خجسته

در این وبلاگ کامنت بی‌ربط و کامنت بی‌نام حذف خواهد شد

 

توی کامنت دونی نوشته قبل سوالهای زيادی پرسيده شده که اول خواستم همونجا جواب بدم .ولی ديدم بهتره که همينجا بنويسم . قبل از هر چيز ممنونم از همه کسانی که کامنت نوشتن و اما :

دردانه گفته :  من که از حرفات هيچ چيزی نفهميدم. فکر ميکنم از يک چيزی ناراحت هستی دنبال بهانه برا حرف زدن میگردی.

دردانه عزيز : منظورم اين است که اسلام دينی است برای پيروزی در ابعاد معنوی . با اسلام نبايد انتظار داشت که پيروزی مادی هم پيدا کرد . احتمالا از ترس اينکه بگويند به اسلام و مسلمين و.... اهانت کرده ام حرفم در هزار لفاف پيچيده ام . که باعث شده منظورم معلوم نباشد .

-------------------------------------------------------------------------------------------

نامدار گفته : به نظرت کسی که توی دعوا از يه آدم لات و بی شخصيت کتک خورده، بعد از اينكه مردم جدا شون مي كنند به اين فكر مي كنه كه خدا رو شكر كه همه ديدند اين لات بي سرو پا چه قدر بي ادب بود و آبروي خودش رو با دادن دشنام ها و ناسزاهاي بسيار بد در بين مردم برد. نه خير اون به اين فكر مي كنه كه حيف كه من نتونستم جوابش رو بدم. در ضمن فكر كنم خيلي اوقات دوستاني كه براي آزادي بيان تلاش مي كنند اين جمله رو مي گند كه شايد ما به آزادي در بيان نظرات نرسيم ولي لا اقل همه مي فهمند كه در كشور ما و خيلي از جاهاي دنيا اين آزادي از بين رفته است و اين همان پيروزي معنوي است كه اتفاقا الان غير مسلمان ها ( البته غير مسلمان شدن همينطوري نيست كه شما شده ايد) مدعي اين نوع پيروزي ها هستند.

نامدار جان : من چه کار کنم . شيعيان معتقدند که پيروزی با امام حسين بوده و اگر بخواهند از واقعه عاشورا الگو بگيرند بايد معتقد باشند حالا هم ايران پيروز شده . و اما سوال من ببخشيد نامدار جان غير مسلمان شدن چه جوری است ؟ شما مسلمان ها وکيل غير مسلمان ها هم هستيد ؟

--------------------------------------------------------------------------------------------

قلم گفته : دوست عزیز خواننده همیشگی وبلاگت هستم و از بابت این پی نوشتت واقعا متاسفم.چیه فکر کردید که اگه با افکار خودمون و رک و راست یکی به نعل زدیم حتما باید به خاطر دلخوشکنک بازی بقیه و اینکه انگ نزنن یکی هم به میخ بکوبیم!! ایا این پی نوشت تو حکایت یکی به میخ یکی به نعل نیست!؟.موفق باشید.

قلم عزيز : قبول دارم که اگر نميترسيدم انگ اهانت بهم بزنن اون پی نويس رو نمينوشتم . ولی اولا اينکه من هنوز امامان شيعه رو با حضرت نام ميبرم نکته مثبت نيست نکته منفی است . يک عادت که با ترس هم همراه است . اما يادآوری آن جمله معروف از اين جهت بود که نشان دهم به نظرم ارزش آن جمله به نظر من آنقدر هست که ميشود درباره اش فکر کرد . و کاش حداقل شيعيان به اين جمله بيشتر عمل ميکردند .

-------------------------------------------------------------------------------------------

کتی گفته : ( البته کتی پينگليش نوشته و  من بازنويسی ميکنم ) خانومی فکر نميکنی اسلام ، شيعه ، مسيحيت ، يهوديت ،......چيزی غير از مسلمانها ، شيعيان ، مسيحيان ، يهوديان و......باشه ؟ منظورم اينه که اگر از قيام امام حسين به غلط تعبير ميشه و همه چيزو ميچسبونن به اون و امثالش واسه اينه که کار خودشون رو توجيه کنند . اين ربط به اصل داره ؟ ......( چون ديگه تنبليم مياد بقيه اش رو نمينويسم )

کتی عزيز : اگر اسلام ، شيعه و.... ربطی به مسلمانان ، شيعيان و.... نداره پس اين دين چيه ؟ من يادم مياد از دوره نوجوانی هر ايرادی به اسلام ميگرفتم همين جمله رو ميشنيدم . اسلام واقعی اين نيست ... پس اسلام واقعی چيه ؟ کجاست ؟ دينی که نميتونه آدم تربيت کنه به چه درد ميخوره ؟ نگو پيامبر و امامان شيعه انسانهايی هستند که اسلام ساخته چون من به رفتار همه اونها نقد دارم . و احتمالا در جواب خواهی گفت اونها مال هزار و چهارصد سال پيش هستند . خلاصه اين ترکيب اسلام واقعی بهانه مسلمانانی است که با تفکرات سنتی چندان ميانه ای ندارند ولی در عين حال دلشان نميايد بگويند اسلام هم مشکل دارد . عزيزم با خودمان که نبايد تعارف داشته باشيم .  اسلام اگر رفتار حضرت محمد و علی و حسن و حسين و.... نيست پس چيست ؟ / و اما منظور من از پست قبل اين نبود که حکومت از واقعه عاشورا سو استفاده ميکند . بلکه ميگويم اگر ادعا هم بکند پيروز شده ايم . کسانی که معتقدند امام حسين پيروز شده نبايد اعتراض کنند چون پيروزی امام حسين هم ظاهری نبود . ( پاسخی که به دردانه داده ام را بخوان ) اون قضيه اينکه کتابی خونده شده و اشتباه برداشت شده هم آره امکان داره که من کتابی رو بخونم و اشتباه برداشت کنم . اين به نويسنده ربط داره که اگر واقعا ميخواسته من منظورش رو بفهمم خوب بايد يه جوری مينوشت که احتمال خطای من کم بشه . از اين گذشته اگر کتابی باشه که همه ازش غلط برداشت کنن و تو هرکسی رو اسم ببری بقيه بگن که اون هم غلط برداشت کرده ( اسلام واقعی اين نيست ! ) پس اشتباه از نويسنده است و اصولا چرا اون کتاب نوشته شده ؟ 

--------------------------------------------------------------------------------------------

ببخشيد که اين پست طولانی شد . و فقط شامل پاسخ به کامنتهای قبل . دلم نيومد اين حرفها رو اينجا ننويسم .

  
نویسنده : ساناز ; ساعت ۸:۱٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٤/۱۱/۱۸
تگ ها :