خجسته

در این وبلاگ کامنت بی‌ربط و کامنت بی‌نام حذف خواهد شد

 

اول از همه رحتا خوب و عزيز دوباره خوش آمدی و من هم اميدوارم بی مشکل بتونی به سايتهايی که دوست داری سر بزنی . خودت هم خوب ميدونی که اين جا هميشه از ديدن پيامهايت شاد خواهم شد .

نازلی و رحتا نازنين قبول دارم ، کتاب تنها چيزی است که هرگز از خرج کردن برايش پشيمان نميشوم . تا آخر ماه هم راهی نيست زنده ميمانيم .

اما جادی پرسيده که چه خريده ام : چندين جلد کتاب آموزش داستان نويسی ( چه نوشته نويسنده های ايرانی يا ترجمه از آثار نويسنده های غير ايرانی ) برای اينکه به خودم ياد آوری کنم که بايد نويسنده بشوم .
فيلمنامه سينما پاراديزو ، چون فيلم به زبان ايتاليايی بود ، گرچه فيلم آنچنان استادانه ساخته شده بود که با ديدن فيلم هم به قدر کفايت لذت برده بودم ولی هر چه باشد من يک کلمه هم ايتاليايی نميفهمم .
فيلم داستان فيلم ساعتها ، اين يکی گرچه زبانش انگليسی بود ولی به دو دليل ( يکی اينکه اصولا خيلی زبان انگليسی ام قوی نيست و ديگری پيچيدگی های خود فيلم ) لازم ديدم کتابش را داشته باشم .
و چندين جلد رمان از نويسنده های ايرانی و چندين جلد رمان ترجمه شده ( مينا ! اثر جديد ايزابل آلنده چاپ شده . کتاب زنی که هر روز راس ساعت ۶ می آمد را هم برای خودم خريدم فقط به ياد تو و آن جشن تولدی که ۴ جلد از اين کتاب هديه گرفتی ) .
و يک جلد قانون کار ! برای اينکه بدانم هر روز کدام حقوق قانونی ام پايمال ميشود و بدانم از کداميک از حقوق انسانی ام اصولا صرف نظر شده .
شيوا نازنين و خوب البته که جايت خالی بود . خوب به هر حال تهران خوبيهايی هم دارد ، وقتی داريم ترافيک و دود و..... را تحمل ميکنيم ، بايد از نمايشگاه کتابش هم لذت ببريم . چرا يک سفر برای نمايشگاه نيامدی تهران ؟ ما هم کمی ميديديمت .
بی بی خوب : نمايشگاه امسال به دليل معقول تر شدن ساعات برگزاری اش ( ۱۱صبح تا ۱۰ شب ) ازدحام کمتری داشت . ترافيک هم بهتر بود . از همه جالبتر اينکه تعداد سالنهای کتاب بيشتر از اغذيه فروشی ها بود اکثر ناشرين خوب هم با دست پر شرکت کرده بودند . من به غرفه های انتشارات خارجی سر نزدم چون پول نداشتم . آنقدر هم مهندس باسوادی نيستم که پی آخرين کتابهای جهان علم باشم . با ادبيات حال ميکنم که انتشارات ايرانی به قدر پولم کتاب در اين زمينه دارند . اگر بيشتر به اطلاعات نياز داری بپرس تا اگر ميدانستم برايت بگويم .
تا به حال يک چيزی را دقت کرده ايد که انتشارات مذهبی ( الزهرا ، توحيد ، بدايه ... ) اغلب با الف و حروف اول الفبا شروع ميشوند و انتشارات غير مذهبی خوب و قوی (مرکز ، نيلوفر ، نی .... )با حروف آخر الفبا ؟ حتما دليل خاصی ندارد ولی کار آدم را در نمايشگاه راحت ميکند

  
نویسنده : ساناز ; ساعت ۱:٠٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۳/٢/٢۳
تگ ها :