تایید

 

دیروز داشتم به دوستم می‌گفتم:

"وقتی کسی از کارهای بعضا غیر اخلاقی کسی خبر دارد و رابطه‌اش با آن آدم تغییری نمی‌کند، یعنی دارد تاییدش می‌کند و این به نظر من یعنی روشنفکر فقط در حد حرف"

دوستم گفت:

"آدم‌ها شاید علنا کسی را محکوم نکنند، ولی سطح رابطه‌شان با آن آدم تغییر می‌کند، اعتبار آن آدم برایشان دیگر مثل سابق نیست"

می‌گفت که دلداریم بدهد، بعد یادم افتاد همین حرف چیزی است که باید به دوست دیگرم بزنم. زندگی بازی‌های عجیبی دارد، گاهی مثل یک تئاتر بزرگ می‌شود که در شب‌های مختلف اجرا، نقش‌هایمان را باهم عوض می‌کنیم.

 

/ 5 نظر / 3 بازدید
هویت نامعلوم

شاید آدم روشنفکر همان کاری را بکند که دوستت گفت، یعنی می فهمد، برایش مهم است پس ناگزیر سطح رابطه و اعتبار تغییر می کند. یعنی قضیه خودش به خاطر آنکه توسط فرد به خاطر داشتن فکر و هکذا فهمیده و درک شده روی سطح رابطه و اعتبار تاثیر می گذارد. اما در آن سطح که تو گفتی روشنفکری کم است باید روشن عمل بود! شاید به فکر طرف کار ندارد، جسارت می خواهد. البته قبول دارم که شکل و اندازه تفکرات و متعاقبا شخصیت آدمها بر روی میزان جسارتشان هم تاثیر خواهد گذاشت. اما از همه اینها گذشته پاراگراف آخرت آنقدر برایم قابل لمس بود که انگار مدتها دنبال جمله ای می گشتم که شرحش دهم این حقیقتی را که مدتی است لمسش می کنم. "یک تئاتر بزرگ می‌شود که در شب‌های مختلف اجرا، نقش‌هایمان را باهم عوض می‌کنیم"

سارا پارسی

سلام دوست عزیز! وبلاگ خیلی خوبی داری. تمام مطالبت را خواندم و اینکه گفتی اعتبار یکی کم می شود مرا به یاد اعتبار مجازی در بانکهای مجازی انداخت که فقط کافی است برای برداشت یا پرداخت رویشان کلیک کنی! تو که خیلی وبلاگ خوبی داری تازه می توانی از این طریق مجازی یک درآمد واقعی هم داشته باشی! ساده است ها! امتحان کن مشتری می شوی!

الهام

آیا یه آدم رو زمانی دوست داریم که همون معیارهایی که ما داریم رو داشته باشه؟؟؟؟ باید ببینیم که چیز غیره اخلاقی به چی میگن.شاید در روحیات ما رفتار غیر اخلاقی باشه!

تربچه

سلام ساناز جان [گل] من حرف تورا قبول دارم ولی فکر می کنم دوستت کمی دچار اشتباه شده چون تو می گویی رابطه تغییری نکند ولی دوستت می گوید سطح رابطه تغییر می کند.

خر نسبتا فهیم

اگه تو این تئاتر بخوایم کارگردان باشیم باید چی کار کنیم اونوقتنش(!) ؟[نیشخند]