در پيامهای يادداشت روزچهارشنبه ( لينک گزارش سخنرانی خالد مشعل در جمع دانشجويان بسيجی ايران ) از پويا نقل کرده ام که : کاش دعا کنند در جنگ ايران و عراق که از عراق حمايت کردند . و آقا يا خانم ناشناس نوشته اند :

معلوم است که پویای شما از ماجرا پرت است، حماس هیچگاه در جنگ ايران و عراق از عراق پشتيبانی نکرد و این یاسر عرفات ريس حکومت (مصالحه کار با غرب)خود گردان وقت بود که تن به این کار داد .

اما چند نکته : حماس از عراق حمايت نکرد چون حماس در سال ۱۹۸۸ به طور رسمی شکل گرفت ( سال نوشته شدن اساسنامه حماس ) يعنی تقريبا همزمان با پايان گرفتن جنگ ايران و عراق  ( و پيامی که در قسمت پيامهای آن نوشته نيز نوشته ام ) :

ناشناس عزيز ، حماس از عراق حمايت نکرد ولی همين الان دارد اعلام ميکند در جنگ احتمالی بعدی ماگزيمم حمايتی که از ايران خواهد کرد دعاست ! سوال من اين است که پس چرا ما بايد به آنها کمک مالی بکنيم ؟ تمام اخبار و فکر و ذکر حکومت ما فلسطين باشد ؟ چرا حتی ورزشکاران ما مجبور به از دست دادن مقامهای جهانی احتمالی هستند به خاطر مردم فلسطين ؟ اين مردم عزيز فلسطين حتی ذره ای از زيانی که به ما وارد ميشود را حاضر نيستند به خاطر ما تحمل کنند . همان ياسر عرفات که از عراق حمايت کرد چند ماه قبل از شروع جنگ ايران و عراق به ايران سفر کرد و از کمکهای مالی مردم و حکومت ايران به خوبی بهره مند شد و سپس از صدام حمايت کرد . طوری که در بين عامه مردم به ياسر طلا خوار معروف شد .

 

/ 1 نظر / 3 بازدید
afra

یه مستند در بی بی سی چند وقت پیش نشون دادن درباره تاریخچه حماس. ظاهرا حضرات حماس بدست خود اسراییلی ها علیه فتح ساخته شدن و به عنوان یه بنگاه خیریه در داخل اسراییل نه فلسطین اشغالی خود خود اسراییل به رسمت شناخته شد و ثبت شد و بعدها بدلیلی که من نمی دونم با اسراییل چپ افتاد و شروع کردن به عملیات انتحاری انجام دادن. شاید یکی از دلایل صلح عرفات با اسراییل بود و حماس هم که تنها دلیل وجودیش مخالفت با عرفات بود اینو نتوسنت تحمل کنه و خل شد! حالا هم به قول علی دولت خل مشنگ ایران که گوزش گره خورده به هر ننه قمری داره پول میده حماس هم که از اولش گدای اسراییل بود حالا شده گدای دولت ایران! گدا هم که کارش مفت خوريه و دعا کردن اين بينوا خالد مشعلم زياد بی ربط جواب نداده.