دل تنگ، دل سنگ

 

دل‌تنگی دل‌تنگی است. چه دلت برای عزیزی که دور است تنگ باشد. چه رابطه‌ای را قطع کرده‌باشی. چه عشق ممنوعی داشته‌باشی و حق نداشته‌باشی ببینی‌اش. چه مرگ با تمام قطعیت و بی‌رحمی‌اش جدایت کرده‌باشد از عزیزت. مهم نیست دیگران به تو حق بدهند دلت تنگ بشود یا نه. دلت تنگ می‌شود، اولش البته.

اولش وقتی دلت تنگ می‌شود گریه‌ات می‌گیرد. بی‌تاب می‌شوی. از کار و زندگی می‌آفتی. از خواب و خوراک می‌افتی. همه نازت رو می‌کشند. همه مراقبت هستند. به تو می‌گویند:" حداقل یک چیزی بخور. می‌میری این‌طوری." بعد که هی نیست یاد می‌گیری یک چیزی بخوری. اگر نه می‌میری. یاد می‌گیری یک ساعت‌هایی از شب رو بخوابی. اگر نه از پا می‌افتی. بعدش دیگر کمتر گریه‌ات می گیرد. دلت تنگ هست اما بی‌تابی نمی‌کنی. به کار و زندگی‌ات می‌رسی. گاهی می‌خندی و بدون او حتی خوش می‌گذرانی. چشم باز می‌کنی و می‌بینی تکرار، عادت آورده و دیگر نبودنش عادی شده. دیگر حتی دلت تنگ نمی‌شود. به خودت می‌آیی و می‌بینی دلت سنگ شده و همه به تو خواهند گفت: " آفرین عجب دختر قویی هستی تو." قوی بودن خوب است. ولی دلی که سنگ شده دیگر نمی‌تواند دوست داشته‌باشد. دیگر نمی‌تواند عاشق باشد. بدم می‌آید ولی این‌طوری است. دلم نمی‌خواهد ولی هست.

 

 

/ 16 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سمن

این پستت رو چند بار خوندم. هی به اخر می رسیدم هی دوباره شروعش می کردم. چقدر دقیق و قشنگ این حقیقت تلخ رو بازگو کردی. چقدر واقعی و چقدر غم انگیز... "بدم می‌آید ولی این‌طوری است. دلم نمی‌خواهد ولی هست."

.

aasheghe do jomleie aakhar shodam merci

مغزاد

خیلی خوب بود،واقعا زیر و بم تجربه و پورسه جدایی رو گفتی ... "چه رابطه‌ای را قطع کرده‌باشی" رو نمیدونم روستاش،ولی "چه دلت برای عزیزی که دور است تنگ باشد" این موقع هاو سنگی دله آدم میتونه نرم میشه ،مگه اینطور نیس که وقتی دوباره میبینیشون،مخصوصن وقتی دورانه موندنشون بیشتر از چند روزو هفتست،وقته جدایی اون همه دلتنگی باز میاد سراغه آدم ؟ :) :(

سمانه

واقعآ به نظرم یکی از سالم ترین! روند های بعد از جدایی رو شرح دادی!که علیرغم ناخوشایند بودنش آسیب کمتری می زنه.تلخ ترش ممکنه این باشه که اینقدر دلتنگی سخت باشه که اون آدم رو تو دنیای ذهنت بسازی و همیشه باهاش حرف بزنی,انگار که هست.بعد باور کنی که هست!پس دیگه دلتنگش نمی شی چون هست!بعد به جایی برسی که جدایی از اون آدمی که تو دنیات ساختی و با خودت رشد دادیش خییلی سخت تر از جدایی از خود اون آ دم بشه!فکر می کنم دلی که سنگ می شه خوش شانس تر از دلیه که می افته تو حلقه معیوب بازی ذهن!

شکیلا

تازه کامنت تبریکت رو دیدم. مگه نونه که دیر بشه, بیات بشه;-) همین که تبریک گفتی ممنونم ازت دوست خوبم

سپیده ش

خیلی قشنگ بود. خیلی..

شیوا

خیلی عالی بود نوشته ات مرسی که با هام دوستی امیدوارم سنگه عاشق بشه

نیلوفر هالی

سانازی این یه دوره باطله .... تحویلش نگیر ... فقط خودت باش ... همون جوری که دوست داری باشی و البته شاده شاده شاد

سارا پارسی

فکر کنم دل سنگ مربوط به شیفتگی است و دل تنگی که هرگز سنگ نمی شود مختص عاشق است.