هری پاتر

امروز جلد پنجم مجموعه هری پاتر در انگلستان ( و بقيه اروپا ) وارد بازار شد . فکر کنم که بايد منتظر آمار عجيبی برای فروش اين کتاب باشيم . وقتی جلد چهارم اين کتاب چاپ شد در لندن يک کتاب فروشی تنها در يک روز ۵۲۰ هزار نسخه از اين کتاب را به فروش رساند . اين آمار برای ما که هيچ برای دنيای صنعتی که کودکانش با انواع و اقسام بازيهای کامپيوتری و برنامه های تلويزيونی احاطه شده اند هم عجيب است .
ولی من فکر ميکنم اين آمار اتفاقی نيست . چرا بايد کتابهای هری پاتر ، فيلم های هری پاتر ( با وجود ساخت ضعيفش ) و فيلمهای ارباب حلقه ها (و کتابهايش با وجودی که سالها پيش نوشته شده اند )که مضمونی مشابه دارند اين همه با اقبال عمومی روبرو شوند ؟ دوران اقتدار و تماميت علم تجربی به پايان رسيده .

/ 6 نظر / 3 بازدید
چای تلخ

خوب ببين هميشه برای همه ی ما نه فقط کودکان تخيلات هر چقدر هم که پر از اشکال باشه جذابه.سالها بود که کسی جرئت نميکرد از جادوگری بنويسه و اين سرآغاز همه ی خواسته ها بود. با اينکه من خودم هم هری پاتر رو نمیپسندم.

هيلدا

آخيش ...... بميرم الهی واسه اين وبلاگ پر بيننده ات .. ميخوايی بهت لينک بدم ؟؟؟؟ اونوقت هم بگو هديه بد !!!!!!!!

علي

شما چقدر قاطع نظر ميدين :)

ساناز

خودم بعد که دوباره خوندمش فهميدم که زيادی قطعی نظر دادم بهتره اون جمله آخر رو اينجوری تغيير بدم : ( به نظر من دوران اقتدار و تماميت علم تجربی داره به پايان ميرسه ) در ضمن برای اين حرفم هم دلايل ديگه ای هم دارم که اگه خواستی اونها را هم ميگم .

جادي

از نظر چای تلخ خيلی خوشم اومد... بلاگش هم خوبه ولی اينکه درباره جادوگری حرف زده خيلی عاليه... به نظر من يک جادوگر خيلی خيلی دوست داشتنی٬ جذاب٬ مشکوک و در عين حال ناتوان است !!! توی بازی های کامپيوتری هم ( از جمله وارکرفت) معمولا جادوگرها با وجود قابليت های زيادشون خيلی مفيد نيستند و در نهايت اون چيز لعنتی ای که برنده می شه شمشيره و منجنيق !!! ولی به هرحال شرافت جادوگری واقعا زيباست.