واشنگتن 5

 

خوب بی‌جنبه‌ای که منم! یک روز ازم قول گرفته‌اند که توی خانه بمانم حالا این وبلاگ رو به توپ می‌بندم.

از جمله نتایج شخم زدنی جیب مبارک در روز گذشته، خرید یک مجموعه مراقبت از پوست بود. قیمت مجموعه مذکور گویا تا همین چندی پیش 20 دلار برای مصرف 6 ماه بود. حالا از شانس من و جیبم شده بود 60 دلار برای مصرف 2 ماه. تغییر فقط در جابه‌جایی دو تا رقم 2 و 6 است. ما هم که پول‌دار اصلا برایمان قابلی ندارد این پول‌ها. و البته من مطمئنم که این تغییر قیمت کاملا حساب شده انجام شده. آدم یک لحظه حس می‌کند فرقی هم نمی‌کند. (مرگ بر سرمایه‌داری کثیف امریکایی!!! مرگ بر امپریالیسم! مرگ بر کاپیتالیسم! خوب دلمون خنک شده بسه دیگه فحش و فضیحت)

یک چیزی که همیشه از دور برای من نشان‌دهنده فرهنگ امریکایی است، مباحثی است موسوم به روان‌شناسی امریکایی. داشتم دفترچه راهنمای همین مجموعه پوست خوشگل‌کنی‌ام را می‌خواندم رسیدم به یک جمله جالب:

"خیلی مهم است که بدانید در جوش‌زدنتان مقصر نیستید. جوش نه به این معنی است که چیزی خورده‌اید که نباید بخورید و نه به این معنی است که به اندازه کافی بهداشت را رعایت نکرده‌اید. مجموعه‌ پیچیده‌ای از عوامل شامل ژنتیک، هورمون‌ها، آلودگی هوا و استرس باعث جوش زدن می‌شوند. چه کسی اهمیت می‌دهد که چرا جوش می‌زنید. مهم این است حالا که جوش می‌زنید چه کاری برای جوش نزدن می‌توانید بکنید."

اول از همه می‌دانند که نقش عذاب وجدان و احساس گناه چقدر مخرب است و می‌دانند هر پدیده‌ای که این احساس را کم کند چقدر دوست داشتنی‌ می‌شود. بعد هم می‌دانند چقدر ریشه‌یابی کار سختی است و هیچ کس حوصله‌اش را ندارد. و هر پدیده‌ای که نوید حل مشکل را بدون نیاز به ریشه‌یابی بدهد چقدر خواستنی می‌شود. و از همه مهم‌تر می‌دانند که آدم‌ها بابت چیزی که احساس خوبی به آن‌ها بدهد بهتر پول خرج می‌کنند.

البته توی این دفترچه عکس یک تعداد سلبریتی هم بود که گویا از این داروها استفاده کرده بودند و پوست‌شان مثل مرمر شده بود. اما از آنجایی که بنده کلا در زمینه شناختن سلبریتی‌ها همچین بفهمی نفهمی گیج می‌زنم. به جای آنکه وجود عکس سلبریتی‌ها باعث شود بفهمم داروها لابد خیلی کارشان درست است، فهمیدم لابد این آدم‌ها خیلی معروفند که عکس‌شان توی دفترچه راهنما داروهاست.

 

/ 8 نظر / 3 بازدید
مهدی

ساناز جان ایرادی ندارد که وبلاگت را می‌خواهی به توپ ببندی اما مواظب باش که در سرزمین صاحبان اینترنت بعضی حرفها را نزنی و اینقدر این آمریکایی‌ها را به باد ناسزا نگیری.خدایی ناکرده می‌بینی در وبلاگت تخته شده ها.

سمن

من بهت افتخار می کنم که داری با حیوانات دوست می شی! من شدیدا امیدوارم که تا آخر این سفر دیدت نسبت به موجودات زنده غیر آدمیزاد بهتر بشه [بغل]

وهاب

ای کاش من سانازبودم

سمانه

وای، این بخش های مربوط به پوست و زیبایی و عطر که تستر همه برندها را هم گذاشته اند دم دست و کسی رو هم بالا سر آدم نمی ذارن!!به خودی خود ،جیب آدم رو مسخ می کنه!چه برسه به توضیحات روانشناسانه.

سمانه

ساناااااز،از" استه لادر "این چیزهای پوستی رو بخری احتمال رضایتت بدجوری بالا می ره ها!تو آمریکا از همه جا ارزونتره.

سارا

قربونت برم تو که اصلا نیاز نداری به خوشگل کردنی ها همینجوری هم خیلی خوشگل هستی خیلی! بعد هم من فهمیدم که تبلیغات اثری روی موتور خرید تو نداره-برعکس من- ولی هنوز نفهمیدم چی اثر داره!؟؟

سارا

عاشق این به توپ بستن ها ام من![قلب]

شکیلا

آخیش یه دل سیر ساناز نوشت خوندم ها!