مصاحبه کريستين امانپور با مسعود ده نمکی :

فیلم ( فقر و فحشا ) ثابت کرد که فحشا صرفاً یک پدیده فرهنگی و اخلاقی نیست.  فیلم تأثیرعامل فقر را ثابت کرد

(هيچ کس تا حالا به رابطه فقر و فحشا فکر هم نکرده بود ! خوب شد اين هموطن ما اين موضوع از طرف امام زمان بهش وحی شد ! )

امام خمینی غلبه مستضعفین بر مستکبرین را در این قرن سالها قبل پیش ‌بینی کرده بود. امروز دنیا به سمت خیزش فقرا بر علیه جهان استکبار و سرمایه داری می رود. یعنی همان جنگ "فقر و غنا". شما در فرانسه دیدید حاشیه نشین ‌ها و فقرا چگونه پاریس و فرانسه را فلج کردند. هنوز شما تأثیرات سیاسی آن را ندیده اید. امروز در بیخ گوش آمریکا در بولیوی و ونزوئلا طبقات فقیر الگو و مصداق سیاسی مورد پسند آمریکا را رد می کنند. روحیه استکبار ستیزی علیه سلطه سرمایه داری آمریکا بر منابع نفتی آنها شعله می ‌کشد این یعنی صدور انقلاب ما به جهان و حتی خود قاره آمریکا.  همه می بینند ادبیات هوگو چاوز از نهج البلاغه ماست. حتی اگر ایدئولوژی ما را نداشته باشد. 

(بدبخت مارکس ، بدبخت انگلس ، بدبخت تما متفکرين چپ !  )

/ 5 نظر / 3 بازدید
....sadeghe

اولين سلام من./ البته من زياد موافق نبودم .ولی خوب اينم نظريه./ آهان ميخواستم بگم بيای اين نقد در مورد برره رو بخونی/البته من ۱ ماه پيش نوشتم ولی ميتونی پيداش کنی //تو پيوندها لينک دادم

س. جعفریان

تو وبلاگم لينک اين مصاحبه رو گذاشته بودم و نوشته بودم امثال ده نمکی به مثابه کاه بودند که طوفانی چونان جنگ بايد ميومد و اونها رو ميذاشت جايی که براش ساخته نشده بودند. بيچاره فکر ميکنه که فرصتی پيش اومده تا با يکی از ايادی آمريکای جهانخوار نبردی گرم داشته باشه. کسی نيست بهش بگه زمين فرهنگ و گفتگو رخت جنگ نمی طلبه. يکی لطفا بهش بگه اگه هر کليکی که رو وبلاگ من ميشه (که نصفش خودمم!) به معنی اينه که وبلاگم از سر تا ته خونده شد و از سر تا ته خواننده رو به لرزه انداخت اونوقت آره هر کی فيلم تو رو هم ديد يعنی مشتاق حرفا و نگاهته. چی بگم؟ خود بزرگ بينی رو که فقط اون نداره. رهبرش و رييس جمهورش و ... هم گرفتارشن. ما شديم آلاخون والاخون اينا!

س. جعفریان

ساناز عزيز٬ سلام! من هم جواب تو نبود که اينجوری نوشتم. جواب يکی از دوستات بود که نظری داده بود و متهم کرده بود به...! ميبينی هم که خارج از اينکه چه نوشته ميشه اينجا بی توقعی من فقط دوست دارم بخونم اون چيزايی که می نويسی. فکر کنم اولين دليلش هم اينه که اينجا مطالب جدی ست و خواننده های جدی هم داره. همين و موفق باشی!

alikit

منم نه تاييد ميکنم نه تکذيب..ولی شنیدم محصولات ده نمکی سالم و مقویه !

شيوا

بازم خوبه که بالاخره فهميد. اگرچه لازم نبود اين‌همه به خاطرش زحمت بکشه! کافی بود سری به متون اسلامی می‌زد و می‌ديد که امام اول‌شون ۱۴۰۰ سال پيش يه چيزی شبيه اينو گفته بودند.