حوصله؟نه، ناتوانی!

 

گله‌دارد دوستم از دوستش و می‌گوید: " حوصله من را وقتی حالم خوب نیست ندارد." همین‌طور که او دارد حرف می‌زند و من دارم سعی می‌کنم بادقت گوش بدهم، هم‌زمان مغزم به‌یادم می‌آورد تمام زمان‌هایی که حوصله عزیزانم را نداشته‌ام، وقتی حالشان خوب نیست و مشکل داشته‌اند. یک حال گه و مزخرفی پیدا‌کرده‌ام. کلا که من یک عدد گوش مفت مفید و خوبی بوده‌ام اکثر اوقات و برای اکثر آدم‌ها به‌جز...به‌جز برای عزیزترین‌هایم. باورتان می‌شود یک آدم عزیزی، خیلی عزیزی، به آدم زنگ بزند و درددل کند و من، همین من که شاید خود تو که داری این خط‌ها را می‌خوانی بارها به من گفته‌ای حالت خوب می‌شود وقتی با من درددل می‌کنی، دعوایم شده‌باشد با عزیزترینم؟ حال گه و مزخرفی دارم نه فقط از اینکه حوصله عزیزم را موقعی که حالش جا نبوده نداشته‌ام، از اینکه هیچ، مطلقا هیچ، گهی نتوانسته‌ام بخورم برایش، چه مفید، چه بی‌فایده. حال مزخرفم، هم از اخلاق گه‌مرغی مزخرف خودم است و هم از ناتوانی عمیقم در این مشکل خاص و هم از غم عزیزترین‌هایم.

 

/ 6 نظر / 3 بازدید
...

هميشه براي من رفت و برگشت غريب و سختيه كه ذاتي و فطري آدم صبوري هستم و خيلي خوب حالت ديگرون رو درك مي كنم و همين باعث شده ديگرون منو گوش شنواي خوبي بدونن و بعد وقتي درمقابل كمتر كسي رو مثل خودم پيدا مي كنم، حالم از همه به هم مي خوره كه توقع يه طرفه دارن و دريغ از يه ذره نگاه به خودخواهي خودشون كه فقط يه ريز حرف مي زنن و اون موقعه برگشت منه كه بعد از چندبار محك زدن كسي، ديگه محلش نمي زارم و سعي ميكنم كمتر مخاطب حرفهاش باشم. ببخش طولاني شد، باور كن با يه كم تمرين و خودداري راهشو پيدا مي كني؛ هرچي باشه دوتا گوش داريم و يه دهن [ساکت]

امین

یه دوست دارم می نوه اما گوش نمی کنه . شایدم بر عکس گوش می کنه ولی نمیشنوه .. بهم میگه دنیای من اونقدر پر غصه س که نمی تونم به غصه ی تو هم گوش کنم . خیلی از آدما اینجورین.

علی حیدری

عصبانی است این پست اما حرف های خوبی دارد در خودش. من فکر کنم همیشه سعی ام را کرده ام برای گوش دادن ولی خوب بعضی وقت ها نشده. چون خیلی دورم از عزیزترین هام. معمولا توی خودم هستم. گوشه گیرم. دائم غرق شده ام توی کار گل و کار دل. و برای همین هاست که زیاد دوست نزدیک ندارم. می ترسم از دوست زیاد. سلام و علیک و خوش و بش و چه خبر و ... را نمی گویم. منظورم دوست هایی که باهاشان بگردم تلفن کنم و ... این ها کم اند. دایره ام کوچک است. این پست عصبانی تو باعث شد سر این درد و دل باز شود. خوب باشی.

مانا

می‌دونی گمونم علتش اینه که آدم از اونهایی که دوستشون داره توقعش اینه که بیشتر گوش باشن واسش یعنی یه جوری همین تویی که واسه دیگران گوش خوبی هستی یه وقتایی دوس داری یه گوشی باشه که حرفاتو بشنوه و یه جورایی دوس نداری این مونس خاص خودت ازت توقع داشته باشه که گوش خوبی باشی واسش انگار انرژی آدم محدوده تو این قضایا! چی نوشتم! خیلی قر و قاطی شد!

True Lies

حق داری. فقط کمی هم به فکر اینهایی باش که با خواندن پستت تصویر های دقیقی می سازند توی ذهن شان و با این همه فلانی که تو توی متن ات نوشته ای ببین چه خبر است الان توی سرشان!

سارا پارسی

کاش همین طور باشه. حال تو رو نمی گم. رهیافت دوست خودمو می گم. البته حرفتو قبول دارم که ممکنه اینطوری باشه چون خودم گاهی اینجوری بودم!