دیشب تیم ملی فوتبال آلمان ( میزبان رقابتهای جام جهانی ) پس از باخت در برابر تیم ملی ایتالیا از راه یافتن به فینال مسابقات باز ماند . اکثر تماشاچیان مسابقه آلمانی بودند . نه نارنجکی در میان زمین منفجر شد و نه خطری بازیکنان تیم آلمان یا ایتالیا را تهدید کرد . به نظرم دیشب میشد با نگاهی به ورزشگاه به سادگی یک جلوه از تفاوت تمدن و بدویت را دید : تیم ملی ایران در برابر مکزیک باخت و در کمتر از 24 ساعت مردم ایران همه اعضای خانواده مربی و بازیکنان را حق مسلم خود میدانستند
به نظر من  رفتار مردم ایران ( که البته خودم هم جز آنها هستم ) به رفتار یک قوم وحشی و بدوی شبیه تر است تا رفتار مردمی متمدن !

/ 6 نظر / 3 بازدید
دردانه

خود باختگی بیش از حد شروع انحطاط است. مثال مرغ همسایه غازه بهترین برداشت از متن نوشته شده است. هنوز اثرات فاشیستی رایش سوم در تمام ابعاد رفتار آلمانی ها وایتالیایی ها دیدخ میشه فقط تحت ويندوز شدند.

sirous

ديشب به نظر من هم زيباترين خاطره جام رو تماشاچی های آلمانی خلق کردند. هيچ عکسی نميتونه عظمت واکنش اونها رو به باخت تصوير کنه.

شيوا

اگرچه هیچ‌چیزی رفتار زشت ما رو توجیه نمی‌کنه ولی بايد اينو هم در نظر گرفت که تيم ايران وداعی مفتضحانه با جام داشت ولی آلمان با اقتدار کنار رفت! در هر صورت رفتار تماشاچی‌های آلمانی قابل تحسين بود.

Ng

moteasefane aare.kheili dardnaake... :I

حمیدرضا

به نظر من مشکل از اینه که مردم ما نه تنها فکر میکنن بلکه مطمئنا (که البته درست هم مطمئنن) که مدام داره ازشون دزدی میشه و تحت تجاوز هستن و به همین دلیل در برابر هیچ موضوعی عکس العمل متناسب نشون نمیدن (مثلا سرکار بودن برانکو در عین نالایقی بلافاصله در ذهن مردم ربط پیدا میکنه به دزد بودن رئیس فدراسیون و ...)