خجسته

در این وبلاگ کامنت بی‌ربط و کامنت بی‌نام حذف خواهد شد

رفتارهای يک نظام مردمی در قبال يک آيين ملی !!!

امروز سردار قاليباف اعلام کرد ، مراسم چهارشنبه آخر سال ( و نه چهارشنبه سوری ) جز مراسم ملی ماست و نيروی انتظامی امنيت مناطق تعيين شده برای نورافشانی ( و نه آتش بازی ) را تامين ميکند .


مسوولين نظام مردمی ما !!! ۲۵ سال وقت لازم داشتند تا بفهمند قدرتشان از جشنی که هزاران سال تمام تاريخ را تاب آورده کمتر است .
سالهای اول که با توهين به عقايد زرتشتيان ، چهارشنبه سوری را مراسم کفر آميز آتش پرستان ميدانستند . ولی مردم با ترس و پنهان کاری از آتش پريدند . آنها هم زدند و گرفتند و بردند . چند سال گذشت و ترس همه از بين رفت ولی فشار کمتر نشد . و اين شد که انواع مواد منفجره راه به چهارشنبه سوری گشودند . و مسوولين مردمی ما ( که اتفاقا هيچ اطلاعی از مردم و جامعه ندارند ) اين بار خطرناک بودن را بهانه کردند ولی باز هم زندند و بردند . و ذره ای فکر نکردند که اگر زدن و بردن جواب ميداد که بايد تا حال جواب ميداد . امسال برای آنکه اعلام کنند ما شورای شهريها اصلا هم ترسناک نيستيم و خيلی هم مردمی هستيم ، وسايل نور افشانی بی خطر بين مردم توزيع ميکنند و محل هايی هم برای اجرای مراسم در نظر ميگيرند. اما باز از بر زبان آوردن چهارشنبه سوری ميترسند . از به کار بردن کلمه آتش بازی ميترسند . ولی باز هم مردم در جايی که خود بخواهند ، با وسايلی که خود بخواهند و آنگونه که خود بخواهند در شب جهارشنبه سوری از روی آتش خواهند پريد . و فرقی هم نخواهد کرد اگر حتی خود شهردار تهران هم از روی آتش بپرد و صدا و سيما ( که يک رسانه ملی است ! ) به طور مستقيم مراسم را نشان بدهد ، باز هم مردم کار خودشان را ميکنند . نميدانم چند سال وقت لازم است تا بفهمند که بر يک عده احمق حکومت نميکنند که بتوان با اين کارها گولشان زد . حالا بعد از ۲۵ سال کسی باور نميکند که مسوولين اين نظام مردمی هستند .

  
نویسنده : ساناز ; ساعت ۸:۱٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٢/۱٢/٢٤
تگ ها :