خجسته

در این وبلاگ کامنت بی‌ربط و کامنت بی‌نام حذف خواهد شد

 

یک مطلبی رو فکر میکنم باید توضیح بدهم : اینکه من نمیدانم اگر صدام را اعدام نمیکردند ، باید چگونه او را مجازات میکردند ، هیچ دلیلی نیست برای اینکه من با اعدام به طور کلی و به طور خاص با اعدام صدام مخالفت نکنم . منظورم را با چند مثال شاید بهتر بتوانم بیان کنم .

میدانیم که در دنیا مفهومی وجود دارد به نام قتل از روی ترحم . به این معنا که اگر بیماری وجود داشته باشد که بیماری غیر قابل درمانی داشته باشد ، و هیچ امیدی به درمان او نباشد با موافقت خودش پزشک با تجویز موادی به زندگی او پایان بدهد . شاید شخصی با این موضوع مخالف باشد . ولی این دلیل نمیشود چون با این روش مخالف است حتما برای روش نگهداری این بیمار هم نظری داشته باشد . و البته اینکه نظری درباره روش نگهداری این بیمار ندارد ، دلیلی برای اینکه با قتل از روی ترحم موافق بشود هم نیست .

یا کسانی در دنیا با سقط جنین مخالف هستند . اگر این افراد نظری درباره نحوه نگهداری و تربیت یک کودک نا خواسته نداشته باشند . دلیلی برای اینکه با سقط جنین موافق بشوند نیست .

در دنیا علمی وجود دارد به نام حقوق ! ( عجب کشف بزرگی کردم !!!! ) نحوه مجازات انسانهایی مانند صدام موضوع این علم است . همانطورکه نحوه نگهداری از یک بیمار لاعلاج موضوع علم پزشکی است .   و یا همانطور که شیوه نگهداری و تربیت یک کودک نا خواسته میتواند موضوع علم روانشناسی باشد .

  
نویسنده : ساناز ; ساعت ٧:٠٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٥/۱٠/۱٩
تگ ها :