جادو را باور کن

 

خودش هم نمی‌دانست این چه مرضی است که وسط سینمای چهار بعدی مدام به خودش یادآوری می‌کرد این فیلم است. این همه پول داده که بیاید جادو ببیند. جادو را باور نکنی، دیگر جادو نیست، حقه است. وقت‌هایی هم آدم باید خودش را رها کند توی دست‌های جادو گر که واقعی بودن جادو را باور کند و در عوض لذت ببرد.

 

قسمتی از داستان کوتاه از هواپیما در حال پرواز نمی‌شود پیاده شد، تازه‌ترین داستانی که نوشته‌ام.

داستان را امروز سر کلاس خواندیم و نقد کردیم. بعد وقتی همه حسابی درباره داستان حرف زدند. استادم به همین تکه‌ای که در بالا آورده‌ام اشاره کرد و چیزی گفت حدودا با این مضمون که حواست هست چقدر باید این نکته را در زندگی‌ات رعایت کنی؟ چقدر جادوهای زندگی‌ات را حقه کرده‌ای؟

باور کنم جادو را؟

 

/ 3 نظر / 3 بازدید
سارا

ما که همه اش در حال حال کردن با جادوی زندگی اییم دوستم! نه؟؟!! به استادت بگو که استادی!!!

علی حیدری

باور کن جادو را. باور کن. البته من خیلی نمی توانم در این مورد چیزی بگویم. چون خودم در داستان‌های کوتاهم گیر داده ام به واقعیت. به واقعیت لعنتی. یعنی گیر افتاده ام در دام پلات. و راستش حالا که رمان می نویسم و کمی خودم را راحت کرده ام از بند پلات و مشغول کشف لحظه های ناخودآگاهم، لذت بیشتری می‌برم. پس جادو را باور کن. بعد از کلاس داشتم فکر می کردم که چرا از لحظه های خوب داستان نگفته ام: از دیدن آسمان شب و ستاره ها، از طعم خوش گوجه سبز نمک زده و خیلی چیزهای دیگر که لذت خواندن داستانت بود. ولی حتما تو خودت این خوبی ها را می دانی و می بینی. ممنون خانم نویسنده

نیلوفذ هالی

به دل کودکانه ات رجوع کن .... میخواد جادو رو باور کنه یا نه