جان های رها!

یک آدمهایی در دنیا وجود دارند که انگار درون یک لباس آهنی زندگی میکنند و فکر میکنند .هیچوقت حرفشان تغییر نمیکند . طرف میگوید دروغ گفتن بد است . جان یک انسان را گرفتن بد است و بعد چشم باز میکند میبیند به خاطر دروغ نگفتنش جان یک انسان به خطر افتاده . جالب است که اغلب هیچ هم عذاب وجدان ندارد . چون دروغ نگفته . هر چه که از سنم میگذرد خودم کمتر چنین آدمی میشوم ( آره یک زمانی همچین آدم مزخرفی بودم .)و بیشتر از چنین رفتارهایی دلزده میشوم . آدمهایی با بیشمار مطلق همیشگی . این آدمها من را به یاد کتابهای مقدس ادیان مختلف می اندازند .گرچه شاید خیلی وقتها خیلی بیشتر از من چیز سرشان بشود ، ولی بدون تعارف دوستشان ندارم .


در مقابل آدمهایی هستند ، که انگار جانشان رها ست .در هر موقعیت انگار باز آفریده میشوند . هر بار که اتفاقی میافتد دوباره خودشان (بدون هیچ مرجع مطلقی ) فکر میکنند و عمل میکنند . حتی اشتباه میکنند و هزینه اشتباهاتشان را میپردازند . این آدمها برای من جذابند . دوستشان دارم چون با من تفاوت دارند و به نظر من از من(حداقل از من گذشته هایم ) انسانی تر زندگی میکنند .


این میان فقط یک چیز به شدت نگرانم میکند وقتی آدمی از دسته دوم درباره شخص دیگری طوری حرف بزند که حس کنی این آدم برای این آدم رها، شده مرجع . از چنین موقعیتی میترسم . رهایی انسانها را دوست میدارم و ارج مینهم و به نظرم خیلی حیف است که این رهایی خرج مرجع شدن آدم دیگری بشود .

 

/ 7 نظر / 3 بازدید
سمن

من همیشه گفتم که اکثر ماها (یا بهتره بگم من) مثل آش شله قلمکاریم (غلمکار؟)! به یه چیزایی اعتقاد داشتیم ولی کم کم اعتقاداتمون رو سعی کردیم عوض کنیم. اکثرا ادعا می کنیم که عوض شدیم ولی اون ته ته ها هنوز یه رسوباتی مونده که پاک نشده. یه رسوباتی که نمی ذاره "رها" باشیم. فکر می کنیم رهاییم ولی در عمل خیلی وقتها چسبیدیم به همون چیزایی که معتقدیم غلطن. باخالیش اینه که من گاهی عذاب وجدان هم می گیرم!!!!!! توپم به خدا!

مجتبی

سلام خوبی......!!! من به وبلاگت سر زدم و بیشترشو خوندم . خیلی قشنگه [لبخند] راستی به وبلاگ منم سر بزن اگرم دوست داشتی لینکم کن موفق باشی[لبخند]

سپیده

رها بودن سختتر از رها نبودن است به خصوص اگر با باید ها و نباید های زیادی بزرگ شده باشیم و یادمان برود که چطور می شود رها اندیشید

علی

کاملا درسته ساناز جان! خط قرمز یا به قول تو لباس آهنی آدم رو اسیر می کنه... ادیان همچین خط قرمزی برای معتقدینشون بوجود میارن! جایی که فکر کردن باید متوقف بشه... پایدار باشی

سپیده

رمز کرکد به سایتمون چیه ساناز جون

حامیان سفر ایمن

دوست عزيز با افزودن حاميان سفر ايمن به لينكهايتان شايد به نجات جان يك انسان در جاده‌ها كمك كنيد. آرزومند تداوم حضور سبزتان در فضاي مجازي هستيم.

سارا

اوون که خودم پیدا کردم عالیه.[چشمک] اینها خوبند البته. ممنون از جستجو![ماچ]