آدم بزرگ های نابالغ

 

بلوغ و پختگی به آدم آرامشی می دهد که بعضی ها ندارند. آدمی که متلک می گوید یا گوشه و کنایه می زند و نمی تواند مستقیم و با گفتگو نظریاتش را بیان کند، یا ضعیف است یا با بالغش تصمیم نمی گیرد. این صدای کودک آسیب دیده اوست. وقتی که آدم بخواهد همیشه با صلابت و با قدرت به نظر برسد، گاهی بلایی سر کودکش می آورد که چاره ای باقی نمی ماند که این کودک آسیب دیده خودش را از لابلای گوشه و کنایه ها بروز دهد.

 

/ 3 نظر / 4 بازدید
مرجان خ.ن

kheili jaleb bood in neveshte, yani man estefade kardam. ye chizaii yadam rafte bood engar,ke be yadam avordi! mamnoonam sanaz jan... khoobi ke ?

فامی

ساناز عزیزم من به تازگی در جریان زیاد کردن اطلاعات راجع به لوبیلا متوجه شدم کسانی که در بزرگی پر از نیش و کنایه هستند کسانی هستند که در دوسال اول زندگی عمل مکیدن ( شیر مادر یا شیشه ) را کمتر از 3ساعت در روز و یا اصلا انجام نداده اند. من دیگه باهاشو ن کنار می آم .[نیشخند]

ساناز

فامی جان تقریبا همه مشکلات رفتاری ما از روان ناخودآگاه ما ریشه می گیرد که ساختار اصلی اش در 3 سال اول زندگی شکل می گیرد. زمانی که ما بیشترین تاثیر را از رفتارهای پدر و مادر و اطرافیانمان می گیریم و تقریبا هیچ قدرتی برای شکل دادن آن نداریم. ولی به نظر من این از مسئولیت ما در بزرگسالی کم نمی کند مسئولیت ما برای آگاه شدن به مشکلات رفتاریمان و سعی در تصحیح آنها. اکثر مطالبی که مشابه همین پست می نویسم نتیجه کنکاشم در رفتارهای خودم است. منظورم قضاوت منفی کردن درباره دیگران نیست. تجربه ای است که به اشتراک می گذارم.