قصه از اینجا شروع شد ( در واقع از اینجا شروع نشد , از اینجا جدی شد . شاید وقتی دیگر نوشتم که قصه از کجا شروع شد .) که داشتم ایمیل چک میکردم , دیدم یک لینک کنار صفحه هست با عنوان تست افسردگی . تست را انجام دادم , نتیجه تست 6 رده داشت , رده 1 آدم سالم و رده 6 آدم افسرده حاد . من رده 4 بودم . تنظیم کنندگان تست پیشنهاد اکید داشتند که حتما هرچه سریع تر به پزشک مراجعه کنم , اگرنه, احتمال پیشرفت بیماری تا حد خطرناک وجود دارد و احتمال کمی هم نیست .

راستش برای خودم هم عجیب بود . من همیشه بین دوستانم به شاد بودن معروف بودم . و همیشه فکر میکردم این توانایی را دارم که زندگی و مشکلاتم را به گونه ای مدیریت کنم که کمترین آسیب را ببینم . ولی ..... یعنی حالا اینطور نبود .

چند سایت اینترنتی را سرچ کردم و مقاله هایی در زمینه افسردگی و روشهای درمانی آنها پیدا کردم و خواندم . یک سری پیشنهادات کلی و عمومی وجود داشت که به آنها عمل کردم ,مثلا بیشتر برای خودم خرید کنم , آرایش کنم , ورزش کنم , با آدمهای شاد و مثبت بیشتر در ارتباط باشم . به جاهایی که دوست دارم بروم . فعالیتهایی که دوست دارم بکنم و...... گاهی روزها بهتر میشدم ولی دوباره با کوچکترین نا ملایمی به عقب برمیگشتم .

این روشها کافی نبود من به کمک جدی تر و تکنیکال تری احتیاج داشتم . رفتم دکتر و داروها را شروع کردم . طبعا فعلا درگیر عوارضش هستم ولی امیدوارم که بدنم با داروها هماهنگ شود و بهتر شوم . در آن صورت شاید مشکلاتی که منجر به بروز این بیماری شدند را هم بهتر بتوانم مدیریت کنم .

/ 4 نظر / 3 بازدید
۴۰تيکه

میشه لینک رو اگه داری بزاری؟ منم دلم میخواد تست کنم ببینم حالم چطوره!

سمن

من هم خواهش می کنم لينک رو بذار.

علی کيت

بابا بيخيال ! گوله استکبار جهانی رو نخوريد ! اگه یه آدمه افسرده مثله تو باشه که ما بايد از شدت دپی قاطی باقاليا بشيم.

Hi there, Just thought I 'd share this with you....Those websites are for money makers; if they make you feel like u're not depressed, they' will become depressed, cause they won't have been successful in making money. u can and will spread their word around, if they give u a + depression test result......