خجسته

در این وبلاگ کامنت بی‌ربط و کامنت بی‌نام حذف خواهد شد

 

نا امنی در سيستان بلوچستان و مناطق اطراف هميشه بوده . ( ميگويم هميشه چون بعضی از نزديکانم در اين منطقه زندگی ميکنند و نا امنی را در تمام زندگی شان حس ميکنند و حداقل يکبار خانواده دايی خودم گرفتار اشرار منطقه شده اند درست روز ۲۲ بهمن ! و تمام آنچه که به همراه داشته اند از پول و طلا و اتومبيل را از دست داده اند . البته مقاومتی هم نکرده اند چون ترجيح دادند جانشان را از دست ندهند ) ولی اين بار واقعا موضوع جدی است .

در پى حمله اشرار مسلح به خودروهاى عبورى در جاده بم - كرمان كه به كشته شدن ۱۲ تن از سرنشينان خودروها انجاميد، خبرهاي رسيده از کرمان حاکي است که نيروهاى نظامى هم براي کمک به نيروي انتظامي وارد منطقه شده و با هلي کوپتر و وسايل مجهز مبارزه با اشرار و سرکوب آن ها آغاز کرده اند و وزير کشور قول داده که تا امروز عصر دستگيري و سرکوب اشرار انجام شود.

در ميان اخبار رسيده يکي هم اين ادعاست که گروه جندالله به رهبري عبدالمالک ريگي مسووليت حادثه کرمان را به عهده گرفته اند. اما سايت خبري انتخاب در تماسي با اين گروه توسط اي ميل از زبان آن ها نوشت که حادثه جاده کرمان به بم کار جندالله نيست و از آن اطلاعي ندارد اما عمل را تائيد مي کنند.

 

عبدالمالک ريگی يک جوان ۲۳ ساله است . من از روزی که مصاحبه او را با سايت روز خوانده ام به اين موضوع فکر ميکنم که چه ميشود که يک جوان ۲۳ به خشونت روی مياورد . آن هم در اين ابعاد ! خوزستان ، کردستان ، سيستان و بلوچستان ، فردا نوبت کدام استان مرزی است ؟

  
نویسنده : ساناز ; ساعت ٧:٠۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٥/٢/٢٥
تگ ها :