خجسته

در این وبلاگ کامنت بی‌ربط و کامنت بی‌نام حذف خواهد شد

 

در پيامهای يادداشت روزچهارشنبه ( لينک گزارش سخنرانی خالد مشعل در جمع دانشجويان بسيجی ايران ) از پويا نقل کرده ام که : کاش دعا کنند در جنگ ايران و عراق که از عراق حمايت کردند . و آقا يا خانم ناشناس نوشته اند :

معلوم است که پویای شما از ماجرا پرت است، حماس هیچگاه در جنگ ايران و عراق از عراق پشتيبانی نکرد و این یاسر عرفات ريس حکومت (مصالحه کار با غرب)خود گردان وقت بود که تن به این کار داد .

اما چند نکته : حماس از عراق حمايت نکرد چون حماس در سال ۱۹۸۸ به طور رسمی شکل گرفت ( سال نوشته شدن اساسنامه حماس ) يعنی تقريبا همزمان با پايان گرفتن جنگ ايران و عراق  ( و پيامی که در قسمت پيامهای آن نوشته نيز نوشته ام ) :

ناشناس عزيز ، حماس از عراق حمايت نکرد ولی همين الان دارد اعلام ميکند در جنگ احتمالی بعدی ماگزيمم حمايتی که از ايران خواهد کرد دعاست ! سوال من اين است که پس چرا ما بايد به آنها کمک مالی بکنيم ؟ تمام اخبار و فکر و ذکر حکومت ما فلسطين باشد ؟ چرا حتی ورزشکاران ما مجبور به از دست دادن مقامهای جهانی احتمالی هستند به خاطر مردم فلسطين ؟ اين مردم عزيز فلسطين حتی ذره ای از زيانی که به ما وارد ميشود را حاضر نيستند به خاطر ما تحمل کنند . همان ياسر عرفات که از عراق حمايت کرد چند ماه قبل از شروع جنگ ايران و عراق به ايران سفر کرد و از کمکهای مالی مردم و حکومت ايران به خوبی بهره مند شد و سپس از صدام حمايت کرد . طوری که در بين عامه مردم به ياسر طلا خوار معروف شد .

 

  
نویسنده : ساناز ; ساعت ٤:۱٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٤/۱٢/٦
تگ ها :