خجسته

در این وبلاگ کامنت بی‌ربط و کامنت بی‌نام حذف خواهد شد

تجربيات من درباره مشاورين املاک !!!!

خوب من برگشتم . ما بالاخره خونه پيدا کرديم البته نه اون خونه ای که قبلا گفته بودم . همونطور که حدس زده بودم ، بنگاهی چيزی گفته بود و خونه چيز ديگری بود . يکبار هم از خونه ای خوشمان آمد ولی وقتی خواستيم قرار داد ببنديم ، خانه قبلا اجاره داده شده بود . خلاصه اين بار سعی کردم از اشکالات کوچکتر خانه چشم پوشی کنم تا زودتر از شر اين موجودات عجيب الخلقه ( بنگاهی ها را ميگويم ) خلاص بشوم . من نميدانم اين موجودات چه علاقه وافری دارند به دروغ و چقدر صداقت داشتن برايشان عذاب آور است . شگردهای عجيبی هم دارند برای آنکه برای هر خانه ای با هر شرايط افتضاحی که تصور کنيد مشتری پيدا کنند . مثلا اينکه شما هر مبلغی که بعنوان ميزان بودجه تان اعلام کنيد ابتدا چندين خانه به نسبت خوب ولی خيلی گرانتر از آنچه که شما گفته ايد به شما نشان ميدهند . بعد چندين خانه به شدت افتضاح با قيمتی که شما خواسته ايد . و بدون داشتن شرايط شما به شما معرفی ميکنند به اين ترتيب شما را از پيدا کردن خانه مورد نظرتان با بودجه ای که داريد پشيمان ميکنند . در اين مرحله يک خانه با بعضی از شرايط شما و با قيمت حدود بودجه شما به شما نشان خواهند داد . که شما به ناچار از بعضی از مواضعتان عقب نشينی ميکنيد و به شرايط جديد راضی ميشويد .
به اين ترتيب حتی خانه هايی با شرايط کاملا نا مناسب برای زندگی هم با قيمتی به نسبت گران مشتری پيدا ميکنند . و صاحبخانه نيازی به اين نميبيند که وضع خانه را بهبود ببخشد يا قيمت را پايين بياورد . از طرفی تعداد معاملات افزايش پيدا ميکند که اين مورد نيز به افزايش قيمت خانه منجر ميشود . من نميدانم که اصولا اين قشر ( بنگاهی ها ) ميتوانند به نفع خريداران يا اجاره نشين ها هم باشند يا نه ؟
البته اين مواردی که گفتم را تقريبا تمام بنگاهی هايی که من ديدم اجرا ميکنند . بعضی که حرفه ای تر هستند از کلک های به مراتب عجيب تری هم استفاده ميکنند . يک خانه خوب که قبلا مشتری پيدا کرده را به مشتری نشان ميدهند وقتی مشتری خواست قرار داد ببندد اعلام ميکنند : درست يک ساعت پيش خانه را بنگاه ديگری اجاره داده است به اين ترتيب شما را مجبور ميکنند که سريعتر و با عجله تصميم بگيريد تا خانه ای که فقط کمی با شرايط شما سازگار است را هم از دست ندهيد . يا برای يک خانه مشتريهايی ميبرند که صاحبخانه شرايطشان را نميپذيرد . ( مجرد ها ، خانواده های پر جمعيت و ... ) از طرفی به صاحبخانه ميفهمانند که دارند برايشان به دنبال مشتری ميگردند ولی مشتری با شرايط آنها اصلا پيدا نميشود . از طرفی هم به مشتری ميفهمانند که صاحبخانه ها شرايط شما را نميپذيرند ، در نتيجه مشتری يا بايد پول بيشتری بپردازد يا از اشکالات خانه چشم پوشی کند .
کاش راه حلی بود تا دست اين واسطه های سودجو و دروغ پرداز را از بازار بيمار مسکن کوتاه کرد . ( حتی اکثر آگهی های صفحه های نيازمنديهای روزنامه ها را هم بنگاهی پر ميکنند . )

  
نویسنده : ساناز ; ساعت ۱:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۳/۳/۳
تگ ها :