محمد علی ابطحی درباره انفجارهای سامرا نوشته :

انتظار می رفت که کشور هایی مثل عربستان سعودی که به نوعی عقبه ی سنی های جهان هستند در این موارد هم دردی می کردند تا امکان خاموش کردن فتنه درگیری های داخل جهان اسلام فراهم تر گردد. محکوم کردن فاجعه ی تلخ سامرا از سوی فلسطینی ها و سوری ها مورد انتظار مردم شیعه ایران بود. لا اقل به خاطر دولت فعلی ایران که مشکلات فروانی را با هزینه مردم ایران به خاطر حمایت از آنان تحمل کرده است. کاش ما در برابر آنچه که حمایت می کنیم می توانستیم این حداقل توقع را داشته باشیم که آنها در چنین فاجعه ی بزرگ شیعی با ما هم دردی می کردند و اگر آنها از نظر سیاسی می فهمند در بعضی مسائل نباید با ما همراهی کنند، ماهم حق داشتیم در مواردی که به منافع ملی ما آسیب می زند، مقابله به مثل کنیم.

/ 9 نظر / 3 بازدید
رضا

زير باراني تند با قدمهايي نرم رو بسوي معنا رو بسوي ادراك ميروي تا ته آن كوچه كه شب جاي خود را به سحر خواهد داد فصه زيبائيست رفتن از بهر حقيقت؛نور؛باران و هر آن واژه خوبي كه به ما فرصتي ميبخشد تا به خود در نگريم رفتن از خويشتن خويش برون رفتن از پيله تنهايي خويش و رها گشتن در باد صبا و هماواز شدن با همه چلچله ها من در اين رفتنها مشق دلدادگي از محضر گل؛شاحه ترد درخت مشق ايثار ز شمع و صداقت و عطوفت و خلوص هر سه را از باران آموخته ام.

کوروش

نمى خوام بگم اين انفجار ها کار سنى هاى متعصب نبوده، ولى اين اتفاق بيشترين منفعت را براى حکومت ايران داره! توى اين بحران اتمى، يه ماجرا هست که توجه مردم رو به خودش جلب کنه، اونها را هيجانى تر کنه و مثلا سر آمريکا و انگليس رو به درگيريهاى داخل عراق بند کنه … انفجار تو حرم امام رضا کار خودشون بود، کشتن حکيم تو عراق کار خودشون بود، شايد اين يکى هم …

شيوا

تعجب می‌کنم که آقای ابطحی از عربستان سعودی چنين انتظاری دارند!

یولداش

ساناز عزیز به افاضات خالد مشعل الگو قرار دادن ترکیه را هم بیفزایید

sirous

مگه اين حضرت حجه الاسلام ديروز تو اين جمهوری اسلامی به دنيا اومدن. چيز جديدی نيست! روابط ما با جهان اسلام قبلا هم سر مساله ۳ جزيره٬ نام خليج فارس٬ و ...سابقه داشته. از اين جور روابط با روسيه و چين و هند هم داريم تازه! آخه ما دست خير داريم٬ ميدونين که؟!

ناشناس

برای من بیيشتر این قضیه مهم است که ابطحی و امثال او خود شان را به نوعی خط امامی می دانند. اگر کسی فکر کند که امام یک همچنین عقيده ای داشت یا اگر زنده بود این عقيده را داشت، خیلی ساده لوح است. ابطحی یا امام و انديشه ها ی او را درک نکرد یا یک سیاست بازی است که از هر چه برای رسيدن به هدفش استفاده می کند. (قدس برای مسلمانان است)

کوروش

سلام، اومدم بگم، يه وقت کامنت هاى من برات درد سر درست نکنه. اگه فکر مى کنى مشکلى ممکنه پيش بياد، پاکشون کن. راستش من بعضى وقتها که فکر مى کنم نظرم خيلى عادى و بى خطر هست با اسم واقعى براى دوستاى واقعيم يه کامنت هايى مى گذارم که چند دقيقه بعدش، اون دوستاى عزيز بهم زنگ مى زنند و مى گن اگه تو به فکر خودت نيستى، ما به فکر خودمون هستيم و بهم مى گن که کامنتم را پاک کردند. خلاصه فکر کردم من که دارم با اسم مستعار براى شما کامنت مى گذارم يوقت اسباب درد سر براتون نشم… البته بين کسانى که به وب من رفت و آمد دارند، شما مسائل روز را دنبال مى کنى و من هم يکمزود جوش ميارم، يه چيزى مى نويسم. از اين به بعد سعى مى کنم خودم رو بيشتر کنترل کنم…

ناشناس

ظاهرا ابطحی نيز از ماجرا پرت است. رجوع شود به "حماس انفجار مقبره امام هادی (ع) و انفجارهای بعدی را محکوم می کند" متن کامل آن در اينجا ببينيد http://kalamhagh.blogfa.com به نظر من مشکل تمام انسانهای به اصطلاح آزادی خواه و روشنفکر، آزادی مطلق در مقابل تمایلات نفسانی(که عين بردگی است) و بدون فکر اخباری را شنيدن و منتقل کردن ( که مخالف روشنفکری است ) می باشد.