خجسته

در این وبلاگ کامنت بی‌ربط و کامنت بی‌نام حذف خواهد شد

 

يک خواننده محترم با نام مستعار اصلاح طلب واقعی برای يادداشت خفه شو لطفا ! پيام زير را نوشته :

عبارت "خفه شو" به تنهایی نشان می دهد چقدر به آزاد اندیشی، آزادی در بیان و تمام شعارهای قشنگ معتقدید. از همه مهمتر تفکرات شما در مورد مفهوم دموکراسی را نشان می دهد، که هیچ نقدی را حتی در مورد یک فرد قهرمان ( که به نظر من پادو هم نیست - از طرفی از عناصر اطلاعاتی است که اوایل انقلاب به دلیل تندروی از سپاه اخراج شد) نمی پذیرد!

 خواننده عزيز ( اصلاح طلب واقعی ) کاملا میپذيرم که عبارت خفه شو با آزادی بيان در تناقض است . اين عبارت من کاملا از سر عصبانيت بوده ، ولی حرف خاتمی درباره گنجی به نظر من اصلا نقد به اکبر گنجی نبود . اکبر گنجی و خيلی از زندانيان ديگر تنها به دليل بيان افکارشان زندانی شده اند . و خاتمی به عنوان رئيس جمهور وظيفه داشت جلوی اين نقض حقوق بشر را بگيرد . گنجی هر کاری که کرده باشد توجيهی برای زندانی کردنش ايجاد نشده است  . اگر گنجی آزاد بود و آزادانه حرف ميزد و آقای خاتمی هم سخنانش را نقد ميکرد ( حتی اگر که من با سخنان خاتمی مخالف بودم ) تا بدين پايه مرا عصبانی نميکرد . خاتمی با اين جمله فقط از زير مسووليت شانه خالی کرد . در ضمن اکبر گنجی به هيچ وجه قهرمان من نيست من به به کارها و افکار او نقدهايی دارم ولی دليل نميشود که از آزادی او و هر تلاشی برای آزادی او حمايت نکنم . اما درباره گذشته گنجی . من انسانها را با امروزشان ميبينم . آدم ها حق دارند تغيير کنند به شرط آنکه تکليفشان را با گذشته شان روشن کنند . اگر آدمی به اين نتيجه برسد که اشتباه کرده و تغيير کند من پذيرايش خواهم بود . چون خودم بارها و بارها تغيير کرده ام و به بسياری از عقايد گذشته ام اعتقادی ندارم . بنابراين تغيير کردن آدمها را درک ميکنم .

در آخر ممنون که به اينجا سر زدی و پيام گذاشتی . کاش نشانی از خودت گذاشته بودی . راستش من حس خوبی نسبت به کسانی که بی نام و نشان پيام مينويسند ندارم .  

  
نویسنده : ساناز ; ساعت ٤:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٤/٦/٧
تگ ها :