شبی با خیال تو

 

بچه‌ام، یادم نمی‌اد چند ساله، ولی اونقدر بزرگ شده‌ام که بدونم این صدایی که دارم می‌شنوم و این جمع پدر و مادر با دوستاشون که اون گوشه اتاق پذیرایی تو نور آباژور نشسته‌اند دارند کاری می‌کنند که من نباید توی مدرسه درباره‌اش حرف بزنم. و توی آن استکان‌هایی که روی میز است آب نیست. از این وسط صدای عمو ظفر می‌اید که دارد می‌خواند " شبی با خیال تو..." با آن صدای خاص و لهجه کرمانشاهی‌اش.

عمو ظفر عمو خونی من نیست. ولی از هیچ عموی واقعی و تنی و خونی برای من کمتر عزیز نیست. وقتی بچه بودم و بابا ماموریت های یکی دو ماهه داشت عموظفر با آن لندرور قرمزش تنها کسی بود که هیچ‌وقت مارا فراموش نمی‌کرد و صدایش باعث علاقه من به ابی شد.

من به پزشک‌ها به سختی اعتماد می‌کنم. دیشب رفتم پیش تنها پزشکی که همیشه به تشخیص‌هایش ایمان دارم. برای سردردهای این چند وقت گفت بدون شک سینوزیت است و از سر اتفاق همین پزشک چند هفته پیش تشخیص داده بود که آن چیزی که صدای عموظفر را دارد روز به روز می‌گیرد یک تومور بدخیم لعنتی است. و همین دیروز صبح عمو ظفر عزیز من بخشی از حنجره و تارهای صوتی‌اش را از دست داد. دکترها تومور و بخشی از صدایش را برداشتند تا جان عزیزش بین ما بماند....امروز موقع آمدن به شرکت به عادت همیشه ابی گوش می‌دادم و "شبی باخیال تو..." و گریه امانم نمی‌داد. حال و احوال این‌روزهای من اشکی است. عموظفر دیگر نمی‌تواند برای ما بخواند.

 

/ 13 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نازلی

خیلی متاسفم برای صداش اما خوشحالم برای اینکه بیشتر پیشتونه

شکیلا

حیف. خیلی درد داره میفهممت سانازی. اما چه میشه کرد با این روزگار وقتی کج مداری میکنه. [ناراحت]

هویت نامعلوم

می فهمم که چقدر غصه روی سر آدم میریزد این جور وقتها. امیدوارم عمو مظفر شما با همین تعداد تارهای صوتی، زنده و سر زنده باشند و وجود گرمشان محفلهایتان را گرم کند. هرچند که نتواند بخواند.

الهام

[ناراحت]

علی حیدری

این پست خیلی غمگین است. می شود احساست را از پشت کلمات حس کرد. عمو ظفر به جز سر زدن های دوران کودکی و آن صدایی که دارد، "آن"ی دارد که تو را به دنبالش می کشد. امیدوارم آن "آن" همیشه باشد و عمو سر و حال باشد و شما برایش بخوانید.

سمانه

man ye doost daram ke chand sal pish ,moshkel e amoo e to ro peida kard.tori ke majboor shod ba ye chiz e ajib gharib ke jelo hanjerash migereft harf bezane,sedaii ke az oon dastgah dar mioomad mesl e seda e robot bood!!kheili gerye kardam vaghti avallin bar oon seda ro shenidam,ye bar baramoon avaz khoond!!!namafhoom ba ferekanse bala!!az oon be ba'd man ashegh e oon seda shodam!chand shab pish ba skype dobare baramoon avaz khoond. hala dige baraye inke hanooz zendegi kardan ro ro tajrobe mikone o ba tamame vojoodesh avaz mikhoone khoshhalam.motmaenam amoo e to ham dobare mikhoone va to seda e jadidesh ro kheili doost khahi dasht [لبخند]

True Lies

امان از این هزینه هایی که برای بودن پیش عزیزانمان می پردازیم و یا خود عزیزانمان که ما عزیزشان باشیم می پردازند.

آزاده بامداد

آخی بمیرم. دنیا دیگه بیرحم. ولی بودن بعضیا واقعا ارزشمنده .کاش همیشه تو جمع گرمتون باشه

شاهو

به سلامتی اش

سمن

اااااااااااااااااااااااااااااا پس کامنت من کو که دیروز گذاشتم؟[ناراحت] قبول نیست دوستم!