بعد از حجاب نوبت به ماهواره رسيد

در جريان انتخابات رياست جمهوري، راستگرايان تندرو در واکنش به شايعه اعمال محدوديت هاي اجتماعي در کشور در صورت پيروزي نامزدشان، ضمن تکذيب چنين شايعه هايي آنها را برنامه اي سازماندهي شده براي تخريب محمود احمدي نژاد ذکر کرده بودند.

مهدي کلهر در همان هنگام با حضور در يک برنامه تبليغي تلويزيوني اعلام کرد مسائلي مانند برخورد با پوشش زنان و جوانان، يا برخورد با کساني که تجهيزات دريافت شبکه هاي تلويزيون ماهواره اي را دارند،به هيچ وجه در دستور کار احمدي نژاد نيست و شهروندان به هيچ وجه دچار محدوديت نخواهند شد. مشاور فرهنگي محمود احمدي نژاد همچنين، درمناظره اي تلويزيوني عدم ممنوعيت ماهواره در دولت آينده را وعده داد و عنوان کرد که "ممنوعيت ماهواره توهين مستقيم به شعور ملت است." سخني که به نظر نمي رسد مردم به اين زودي ها فراموشش کنند.

اکنون اما هنوز يک سال از نشستن احمدي نژاد بر کرسي رياست دولت نگذشته که گشت ارشاد براي مبارزه با بدحجابي راه افتاده و از هفته گذشته اظهارات مربوط به جمع آوري و برخورد با دارندگان آنتن هاي ماهواره اوج گرفته است. جواد آرين منش، معاون کميسيون فرهنگي مجلس چندي پيش ضمن انتقاد ازعملكرد نيروي انتظامي درباره برخورد با بدحجابي و ماهواره گفته بود: "نمي‌‏توان برخورد با هنجار شكني را صرفا كار فرهنگي دانست، بخشي از برخورد با آن جزو وظايف نيروي انتظامي است كه نبايد در اين زمينه اغماض كند." او تاکيد کرده بود که "قانون منع نصب ماهواره مصوب مجلس است اما به راحتي ماهواره‌‏ها بر پشت بام‌‏ها نصب مي‌‏شود بدون اينكه برخورد صورت گيرد."

/ 1 نظر / 3 بازدید
شيوا

اتفاقا پريشب اخبار قسمتی از صحبت‌های احمدی‌نژاد که فکر کنم در شورای انقلاب فرهنگی بود (مطمئن نيستم) پخش کرد. يادمه گفت که با بدحجابی نبايد برخورد انتظامی بشه و از حوزه خواست که با منطق اسلام وارد عمل بشه. با اين حساب يا خالی بسته و يا کسی حرفاشو جدی نگرفته!