سفرنامه 8

 

خوب من امروز موفق شدم ماشین حساب اتوماتیک مغزم رو چند ساعتی خاموش کنم و یه کمی خرید کنم. اما دوباره خودش روشن شد. و برگشتیم سر خونه قبل‌.

هشت روز از سفرم گذشته و حالا اتاقم توی خانه عمو جان برایم آشناست. صبح که چشم باز می‌کنم آن حس "من کجام؟" سراغم نمی‌آید. شاید برای همین دو روز می‌روم از بن بیرون. می‌روم پیش فامی که از آن‌جا باهم برویم کنسرت و بعد زود برمی‌گردم دوباره همین‌جا. برای هفته آینده باید دو تا دوست را ببینم یکی همین بن و یکی هم کمی دورتر. خلاصه باید برنامه‌ریزی کنم که با توجه به تعطیلات دوستان و اقوامم بیشترین فرصت را برای دیدنشان داشته باشم. همه هم دارند سعی می‌کنند به من خوش بگذرد و برنامه‌ام مطابق میلم باشد. دائم از همه‌شان می‌شنوم "هرطور که برای تو راحت‌تر است..." با این همه امروز واقعن نمی‌دانستم چطور برنامه‌ریزی کنم. فعلن برنامه‌ام معلوم شده اما شاید بازهم تغییر کند.

امروز بعدازظهر رفتیم تا کلن. توی مرکز شهر داشتم با زن عمو گپ می‌زدم که یک آقایی آمد و فارسی از ما آدرس کلیسا معروف کلن (دوم) را پرسید. تا بیایم جواب بدهم عمو جوابش را داد اما راستش من هم بلد بودم کجاست. یک‌جوری ذوق کردم از این‌که یک آدرس را توی این شهر بلدم. نقشه‌دوست درونم راضی شد.

هوا هم‌چنان عالی است. از روزی که آمده‌ام یکشنبه کمی باران بارید. بقیه روزها هوا آفتابی است، در حد تی‌شرت و شلوار جین! واقعن باور نکردنی است برایم. سایت‌های هواشناسی هم می‌گویند تا شنبه آینده 31 مارچ هم‌چنان هوا همین‌طور خواهد بود. حالا البته به نفع‌شان است که طوری پیش‌بینی کنند که سیزده‌به‌در ما هم خراب نشود.

این یکی دو روز برفی خانوم را با خودم نمی‌برم. شاید فرصت نکنم هر روز سفرنامه بنویسم. این جمله یعنی من خیلی به فکر خوانندگان گرامی هستم. اما خوانندگان گرامی می‌روند عید دیدنی و آجیل می‌خورند و اصلا به این‌جا سر هم نمی‌زنند. اگر هم سر بزنند کامنت نوشتن دوست ندارند...(لوسم خودم می‌دونم)

 

/ 7 نظر / 3 بازدید
mona

mikhoonim baba micommentim aziz khooooooooooooooooooooooob bashiiiiiiiiiii

کتا

خوانندگان گرامی به اینجا سر می زنند. حتی اگر به وقت ایران ساعت سه صبح باشد.

پرونده های روی میز..

خوانندگان گرامی بامانتوشلوار وشال وکلاه می روندعیددیدنی اجباری وبه موهای پریشان دربادشمافکرمی کنند...به ادامه شماتوجه می نومایند.

سرمه

کامنت :)

پسری تنها

من تازه ازسفراومدم بدو بدو اومدم وبلاگ رو باز کردم وسریع همه هشت سفرنامه رو خوندم چون احساس میکنم کامنتام میره رو اعصابتون کامنت نمیذارم ولی فکرمیکنم خیلی ها میخونن دست شما درد نکنه خوندن سفرنامه ها تون حس تازگی ومدرنیته شادی وشعف برام به ارمغان میاره احساس جوانی میکنم مرسی ای کاش میشد توفیسبوک عکسای سفرنامه هارو دید ولی حیف حیف که نمیشه

فروزان

تقریبا دو سال ، شاید هم کمی بیشتر میشه که وبلاگتون رو می خونم. از طریق یکی از همکلاسی های فرزانگان شما با وبلاگتون آشنا شدم. سفر خوش بگذره. سال خوبی رو براتون آرزو می کنم.

سارا

با من که نبودی! من خواننده گرامی نیستم آخه!!!!!!!!![نیشخند]