خجسته

در این وبلاگ کامنت بی‌ربط و کامنت بی‌نام حذف خواهد شد

 

وبلاگ گروهی فانوس را تقريبا هر روز ميخوانم . و اغلب مطالب خوبی هم پيدا ميکنم . جالب است که با اغلب نويسندگانش شديدا احساس نزديکی ميکنم . حتی اگر با بعضی نظرياتشان مخالف باشم .

امروز در فانوس مطلبی از نيکو اميری خواندم ( مطالب لينک جداگانه ندارند . ) به نام  اين صدام است، عدالت فراموش‌تان نشود!  مثل اغلب مطالب اين وبلاگ خواندنی بود اما . خوب من با نظر کلی اين نوشته مخالفم . خواستم شما هم نظری را که من در قسمت نظرخواهی نوشته ام بخوانيد :

 اما نظر من : من هم به نظرم هر جنايتكاري بايد محاكمه شود . اما به نظر من با عدالت رفتار كردن با كسي مثل صدام است كه نشان ميدهد كه محاكمه كنندگان او چقدر به انسانيت پايبند هستند . صدام قبل از هر چيز انسان است و انسان در هر شرايطي حقوقي دارد حتي اگر جنايتكار باشد . اگر صدام به دليل كشتن انسانها جنايتكار است . پس كشتن انسانها جنايت است . پس اعدام هم جنايت است . چرا بايد اجازه بدهيم يك جنايتكار ما را هم تبديل به جنايتكار بكند ؟ به نظر من حتي اعدام هم براي تسلي دل آن دخترك بيگناه كه گفتي كافي نيست .
اعدام صدام هيج كدام از جناياتش را جبران نميكند . اما عدم خشونت اين اميد را در دلهاي ما زنده نكاه ميدارد . كه امثال صدام مجددا به وجود نيايند . اكر كشتن غير انساني است . اعدام هم كه نوعي آدم كشي است انساني نيست .نبايد عصبانيتمان از يك جنايتكار از ما هم جنايتكار بسازد .

 

  
نویسنده : ساناز ; ساعت ۱:٢٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۳/٤/۱۳
تگ ها :