چند توصيه سينمايي


خواهش ميکنم تمنا ميکنم حتي اگر لازم باشد التماس ميکنم که : فيلم به آهستگي را نببينيد . فيلمي که نه موضوع داشته باشد نه داستان نه خوش ساخت باشد نه بازي ها در آن خوب باشد و حتي هنرپيشه خوش قيافه اش را هم زشت تر از خودش کرده باشند چرا بايد ديده شود ؟ 
اما اگر مثل من عشق آل پاچينو عنقريب است که به کشتن بدهدتان و برايتان مهم نيست که يک فيلم مثله شده را ببينيد تاجر ونيزي را ببينيد .اين مرد ( آل را ميگم ديگه ! ) معرکه است . آخر فيلم احساس ميکردم من چقدر از اين ربا خواران يهودي خوشم ميايد ! به نظرم فيلم جهت گيري يهود ستيزي دارد ولي چون نقش منفي را آل عزيز بازي ميکند روي من اثر عکس داشت ! درست مثل فيلم وکيل مدافع شيطان که من حس ميکردم اين شيطان هم خوب ....است .
خلاصه که از ما گفتن بود .

/ 8 نظر / 4 بازدید
ميکا

منم فيلمو ديدم. از بازی آل پاچينو هم خيلی خوشم اومده اما احساس تو رو نسبت به رباخواران يهودی نداشتم. فکر کنم يه خورده با پيش فرض اينکه اون بازی ميکنه فيلمو ديده باشی. شايدم تو راست ميگی. به هر حال وبلاگ چيز خوبيه برای فرار از روزمرگي. موفق باشی

م

سلام من به طور تصادفی به وبلاگ شما آمدم. مطالبه وبلاگ برام جالب بودند. فقط در مورد پست ۲۹ خرداد که در مورد دکتر شریعتی نوشته بودی ميخواستم نظری بدم. نميدونم شايد درست نباشه که الان و اينجا بنويسم. از اين بابت معذرت ميخوام. اول بايد بگم که من زمانی با کتابهای دکتر زندگی ميکردم. اما خوب اين بر می گرده به دوران نوجوانی. بعد از آن و با تغييرات فکری که داشتم به هيچ وجه افکار و نوشته های شریعتی را نمی پسندم. تا اينجا منو شما هم عقیده هستيم. اما من هيچ وقت ارادت و علاقه مو به دکتر از دست ندادم. چون بالاتر از نوشته های دکتر و طرزِ تفکرش واسه من شخصيت و منش اون مهم هست. شجاعت، بی باکی و مبارزه برای تفکر. عشق و علاقه اش به خوندن و نوشتن. تعهدی که دکتر به قلم داشته رو ما کمتر ميتونيم ببينيم. به قول يکی از دوستان من و شما به راحتی از افکار شریعتی عبور کرديم اما هنوز شخصيت شریعتی ميتونه واسه ما الگو باشه. من شریعتی را به خاطره sشخصیتش هنوز هم دوست دارم و خواهم داشت.

م

خوب اينهمه نوشتم اما در مورد اين پستت هيچی نگفتم. راستش من بیننده حرفه ای فيلم نيستم اما فيلم تاجر ونیزی را ديدم. من هم از بازيهای الپاچینو خيلی خوشم مياد .اما در مورد فيلم اون حس یهود ستیزی به من دست نداد. ايندفعه تصادفی هومدم اما دفعه بعد حتما برای خوندن مطالبت بر ميگردم.

40tike

ها منم از این آل پاچینو خوشم میاد بدفرم. ولی هیچی بازیش توی گادفادر نمی شه.

شوايک

سلام. اصولا ستيزی يا نستيزی با يهودش از آل پاچينوش مهمتر نيست! نه آنکه قوم مهمی نباشند، کاملا برعکس. منظورم این بود که هر جقدر دلمان می خواهد ستیز کنیم. اگه خیر دیدیم بگو خیر نبینی مهیار! ولی اميدوارم اصل و بدون سانسورش رو گير بياریم تا ما هم ببينيم.

Greecicitic

من فيلمو نديدم اما در مورد آلپاچينو ... بازيشو بيشتر برای نقش آدمای سرد و بی روح می پسندم ...و واقعا هم خوب بازی می کنه مخصوصا تو اين نقشا ...

کوروش

ببين من اهل فيلم ميلم و اينا نيستم، ولى اگه اسم لينکم رو عوض نکنى، خوب نکردى، ديگه چى‌کار کنم. حق دارى، اين چندمين باره که دارم اسم عوض مى‌کنم. بعضى جاها هنوز به اسم اولم لينک دادند. فقط گفتم يه وقت ديدى گذارمون بهم خوردا، نگى نگفتى!

sirous

پس بايد تو به آهستگی هم ال پاچينو بازی ميکرد!