خجسته

در این وبلاگ کامنت بی‌ربط و کامنت بی‌نام حذف خواهد شد

 

نمیدونم تا حالا درباره  راز آلودی برنامه های تعطیلات عید مان , اینجا چیزی نوشته ام یا نه .

 قصه از آنجا شروع شد که پاییز سال 82 من و پویا با هم داشتیم فکر میکردیم که چه جاهایی از ایران را ندیده ایم که برای تعطیلات عید برایش برنامه ریزی کنیم . ( پویا سرباز بود و از این گذشته اوضاع مالی اجازه مسافرت خارج از کشور نمیداد ) . دوره دانشجویی خیلی جاها را دیده بودیم . کمی فکر کردیم و اولین انتخابمان بم بود......خبر تلخ و فاجعه باری بود یک هفته بعد از تصمیم ما برای مسافرت به بم , زلزله وحشتناک بم تقریبا این شهر را از بین برد . آنقدر شوک زده بودیم که هر جا صحبت از زلزله , تعطیلات عید , بم و یا هر موضوع مرتبطی بود به همه میگفتیم که چه تصمیمی داشتیم و چه شد . بعد از سال تحویل داشتیم به دوستانمان تلفنی تبریک میگفتیم که گفتند برای اینکه از این فکرهای عجیب نکنید بیایید سنندج پیش ما . ما رفتیم و خوش گذراندیم و حالش را بردیم .

همان سال یکی از همکاران پویا تعطیلات عید را رفته بود تایلند و کلی خوش گذرانده بود .به ویژه از تعدادی جزیره تعریف کرده بود که به هم نزدیک بودند و کلی جاذبه توریستی و طبیعی داشت . تا پاییز سال 83 , مشکل سربازی پویا حل شده بود . وضع مالی ما هم کمی سر و سامان گرفته بود این شد که تصمیم گرفتیم برویم تایلند.خوب لابد به یاد دارید که اولایل زمستان 83 سونامی چه کرد ....آن جزیره ها ؟ به کلی زیر آب رفتند . آن سال عید را هم بدون برنامه ریزی قبلی رفتیم گرگان و خوش گذراندیم .

پاییز 84 بود که با چند تا از دوستان داشتیم درباره تعطیلات عید صحبت میکردیم که من گفتم ما برای پیشگیری از زلزله هم که شده از قبل برای عید برنامه ریزی نمیکنیم ! یکی از بچه ها جدی نگرفت و پیشنهاد کرد چون پویا گرگان را خوب میشناسد عید را با هم برویم گرگان . پویا نیمی شوخی و نیمی جدی از برنامه ریزی سرباز زد . به هر حال شهر بچگی هایش را سعی کرد نجات بدهد . باور کنید یا نه همان شب گرگان زلزله آمد ولی خوشبختانه تلفات زیادی نداشت .....

این شد که ما برای تعطیلات عید از قبل برنامه ریزی نمیکنیم .....باور کنید اصلا شوخی نیست . موضوع کاملا جدی است ! ولی تعطیلات بدون برنامه ریزی قبلی خطری ندارد !

 

  
نویسنده : ساناز ; ساعت ٧:۱٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٦/۱٠/۱٠
تگ ها :