خجسته

در این وبلاگ کامنت بی‌ربط و کامنت بی‌نام حذف خواهد شد

 

شما ميدونيد :

 چند درصد جامعه مثل شما فکر ميکنند و خواسته هايی مشابه شما دارند ؟

 چند دردصد جامعه کاملا مخالف شما فکر ميکنند و خواسته هايی کاملا متفاوت با شما دارند ؟

 چند درصد جامعه مثل فلان همکار ،‌ همسايه ، دوست و يا آشناتون فکر ميکنند و خواسته هايی مشابه اونها دارند ؟

به نظر من اغلب ما ارتباط درستی با کل جامعه مون نداريم مثلا من دور و برم پر از دوستانی است که مشابه خودم هستند . ولی نبايد اين باعث بشه که من فکر کنم ما بخش بزرگی از جامعه هستيم ( شايد هم باشيم واقعا تخمين درستی ندارم ) .

فرض که ما ندونيم شايد خيلی مهم نباشه ولی برای کسی که کار سياسی ميکنه مهمه که بدونه و در ضمن سر خودش رو هم کلاه نگذاره . به نظر شما ابزارهايی که اين اطلاعات رو دقيق در اختيار او بگذارند کدامند ؟

به نظر شما اون مجری برنامه تلويزيونی ماهواره ای فلان شبکه که خيلی هم ادعا داره مثلا از کجا فهميده که تو ايران ماگزيمم ۲ ميليون نفر در انتخابات شرکت ميکنند ؟

از اون جالبتر مردمی هستند که در همين جامعه دارند زندگی ميکنند و به جای داده هايی که خودشان با ادراکات خودشون از جامعه پيدا ميکنند اون حرفها رو میپذيرند .

از مجری های برنامه های ماهواره ای که واقعا شاهکارهايی هستند و اغلب هيچ اطلاع درستی از خواسته ها و تفکرات جامعه ندارند . راستش من هيچ منبع ديگری هم نميشناسم که اين اطلاعات را داشته باشد .

من خودم در انتخابات رياست جمهوری گذشته خيلی چيز ياد گرفتم . و اغلب اطلاعاتی از جامعه ام پيدا کردم که پيش از اين حتی تصورشان را هم نميکردم . مثلا اصلا فکرش را هم نميکردم کروبی اين همه رای داشته باشد . يا مثلا لاريجانی  اينقدر رای کم داشته باشد .

 

  
نویسنده : ساناز ; ساعت ٧:٢٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٤/٩/۱
تگ ها :