شبه گزارش کلاس داستان نویسی

خوب در کمال رضایت از خویشتن و دست بالا گرفتن خودم بگم که سطح کلاس از یادگرفته های قبلی من پایین تره ولی من از اینکه دوباره شروع کردم کاری که دوست دارم رو انجام بدم خوشحالم . و از اون گذشته  برای تمرینات کلاس مجبورم بنویسم و این هم نکته خیلی مهم و مثبتیه . در نهایت هم دو تا  داستان دادم به استاد که بخونه. خودش گفت بدون در نظر گرفتن نظر بقیه دو تا کارت که خودت بیشتر از همه دوست داشتی رو بده که من بخونم . منم فقط کمی بلند تر و کافی شاپ رو دادم . مرسی از همتون که نظر دادین . و دلداریم دادین .

/ 7 نظر / 3 بازدید
غزل

سلام. هر دو داستانت را خواندم و عاشق "کافی شاپ" شدم! پس نویسنده هم بودی و ما نمی دانستیم!!! چه قلم تاثیر گذاری! موفق باشی دوست قدیمی[چشمک][گل]

سارا

بهترين كار را كردي.مي داني از كي روند افسردگي مان آغاز شد؟ از روزي كه ديگر تماشاگر يا بهتر است بگويم مخاطب آشنايي نداشتيم. نمي گويم تقصير كي بود. ما كه خودمان را پشت عرف پنهان كرديم يا كسي كه ما را مايملك 6 دانگ دانست. از اين تقصير يا قصور سالها گذشته است و رفتن و وارد شدن به جامعه اي كه ميتواند به مخاطب يا تماشاگر تبديل شود بهترين حركت است.

سارا

راستي من اين متن را قبلا نوشته ام و برايت ميگذارم. من نمي خواهم در اين سطح نظر كارشناسانه روي داستانهايت بدهم اما ميخواهم بگويم كه دلنشين ترين و موثرترين نوشته ها حتي مال خود تو آنهايي هستند كه معنا و پيام در لايه هايي دروني و در عين حال قابل انتقال آنها نهفته باشند. داستانهايت اين لايه بندي را ندارند. از استاد براي اين مساله -البته اگر قبولش داري- سئوال كن و به من هم بگو. حتما راههايي براي رهايي از پيام قاب شده و زير خط كشيده دادن وجود دارد.

سارا

زندگي چقدر سادگي پيچيده اي دارد. مثل بعضي مجسمه ها كه در دوره پست مدرن ساخته شده اند و با اشكال و منحني هاي ساده، چهره يا شيء خاصي را به بهترين وجه نشان ميدهند. زندگي با شكلي ساده از تركيب پيچيده اجزائي ساده بوجود آمده است. الان كه فكر ميكنم ميبينم هرچه انسان به تكنولوژي بالاتري دست پيدا كرده است چيزهاي ساده تري با تركيب پيچيده تري از اجزاي ساده بوجود آورده است. مثلا چيپ هاي كامپيوتر يا اتومبيل هاي فوق مدرن كه ديگر از دكمه هاي متعدد و ... خبري نيست. و به اين نتيجه ميرسم كه ظاهر ساده و مفهوم پيچيده خاصيت آفرينشي بسيار بسيار هوشمندانه است و اگر ما خالق جهان خويش هستيم چقدر بايد هوشمند و پرتوان باشيم. يعني كه از پتانسيل انسان در عين ضعفهاي روزمره اش سخت در شگفتم.

صالح

سلام دوست عزیز من آپ شدم خوشحال میشم سر بزنید[گل]

بهاره

چه حس خوب و عالی باید داشته باشی. امیدوارم برات مفید باشه. هرچند فکر می کنم خود رفتن به این کلاس باید انرژی مثبتی به آدم بده. لذت ببر دوست جون!

لیلا

ساناز عزیزم سلام،[دست][گل] امروزبه طور اتفاقی وبلاگت را پیدا کردم ودوساعتی از خواندن مطالبش لذت بردم.خیلی خوب می نویسی ،جانا سخن از زبان ما می گویی، امیدوارم ذهن و دستت پر توان و قلمت پر جوهر و روان باد.راستی شعر "توده"و " ماجرای یک توده" مرا به شدت به یاد فیلم "زندگیم بدون من " انداخت .اگه ندیدیش توصیه می کنم حتماً ببینیش.