خجسته

در این وبلاگ کامنت بی‌ربط و کامنت بی‌نام حذف خواهد شد

 

جادی دوست خوبم پيشنهاد کرده درباره پول بنويسم ، تا با هم بيشتر در اين زميته حرف بزنيم .

خوب من برخلاف خيلی ها اصلا اعتقاد ندارم که پول چيز کثيفی است . من معتقدم پول ابزار بسيار قدرتمندی است که رسيدن به خيلی از اهداف را ممکن ميکند در عين حال گاهی پول سرعت و سهولت ( در رسيدن به اهداف ) نيز به همراه دارد . خوب البته مثل بقيه ابزارها به درد خيلی از کارها نميخورد . خوب اگر برای کارهايی که پول ابزارش نيست ، از پول کمک بگيريم ، پول ميتواند ويرانگر هم باشد .

اما آنچه که به نظر من در ارتباط با پول مهم است ، چگونگی به دست آوردن پول است . من يک اصل خيلی مهم دارم و آن اينکه در به دست آوردن پول باعث زيان کس ديگری نشوم .

در ضمن من يک اصل ديگر هم دارم و آن اينکه پولی که خرجش نميکنم و يا امکانی را برايم فراهم نميکند .هرچند که به نام  گوشه ای خوابيده باشد ، درست مثل اين است که مال من نباشد .

من از تنها خوردن لذت نميبرم ، اگر پولی دارم و ميتواند گره ای را باز کند ، اگر آن گره ، گره من هم نباشد بهتر است آن گره را باز کند تا گوشه ای به نام من ...چون معتقدم خوشبختی آدم ها در کنار هم معنی دارد . من روزی بيشتر احساس خوشبختی ميکنم که آدمهای خوشبخت بيشتری در دنيا زندگی کنند .

اما جادی گفته بود که پول از زمين نميجوشد ، البته که نميجوشد . اگر هم بجوشد يک جايی دارد بد جوری به ضرر کسان ديگری تمام ميشود که خوب البته با آن اصل اول که گفتم در تناقض است .

تا به حال هرگز پول در آوردن مشغله اصلی ذهن من نبوده ، همين هم باعث شده که هر بار هم که به دنبال کار پر در آمدتری بوده ام ، دير رسيده ام . که خوب تا به حال ناراحتم نکرده .

از روابط مالی با آدمهای خيلی نزديک هم دل خوشی ندارم ، چون به راحتی ميتواند خيلی چيزها را خراب کند .

خوب اين بود انشای من درباره پول ، منتظرم تا حرفهای شما بحث را پخته تر کند .

  
نویسنده : ساناز ; ساعت ۱:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۳/۱/٢٧
تگ ها :