خجسته

در این وبلاگ کامنت بی‌ربط و کامنت بی‌نام حذف خواهد شد

 

کار من اينجا اين شده که درباره يادداشتهای قبل توضيح بدهم . خوب زياد هم بد نيست . گفتگو بهترين فايده وبلاگ است . اين بار انگيزه پيامی است که از دوستی :

خواهر خوبم چرا همه جهان رو از ديد گاه خودت می بينی ؟ خيلی ها رای دادن به خاطر عشق به ولايت اينا همونايی بودن که در تظاهرات ۲۲ بهمن جمعيتشون رو ديدی؟ آيا هر کی نياد تظاهرات هم پيگيری قانونی ميشه؟ در ضمن همين که خودت اينقدر عاقل هستی که ميگی تا حالا به خاطر عدم رای برا کسی دردسر درست نکردن خودش زيباترين امتياز کشورمون هست راستش من هم نمی دونستم چی جوری ميتونم اونايی رو که رای نميدن قانع کنم رای بدن دقيقا مثل الان شما فکر می کردم ولی به هر حال عصر حوزه ها واقعا شلوغ بود اما صبح حق با شماست يک نفرم به زور ميومد من از منبع موثق باهات حرف می زنم فکر نکنی دروغ ميگم يا فقط قصد لجبازی دارم

۱ . خوشحالم کسی با نظرات مخالف من اينجا پيام گذاشته .
۲ . باز هم خوشحالم که کسی با عقايد اين هموطن باب گفتگو باز کرده . و شيوه مالوف همفکرانش که فحاشی و ايجاد رعب و وحشت است را استفاده نکرده .
۳ . و اما من خواهر شما نيستم و از اين خطاب هيچ خوشم نمی آيد . اين لفظ من را به ياد نوشته روی دستشويی ها می آندازد ( دستشويی خواهران به جای مثلا دستشويی خانمها ) من جدا به تاثير اين کلمات حساسم لطفا از اين پس اگر خواستيم اين گفتگو را ادامه بدهيم ، من را با اين لفظ خطاب نکنيد .
۴ . من چاره ای جز اين ندارم که دنيا را فقط از ديدگاه خودم ببينم . اصولا هرکسی دنيا را از ديدگاه خودش ميبيند . اما اگر شما فکر ميکنيد ديدگاه من اشتباه ، تنگ نظرانه و .... است . ميتوانيم با هم گفتگو کنيم .
۵ . من ذره ای شک ندارم که عده ای رای داده اند به عشق ولايت ! اما با کلمه خيلی ها مشکل دارم . بله آرای آقای حداد عادل به عشق ولايت بوده . ولی اين خيلی نيست اين کمتر از يک چهارم ( از تعداد دقيق آرا خبر ندارم ، دست بالا را ميگيرم اگر که فکر کنم از ۱۰ درصد هم کمتر باشد ) است . من با رای دادن اين عده مشکلی ندارم . اينها از معشوقشان شنيده اند که بايد رای بدهند ، خوب رای داده اند . همانها که به عشق ولايت آدم هم ميکشند . من از آنها توقع تفکر ندارم . ولی کاش همه اين امکان را داشتند که آنطور که ميخواهند عمل کنند . من با اين که همه نميتوانند آنچنان که ميخواهند زندگی کنند مشکل دارم . اين که همه مجبور باشند مانند ۱۰ درصد ديگر زندگی کنند ، مشکل دارم .
۶ . تظاهرات ؟ شوخی ميکنی ؟‌ اولا که خيلی ها هم به اجبار در تظاهرات شرکت ميکنند ، سربازها ، خانواده ها ی سپاهيان و .... کسانی هم تظاهرات را هم به خاطر ترس شرکت ميکنند . و خوب عده ای هم به عشق ولايت ، همانها که به عشق ولايت آدم هم ميکشند .
۷ . اينکه هرکی رای نده مشکلی براش پيش نمياد زيباترين امتیاز کشورمون نیست این حتی از حقوق اولیه انسانی ما هم کمتر است . بله در کشور ما به ما حق نفس کشيدن هم در بعضی موارد (‌ در باقی موارد به عشق ولايت کشته ميشويم )داده ميشود .
۸ . اميدوارم بازهم اينجا سر بزنی و باز هم با هم حرف بزنيم .

  
نویسنده : ساناز ; ساعت ۸:٥٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٢/۱٢/٥
تگ ها :