اول از همه رحتا خوب و عزيز دوباره خوش آمدی و من هم اميدوارم بی مشکل بتونی به سايتهايی که دوست داری سر بزنی . خودت هم خوب ميدونی که اين جا هميشه از ديدن پيامهايت شاد خواهم شد .

نازلی و رحتا نازنين قبول دارم ، کتاب تنها چيزی است که هرگز از خرج کردن برايش پشيمان نميشوم . تا آخر ماه هم راهی نيست زنده ميمانيم .03.gif

اما جادی پرسيده که چه خريده ام : چندين جلد کتاب آموزش داستان نويسی ( چه نوشته نويسنده های ايرانی يا ترجمه از آثار نويسنده های غير ايرانی ) برای اينکه به خودم ياد آوری کنم که بايد نويسنده بشوم .
فيلمنامه سينما پاراديزو ، چون فيلم به زبان ايتاليايی بود ، گرچه فيلم آنچنان استادانه ساخته شده بود که با ديدن فيلم هم به قدر کفايت لذت برده بودم ولی هر چه باشد من يک کلمه هم ايتاليايی نميفهمم .
فيلم داستان فيلم ساعتها ، اين يکی گرچه زبانش انگليسی بود ولی به دو دليل ( يکی اينکه اصولا خيلی زبان انگليسی ام قوی نيست و ديگری پيچيدگی های خود فيلم ) لازم ديدم کتابش را داشته باشم .
و چندين جلد رمان از نويسنده های ايرانی و چندين جلد رمان ترجمه شده ( مينا ! اثر جديد ايزابل آلنده چاپ شده . کتاب زنی که هر روز راس ساعت ۶ می آمد را هم برای خودم خريدم فقط به ياد تو و آن جشن تولدی که ۴ جلد از اين کتاب هديه گرفتی ) .
و يک جلد قانون کار ! برای اينکه بدانم هر روز کدام حقوق قانونی ام پايمال ميشود و بدانم از کداميک از حقوق انسانی ام اصولا صرف نظر شده .
شيوا نازنين و خوب البته که جايت خالی بود . خوب به هر حال تهران خوبيهايی هم دارد ، وقتی داريم ترافيک و دود و..... را تحمل ميکنيم ، بايد از نمايشگاه کتابش هم لذت ببريم . چرا يک سفر برای نمايشگاه نيامدی تهران ؟ ما هم کمی ميديديمت .
بی بی خوب : نمايشگاه امسال به دليل معقول تر شدن ساعات برگزاری اش ( ۱۱صبح تا ۱۰ شب ) ازدحام کمتری داشت . ترافيک هم بهتر بود . از همه جالبتر اينکه تعداد سالنهای کتاب بيشتر از اغذيه فروشی ها بود 03.gif اکثر ناشرين خوب هم با دست پر شرکت کرده بودند . من به غرفه های انتشارات خارجی سر نزدم چون پول نداشتم . آنقدر هم مهندس باسوادی نيستم که پی آخرين کتابهای جهان علم باشم . با ادبيات حال ميکنم که انتشارات ايرانی به قدر پولم کتاب در اين زمينه دارند . اگر بيشتر به اطلاعات نياز داری بپرس تا اگر ميدانستم برايت بگويم .
تا به حال يک چيزی را دقت کرده ايد که انتشارات مذهبی ( الزهرا ، توحيد ، بدايه ... ) اغلب با الف و حروف اول الفبا شروع ميشوند و انتشارات غير مذهبی خوب و قوی (مرکز ، نيلوفر ، نی .... )با حروف آخر الفبا ؟ حتما دليل خاصی ندارد ولی کار آدم را در نمايشگاه راحت ميکند 18.gif

/ 9 نظر / 6 بازدید
banoo

:)):)):)) به نکته مهمی اشاره کردی.

rahta

از لطف شما ممنون . خواستم بگم آره من قبلا به اين قضيه فكر كرده بودم. مثلا دوران دانشجويي چند تا ناشر مورد علاقه ام كنار هم توي يك سالن بودند . نشر قلم ناشر آثار مرحوم شريعتي و بازرگان و نشر صراط ناشر آثار دكتر سروش . صدرا هم بود . (حروف مياني الفبا) .بعدتر توجهم بيشتر به ناشرين حروف آخر الفبا بود :) پس من نظريه ات را كاملتر كنم . اول الفبا كاملا ديني و مذهبيه ! اواسط روشنفكري ديني ! آخرش ...

بي بي

خيلی عالی بود. مرسی. از همين امروز تصميم دارم کتابهای نخوانده را بخوانيم. کتابخانه را نظم بدهيم. و در اين سال با اين هدف برم جلو که سال آينده حتماْ به بازديد نمايشگاه کتاب خواهيم رفت. هميشه سبز باشي

بي بي

در ضمن يادم باشه اگه خواستم ناشر بشم اسمش رو نگذارم بي بي اسمش رو بگذارم يي يي! يا حداقل مي مي

نازلي

ساناز عزيز و نکته بين درود ... نوشته هات پر از سادگی و صداقت و چيزای ديگه ای که خيلی دوسشون دارم ! موفق باشی و شاد شاد .

لیلا

ولی من چند تا کتاب خوب از انتشارات شيرازه خريدم که دقيقا نميدونم کجای الفباست! قسمت کتاب های خارجی اش هم خوب بود حداقل قيمت ها يک جوری بود که آدم فکر نمی کرد اصلا نتونه بخره ! از همه بهترش هم کتابهای آشپزی اش بود که هم قيمت کتاب های آشپزی ايرانی بود .( ۳۰۰۰تا ۵۰۰۰تومان) با اين تفاوت که چاپش خيلی خيلی عالی تر بود با عکس های خيلی خوب .

ساناز

خوشحالم که امسال بر خلاف پارسال از این نمایشگاه کتاب یه چیزی هم نصیب تو شد اما از تو چه پنهون که من امسالم مثل پارسال .... :(( . اما خوندن یه کتاب خوشگل رو همین چند روز پیش تموم کردم گفتم حالا که صحبت از کتاب و کتابخونیه اسمشو بگم تا بقیه هم بخونن : "جنس ضعیف" از "اوریانا فالاچی" . فکر کنم کسایی که "زندگی جنگ و دیگر هیچ" رو ازش خونده باشن از این یکی هم بدشون نیاد. البته کتاب قدیمیه .

شيوا

سلام. چطوری؟ خونه پيدا کريدن؟

rahta

دنبال خونه مي گردين ؟ به سايت pastoo.com سر بزنين ! ( آگهي هاي بازرگاني ميان برنامه )