یک پله پایین‌تر

 

به‌نظر من ذات رابطه‌های انسانی روبه جلو دارد. یعنی همین‌طور که زمان می‌گذرد رابطه باید پیش‌رفت کند و عمیق‌تر و وسیع‌تر بشود. رابطه‌ای که با گذشت زمان جلوتر نمی‌رود به‌نظر من یعنی به بن‌بست رسیده.

مسئله‌ای که از خیلی پیش‌ازاین همیشه ذهنم را درگیر کرده این است که می‌شود سطح رابطه‌ای را تغییر داد در این شرایط؟ آدمی یک دوست صمیمی بوده و رابطه با او به‌عنوان یک دوست صمیمی رسیده به بن‌بست می‌شود او را تبدیل کرد به یک دوست معمولی یا یک آشنای قدیمی و ادامه داد؟ کسی پارتنر است اصلا. می‌شود او را به یک دوست خوب تبدیل کرد با او ادامه داد؟ یا باید کلا فاتحه کل رابطه با آن آدم را خواند دراین شرایط. جوابی ندارم برای این سوال و هی فکر می‌کنم به‌اش. کسی نظری دارد یا تجربه‌ای؟

 

/ 7 نظر / 3 بازدید
سهیل اجتهادی

انسان در گذر زمان به تجربه نیک را از بد تشخیص میدهد و اگر صمیمیتی به عادت تبدیل شود دیگر ادامه دادن اشتباه است

علی حیدری

این بستگی مستقیم به انگیزه ها و توقعات دارد. اگر بشود انگیزه از بین رفته را با چیز دیگر جایگزین کرد شاید بشود والا نگه داشتن دوستی به نظرم خودگول زدن است. و دیگر آیا می شود سطح توقعی که ایجاد شده را تغییر داد که این خودش نکته مهمی است و به ظرفیت ها و احترام به طرف مقابل بستگی دارد.

علی حیدری

و امروز ناگهان فهمیدم که مدتهاست داستان تازه ای از تو نخوانده ام. شاید هم نوشته ای و من ندیده ام. دلم تنگ شد برای وقتی که پشت سر هم برای هم داستان می فرستادیم و حال نوشتن مان خوب بود. چرا مجموعه داستان ات را جمع نمی کنی؟ و اصلا خوبی؟ این سئوالی است که می شود با توجه به پست های اخیرت پرسید؟

پونه

اگر رابطه با پارتنر به بن بست برسد،اگر آن طرف یک زمانی با تو صمیمی بوده و حالا نیست به تجربه دریافتم که بهتر است دیگر در زندگیت نباشد...کات شود و تمام. در مورد ارتباط با دخترها قضیه فرق دارد،شاید بشود دورادور رابطه را نگه داشت ولی آخرش به این نتیجه می رسی که چه؟ مثلن یک رابطه که یک زمانی صمیمانه بوده و بخشی از زندگیت بوده و کمرنگ شده را نگه داری که مثلن چه بشود؟ که مثلن تعداد آدم هایی را که می شناسی از ده تابرسد به یازده تا؟ می دانی ساناز جان،قضیه این است که رابطه ها هم مثل هر چیز دیگری توی این جامعه دارد به گه کشیده می شود.خیلی سخت بشود چیزی را از این گه و کثافت نجات داد

سارا پارسی

کلا از پایین آمدن خوشم نمی آید. یکجوری آن آدم همیشه یادآور تلخی می شود. تا کار به اینجا نکشیده که آخرین خاطراتت از او که همان تاثیر نهایی است رنج و تلخی را تداعی کند بهتر است رهایش کنی. من با خداحافظی در اوج موافقم. اینطوری احساس می کنم که سرنوشت رابطه ام در دستان خودم است.

تمام محبت خود را به يكباره براي دوستت ظاهر مكن؛ زيرا هر وقت اندك تغييري مشاهده كرد تو را دشمن مي پندارد.((سقراط))

Mehdi

امروز اینجا رو پیدا کردم نوشته‌های آخر رو دیدم خوشم اومد. به نظر من اون رابطه تمومه. فاتحه‌ش خونده‌ست. اصولا نمی‌شه چیزی رو کژدار و مریز نگه‌ داشت...