روز زن ؟ روز مادر ؟ شوخی ميکنی ؟

امروز در تقويم جمهوری اسلامی ايران روز زن ـ مادر ناميده شده . و به نظر من اين خنده دار ترين و در عين حال گريه دار ترين مناسبت اين تقويم است . در مملکتی که مادر هيچ حقی نسبت به فرزندش ندارد . روز مادر فقط يک دلخوشکنک توهين آميز است . هيچ فرزندی هرگز نميتواند با مجوزی که مادرش امضا کرده کاری بکند همه جا نياز به اجازه پدر هست و مادر هميشه در صحنه رسمی کشور ما حذف شده ولی وقتی موقع فداکاری و ايثار و...... باشد هميشه فقط از مادر انتظار فداکاری ميرود . يعنی اگر مادری نخواهد از خود گذشتگی کند مادر نيست . روز مادر و روز زن گلاه گشادی است که هر سال سر ما ميگذارند . آقايان ، خانمها من خر نميشوم امروز را به من تبريک نگوييد امروز روز من نيست امروز روز خانم عشرت شايق است به ايشان تبريک بگوييد .  

/ 5 نظر / 3 بازدید
afra

چشمب! یه جا حال کردم که مادرو ادم حساب میکنن. اینجا هر وقت میری برای تمدید ویزا باید مشخصات مادر رو هم بنویسی!

ليشام

مامانم گفته به من دست تو دماغم نكنم ... D:

شمارشگر

با سلام ! داشتن اطلاعات از تعداد مراجعه کنندگان به سايت و بررسي تحليلي و آماري از نوع و ترکيب آنهاامروزه يکي از ضروريات کار هر مدير سايتي مي باشد . اين يک سيستم آمار گيري از بازديدکنندگان سايت يا وبلاگ شماست که نمودارها و تحليل هاي آماري زيادي از بازديدکنندگان سايتتان را به شما ارائه خواهد نمود و احتياج به ثبت نام نيز ندارد. همراه با معرفي رايگان کتاب و اميدوارم با راهنمايي و بيان نقاط ضعف و ارائه پيشنهاد جديد ما را در هر چه بهتر و بيشتر نمودن امکانات شمارشگر ياري نماييد. با تشکر.... کتاب ايران.

شيوا

يه طور ديگه هم می‌شه فکر کرد؛ من، تو و خيلی‌های ديگه -هر کدوم به دليلی- از شرايط موجود ناراضی هستيم، می‌تونيم کاری کنيم که دستِ کم در همين يک روز، زن‌ها به خودشون فکر کنن. ساناز من زن‌های زيادی رو می‌شناسم که در مورد کادوی روز زن و روز مادر با هم چشم و هم چشمی می‌کنن. خيلی از اون‌ها تمام حقوق دست‌نيافته‌شون رو جمع می‌کنن و در قالب کادوی روز زن، از شوهراشون مطالبه می‌کنن، حتی شده به زور! به نظرت ما نمی‌تونيم برای اين‌ها کاری بکنيم؟

شيوا

من فکر می‌کنيم می‌شه روز مادر و روز زن رو از اين حالت سمبليک که صرفا بهانه‌يی شده برای کادو گرفتن خارج کرد. حذف اين روز، شبيه پاک کردن صورت مسأله‌ست.