خجسته

در این وبلاگ کامنت بی‌ربط و کامنت بی‌نام حذف خواهد شد

 

دارم به محرم فکر ميکنم که به لطف اهالی مذهبی محل نميتوانی به اين ماه فکر نکنی حتی اگر نخواهی . از همين حالا اعلام کنم اگر با اين نوشته به کسی بر ميخورد لطفا به اين موضوع فکر کند که شب و روز به من هم بر ميخورد که مجبورم سر و صدايی مراسمی را تحمل کنم که اعتقادی به آن ندارم ( حتی وقتی مسلمان بودم هم اين شيوه عزاداری را قبول نداشتم ) و يا هزاران نمونه ديگر پس لطفا کمی خودتان را کنترل کنيد ميدانم که دارم به نقطه حساسی از اعتقادات شيعيان اشاره ميکنم . ولی قصدم اهانت نيست فقط ميخواهم بدون هاله تقدس واقعه عاشورا را بررسی کنم

ماه محرم ماه پيروزی خون برشمشير : اين پيروزی در چيست ؟ در کشته شدن تمام سربازان سپاه پيروز و به اسارت گرفته شدن بقيه همراهان سپاه و شکنجه و آزار آنان. و حکومت هم همچنان به دست سپاه مقابل باقی ميماند . و البته شيعيان معتقدند که با اين قيام شيعه ( اسلام ؟ ) زنده مانده و امام حسين جلوی انحراف دين را گرفته . خوب عزيزان من حکومت ما هم اسلامی است . پس اگر اعلام ميکند در مذاکرات هسته ای پيروز شده شما که مذهبی هستيد چرا ناراحت ميشويد ؟ اگر امام حسين پيروز ميدان بوده چرا مذاکرات هسته ای پيروزی نباشد ؟ ما به همه دنيا نشان داده ايم که امريکا با آنکه خود سلاح اتمی دارد و حتی از آن استفاده هم کرده حالا حتی اجازه نميدهد ما فن آوری صلح آميز هسته ای داشته باشيم . و احتمالا اين پيام ما در تاريخ زنده خواهد ماند . لطفا در اعتقاداتتان صادق باشيد . اگر معتقديد امام حسين پيروز شده چرا فکر ميکنيد ايران در مذاکرات هسته ای پيروز نشده ايم ؟ البته شايد با معيارهای دنيايی چند سالی هم تحريم شويم وگرسنگی بکشيم . شايد جنگ هم بشود و کشته هم بشويم و.... ولی در آخر پيروزی با ماست !

پ . ن : من هنوز هم امامان شيعه را نميتوانم بدون پيشوند ها امام يا حضرت نام ببرم با آنکه خودم را ديگر مسلمان نميدانم . که به نظرم تنها از سر عادت است . ولی با يادآوری امام حسين يک جمله معروف آن هم به يادم ميايد : اگر مسلمان نيستيد ، دست کم آزاده باشيد .  و به نظرم همين کافی است که من به اين شخصيت احترام بگذارم . گفتم که فکر نکنيد قصدم اهانت بوده .

  
نویسنده : ساناز ; ساعت ۸:۳٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٤/۱۱/۱٧
تگ ها :