خجسته

در این وبلاگ کامنت بی‌ربط و کامنت بی‌نام حذف خواهد شد

کروبی و صبا و هديه تهرانی و حاج خانوم !

خوب به مبارکی و ميمنت حاج آقا کروبی هم دبيرکل حزب تازه تاسيس اعتماد ملی شد . جدا از اينکه چقدر اين حزب ميتواند کاری بکند . به نظر من نفس حضور يک حزب جديد ميتواند مثبت باشد . و کمک کند که قدم کوچکی به سوی يک جامعه چند صدايی پيش برويم .

اما : من هرگز نظر مثبتی به اين حاج آقا کروبی نداشته ام . جون حس ميکنم هميشه از عوام زدگی جامعه ما به نفع خودش سود برده . آن شعار مشعشع ماهی ۵۰ هزارتومان به هر ايرانی مبارزات انتخابی اش کاملا نشان ميدهد که تا چه پايه عوام زده است . هر کسی اندکی فقط اندکی اقتصاد بداند ، ميداند که بی حساب پول وارد جامعه کردن مساوی است با افزايش تورم . ( من کلاس سوم راهنمايی بودم که برای درس علوم اجتماعی تحقيقی کرده بودم درباره تورم . که البته تخقيق من تشکيل شده بود از خواندن ۳ کتاب درباره اقتصاد که يکی از آنها کتاب درسی دبيرستان بود : اقتصاد ماليه دوم دبيرستان رشته اقتصاد . و از همان موقع ياد گرفتم به افزايش نقدينگی دل خوش نکنم چون به معنای افزايش قدرت خريد و رفاه بيشتر نيست ) البته يک نکته خيلی مهم اينجا هست : کسی ميتواند از عوام زدگی جامعه ما سود ببرد که آن را بشناسد :يا عوام زده باشد يا با جامعه به خوبی آشنا باشد . چيزی که مثلا آقای احمدی نژاد هم از آن استفاده کرد و مثلا آقای معين يا لاريجانی نتوانستند از آن استفاده کنند .

 خوب حالا اين دبيرکل حزب تازه تاسيس اعتماد ملی تصميم دارد که يک شبکه تلويزيونی ماهواره ای خصوصی ( احتمالا به نام صبا ) راه اندازی کند . و احتمالا مسئوليت راه اندازی اين شبکه به عهده بهروز افخمی خواهد بود . هنرپيشه محبوب اين کارگردان هم هديه تهرانی است . که در اکثر فيلمهای او بازی کرده . شايعه شده بود که هديه تهرانی مجری شبکه صبا خواهد بود .

  (همين جا پرانتزی باز کنم . هديه تهرانی هنرپيشه محبوبی است . من خودم معتقدم که او زن جسوری است . در جامعه سنتی ايران هنر پيشه زنی که حاضر ميشود چنين نقشهايی بازی کند بايد جسارت زيادی داشته باشد . ولی درباره اينکه چقدر بازيگر توانايی است نظری ندارم چون فکر ميکنم زمانی ميتوان درباره توانايی يک بازيگر نظر داد که او نقش های متفاوتی بازی کند . تا به حال هديه تهرانی نقشهايی که بازی کرده بسيار به هم شبيه بوده اند . و همه چيزی از زن مدرن ايرانی داشته اند . که احتمالا به شخصيت خود هديه تهرانی شبيه هستند . برای نظر دادن درباره توانايی او من صبر ميکنم که تا نقشهايی از او که متفاوت تر هستند را ببينم مثلا فيلمی که ساخته بهروز افخمی است و درباره زندگی آيت الله خمينی است و هديه تهرانی نقش مادر آيت الله خمينی را بازی ميکند .  )

به نظر من البته همين شايعه هم از همان بهره برداری آقای کروبی از عوام زدگی ناشی ميشود . هديه تهرانی محبوب است ، زيبا و خوش تیپ است و ظاهرش مشابه جوانانی است در خيابان هر روز ميبينيم . و به طور نا خود آگاه حضورش مثلا ميتواند عدم سخت گيری درباره حجاب يا عدم سخت گيری درباره ارتباط دختران و پسران را به ذهن متبادر کند .  باز همان شايعه ها ميگويند هديه تهرانی شرايطی داشته مانند اينکه حجاب را به شکل شخصی خودش رعايت خواهد کرد و مثلا مانند مجريان تلويزيون دولتی ايران يونيفرم نخواهد پوشيد . که پذيرفته نشده و موضوع منتفی شده . که به نظر من خيلی هم خوب شده که منتفی شده . چون حضور او دروغ بزرگی بود که قرار بود با قدرت ماهواره در دنيا پراکنده شود . همان بهتر که اين دروغ گفته نشد . چون به هر حال درد کروبی الان کنار گذاشته شدن از حکومت است . نه مثلا آزادی های مدنی من و امثال من . اگر خط قرمز خاتمی حفظ نظام بود اين خط برای کروبی پر رنگ تر است . حالا گيريم از خاتمی عمل گراتر باشد . يا به اصطلاح با عرضه تر  از خاتمی است. ولی قطعا از عرضه اش به نفع من و امثال من استفاده نخواهد کرد . همان بهتر که با استفاده از محبوبيت هديه تهرانی و زيبايی او اين دروغ به خورد ملت ما داده نشود .

اما اين حاج خانم کروبی که حتی کسی نامخانوادگی اش را نميداند . از اين شايعات بر آشفته و اعتراضاتی کرده که واقعا ماهيت و تفکر خودش را به خوبی نشان داده :

مگر مامرده ايم که هديه تهرانی مجری شود .

 لابد حاج خانوم فکر ميکند به اندازه هديه تهرانی محبوب است که خوب قطعا آرزو بر ايشان عيب نيست . ولی من دلم به حال حاج آقاکروبی ميسوزد که بايد ثابت کند خانم هديه تهرانی را صيغه نکرده 

اينجا را بخوانيد . درباره همين موضوع

  
نویسنده : ساناز ; ساعت ٩:۱٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٤/۸/٢۳
تگ ها :