کروبی و صبا و هديه تهرانی و حاج خانوم !

خوب به مبارکی و ميمنت حاج آقا کروبی هم دبيرکل حزب تازه تاسيس اعتماد ملی شد . جدا از اينکه چقدر اين حزب ميتواند کاری بکند . به نظر من نفس حضور يک حزب جديد ميتواند مثبت باشد . و کمک کند که قدم کوچکی به سوی يک جامعه چند صدايی پيش برويم .

اما : من هرگز نظر مثبتی به اين حاج آقا کروبی نداشته ام . جون حس ميکنم هميشه از عوام زدگی جامعه ما به نفع خودش سود برده . آن شعار مشعشع ماهی ۵۰ هزارتومان به هر ايرانی مبارزات انتخابی اش کاملا نشان ميدهد که تا چه پايه عوام زده است . هر کسی اندکی فقط اندکی اقتصاد بداند ، ميداند که بی حساب پول وارد جامعه کردن مساوی است با افزايش تورم . ( من کلاس سوم راهنمايی بودم که برای درس علوم اجتماعی تحقيقی کرده بودم درباره تورم . که البته تخقيق من تشکيل شده بود از خواندن ۳ کتاب درباره اقتصاد که يکی از آنها کتاب درسی دبيرستان بود : اقتصاد ماليه دوم دبيرستان رشته اقتصاد . و از همان موقع ياد گرفتم به افزايش نقدينگی دل خوش نکنم چون به معنای افزايش قدرت خريد و رفاه بيشتر نيست ) البته يک نکته خيلی مهم اينجا هست : کسی ميتواند از عوام زدگی جامعه ما سود ببرد که آن را بشناسد :يا عوام زده باشد يا با جامعه به خوبی آشنا باشد . چيزی که مثلا آقای احمدی نژاد هم از آن استفاده کرد و مثلا آقای معين يا لاريجانی نتوانستند از آن استفاده کنند .

 خوب حالا اين دبيرکل حزب تازه تاسيس اعتماد ملی تصميم دارد که يک شبکه تلويزيونی ماهواره ای خصوصی ( احتمالا به نام صبا ) راه اندازی کند . و احتمالا مسئوليت راه اندازی اين شبکه به عهده بهروز افخمی خواهد بود . هنرپيشه محبوب اين کارگردان هم هديه تهرانی است . که در اکثر فيلمهای او بازی کرده . شايعه شده بود که هديه تهرانی مجری شبکه صبا خواهد بود .

  (همين جا پرانتزی باز کنم . هديه تهرانی هنرپيشه محبوبی است . من خودم معتقدم که او زن جسوری است . در جامعه سنتی ايران هنر پيشه زنی که حاضر ميشود چنين نقشهايی بازی کند بايد جسارت زيادی داشته باشد . ولی درباره اينکه چقدر بازيگر توانايی است نظری ندارم چون فکر ميکنم زمانی ميتوان درباره توانايی يک بازيگر نظر داد که او نقش های متفاوتی بازی کند . تا به حال هديه تهرانی نقشهايی که بازی کرده بسيار به هم شبيه بوده اند . و همه چيزی از زن مدرن ايرانی داشته اند . که احتمالا به شخصيت خود هديه تهرانی شبيه هستند . برای نظر دادن درباره توانايی او من صبر ميکنم که تا نقشهايی از او که متفاوت تر هستند را ببينم مثلا فيلمی که ساخته بهروز افخمی است و درباره زندگی آيت الله خمينی است و هديه تهرانی نقش مادر آيت الله خمينی را بازی ميکند .  )

به نظر من البته همين شايعه هم از همان بهره برداری آقای کروبی از عوام زدگی ناشی ميشود . هديه تهرانی محبوب است ، زيبا و خوش تیپ است و ظاهرش مشابه جوانانی است در خيابان هر روز ميبينيم . و به طور نا خود آگاه حضورش مثلا ميتواند عدم سخت گيری درباره حجاب يا عدم سخت گيری درباره ارتباط دختران و پسران را به ذهن متبادر کند .  باز همان شايعه ها ميگويند هديه تهرانی شرايطی داشته مانند اينکه حجاب را به شکل شخصی خودش رعايت خواهد کرد و مثلا مانند مجريان تلويزيون دولتی ايران يونيفرم نخواهد پوشيد . که پذيرفته نشده و موضوع منتفی شده . که به نظر من خيلی هم خوب شده که منتفی شده . چون حضور او دروغ بزرگی بود که قرار بود با قدرت ماهواره در دنيا پراکنده شود . همان بهتر که اين دروغ گفته نشد . چون به هر حال درد کروبی الان کنار گذاشته شدن از حکومت است . نه مثلا آزادی های مدنی من و امثال من . اگر خط قرمز خاتمی حفظ نظام بود اين خط برای کروبی پر رنگ تر است . حالا گيريم از خاتمی عمل گراتر باشد . يا به اصطلاح با عرضه تر  از خاتمی است. ولی قطعا از عرضه اش به نفع من و امثال من استفاده نخواهد کرد . همان بهتر که با استفاده از محبوبيت هديه تهرانی و زيبايی او اين دروغ به خورد ملت ما داده نشود .

اما اين حاج خانم کروبی که حتی کسی نامخانوادگی اش را نميداند . از اين شايعات بر آشفته و اعتراضاتی کرده که واقعا ماهيت و تفکر خودش را به خوبی نشان داده :

مگر مامرده ايم که هديه تهرانی مجری شود .

 لابد حاج خانوم فکر ميکند به اندازه هديه تهرانی محبوب است که خوب قطعا آرزو بر ايشان عيب نيست . ولی من دلم به حال حاج آقاکروبی ميسوزد که بايد ثابت کند خانم هديه تهرانی را صيغه نکرده  03.gif

اينجا را بخوانيد . درباره همين موضوع

/ 4 نظر / 7 بازدید
.H.M.G

سلام. خسته نباشی. مطالبت عاليه. خیلی خوشم اومد. وقت کردی يه سری هم به من بزن. موفق باشی

afra

يه کتابی رو اينحا توی کتابخونه بيدا کرديم که خاطرات يه بابايی بود! حيزايی که از اين خانواده کروبی و زنش تعريف کرده بود واقعا خوندنی بود. همين خانوم کروبی اول انقلاب که همه ميوفتن به حون خونه های اعيانی هر روز يه بامبول در می آورده برای اينکه بيشتر از بقيه مصادره کنه. مثلا حه ميدونم سرويس ناهار خوری فلان خونه رو ور ميداره بعد فرداش مياد ميگه برده های خونه رو هم ميخوام ستم ناقص! خلاصه از احمدی نژاد گدا گشنه تر اين کروبی حاح خانوم خوشگلشه. ميدونی اين اعتماد به نفسش که فکر کرده به اندازه هديه تهرانی خوشگل منو کشته! لابد فردا هم مدعی ميشه که خود نيکل کيدمن!!!!

علی کیت

برانکو ایوانکویچ: " ایگراچی لاپلاسیا هدیه تهرانی سانتالابالانتا لایتگراده کیدمنن ژی پغ بغو لق لقو."

شيوا

اين حاج آقای کروبی، خودِ عوامه! من هنوز که هنوزه نتونستم انتخابش رو به عنوان رييس مجلس هفتم هضم کنم!