مرگ گاهی...

ديروز بعد از تعطيل شدن از کار کمی خريد کردم و ديرتر رسيدم . منشی تلفنی چشمک ميزد . کسی پيامی برای ما داشت ، صدای نسترن بود : سلام نسترن هستم . خبر بد! قصه مامانم قصه اش تموم شد !

بهت زده شدم . ميدانستم مادرش بيمار است ولی نه آنطور که قصه اش را تمام کند . و صدای نسترن که هيچ تفاوتی با هميشه اش نداشت . پويا که رسيد . تماس گرفتيم کمی با نسترن حرف زديم . ( باز هم همان صدای هميشگی اش را داشت ) . اول ميخواستيم به ديدنش برويم ولی ديديم خودش چندان مايل نيست . بيشتر مشکلش اين بود که ديگران از او انتظار دارند عزاداری کند و... در حاليکه به قول پويا نسترن اصولا گريه نکن است . بنابراين قرار شد هر وقت از دست عزاداران حرفه ای و طبق وظيفه ، کلافه شد . به دنبالش برويم و از آن محيط دورش کنيم . ( باز به قول پويا تابو شکنی که فقط لواشک خوردن در بزرگسالی نيست )

اين شد که تا نيمه شب با پويا و زوج جوانی که مهمانمان بودند . از عزاداری و عزاداران حرفه ای و... حرف زديم آنقدر که مرگ آمد کنار دستمان نشست و با ما گپ زد ، با هم خنديديم و خاطرات را زير و رو کرديم . آنوقت بود که فهميدم  سهراب چرا ميگويد . مرگ گاهی ريحان ميچيند ، مرگ گاهی ودکا مينوشد ....

 

 

/ 3 نظر / 6 بازدید
banoo

و اما اين ادمای گريه نکن بيشتر از همه زجر میکشن.خدا بهش صبر بده.

شيوا

من معتقدم کسی که واقعا دلش شکسته باشه، ان‌قدر که درد رو با تمام وجودش حس کنه، اصلا نمی‌تونه به شيوه‌ی آدم‌های حرفه‌ای عزاداری کنه! اما گريه کردن و در واقع اشک ريختن آرام و بی‌صدا، گاهی وقت‌ها واقعا آدم رو سبک می‌کنه. راستی من و تو امروز هر دو از سهراب نوشتيم؛ يکی از مرگ و يکی از زندگی!:)

نا سوسول

بخواب بابا