خشونت

 

خشونت بد است چه من مرتکبش بشوم چه او که در مقابل من است. ما تجربه کرده‌ایم حکومتی را که با خشونت به‌دست آمده. حکومتی که با خشونت به‌دست بیاید برای ما آزادی به همراه نخواهد آورد. اجازه ندهیم که خشونت طرف مقابل ما را شبیه او کند. که وقتی ما هم شبیه او باشیم او پیروز شده. پیروزی ما در انسانیت ما است.

 

/ 7 نظر / 3 بازدید
11

یه وقتی گاندی روزه گرفت چون مردم در حق انگلیسیها مرتکب خشونت شده بودند . اما در برابر درگیریهای اینچنینی که انصافا نوعی دفاع از خود توش هست خیلی سخته که سره رو از ناسره جدا کرد . کلا حرکت در وضعیت مرزی سخته و حساس ژس کجان نظریه ژردازان و روشنفکران عزیز

بهزاد

با ساناز موافقم . قدرت ما تا وقتیه که آروم باشیم. نمیدونن با آرامش چه کنند ... با خشونتمان چرا ... امیدوارم آروم بمونیم ... چجوری مینویسی؟ من ایرونم و نمیتونم بنویسم تو بلاژم

سمن

موافقم[لبخند]

مانا

خیلی حرفت درسته وقتی تو شروع کنی به توجیه خشونتی که به خرج دادی تلویحا به طرف مقابلت گفتی که: خوب اگه می‌تونی خشونتت رو توجیه کنی ایرادی نیست می‌تونی خشن باشی!

سارا پارسی

مردمی که حتی وقتی لباس روشنفکر تنشون می کنن استخوان بندی شون از جنس "من" و "حق منه" و نه "ما" ممکنه بارها و بارها توی تکرار تاریخشون بچرخند و توی این تکرار فرو برن و هرگز پیش نرن!

اطیلا

می دانستند دندان برای تبسم نیز هست و تنها بردریدند «احمد شاملو»