مهر (بعله از مهر!) شروع شده. جان به لب این سمیعی ساکن ایران رسید تا وقت سفارت در دوبی را گرفت. دوباره جان به لب رسید تا بلیط دوبی و ویزای دوبی و هتل دوبی قطعی شد. جان به لب رسیده سریعا برگشت سرجایش بس که زود نتیجه چک امنیتی رسید. (خود سفارت بین دو تا ده هفته زمان داده بود اما من دو روز بعد از صدور ویزایم تایید شدم. مرسی اعتبار!) بعد مرحله بعدی جان به لب رسیدن شروع شد: بدو دنبال بلیط. جان از لب هم گذشت و بالاخره امروز بعد از یک مرحله فعال کردن پلنگ تیز چنگ درون برای آژانس مسافرتی، بالاخره بلیطم را خریدم. با اجازه جمعه صبح راهی خواهم شد.

لحظه لحظه برنامه‌های این سفر برای تکرار این درس بود: عجله نکن! دیر نمی‌شود. آرام باش! همه‌چیز به موقع انجام می‌شود. شکیبا باش! در همه این موارد علاوه بر این که باید خودم را آرام می‌کردم باید به چند تا سمیعی دیگر هم می‌گفتم که نگران نباشند اوضاع تحت کنترل است و همه چیز به موقع انجام خواهد شد.

حالا دارم به این فکر می‌کنم سفری که مقدماتش این همه ماجرا داشته خودش چه شکلی خواهد بود؟ مثل همیشه اینجا از سفرم خواهم نوشت.

 

  
نویسنده : ساناز ; ساعت ٤:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱٢/۱٦
تگ ها :