کار من اينجا اين شده که درباره يادداشتهای قبل توضيح بدهم . خوب زياد هم بد نيست . گفتگو بهترين فايده وبلاگ است . اين بار انگيزه پيامی است که از دوستی :

خواهر خوبم چرا همه جهان رو از ديد گاه خودت می بينی ؟ خيلی ها رای دادن به خاطر عشق به ولايت اينا همونايی بودن که در تظاهرات ۲۲ بهمن جمعيتشون رو ديدی؟ آيا هر کی نياد تظاهرات هم پيگيری قانونی ميشه؟ در ضمن همين که خودت اينقدر عاقل هستی که ميگی تا حالا به خاطر عدم رای برا کسی دردسر درست نکردن خودش زيباترين امتياز کشورمون هست راستش من هم نمی دونستم چی جوری ميتونم اونايی رو که رای نميدن قانع کنم رای بدن دقيقا مثل الان شما فکر می کردم ولی به هر حال عصر حوزه ها واقعا شلوغ بود اما صبح حق با شماست يک نفرم به زور ميومد من از منبع موثق باهات حرف می زنم فکر نکنی دروغ ميگم يا فقط قصد لجبازی دارم

۱ . خوشحالم کسی با نظرات مخالف من اينجا پيام گذاشته .
۲ . باز هم خوشحالم که کسی با عقايد اين هموطن باب گفتگو باز کرده . و شيوه مالوف همفکرانش که فحاشی و ايجاد رعب و وحشت است را استفاده نکرده .
۳ . و اما من خواهر شما نيستم و از اين خطاب هيچ خوشم نمی آيد . اين لفظ من را به ياد نوشته روی دستشويی ها می آندازد ( دستشويی خواهران به جای مثلا دستشويی خانمها ) من جدا به تاثير اين کلمات حساسم لطفا از اين پس اگر خواستيم اين گفتگو را ادامه بدهيم ، من را با اين لفظ خطاب نکنيد .
۴ . من چاره ای جز اين ندارم که دنيا را فقط از ديدگاه خودم ببينم . اصولا هرکسی دنيا را از ديدگاه خودش ميبيند . اما اگر شما فکر ميکنيد ديدگاه من اشتباه ، تنگ نظرانه و .... است . ميتوانيم با هم گفتگو کنيم .
۵ . من ذره ای شک ندارم که عده ای رای داده اند به عشق ولايت ! اما با کلمه خيلی ها مشکل دارم . بله آرای آقای حداد عادل به عشق ولايت بوده . ولی اين خيلی نيست اين کمتر از يک چهارم ( از تعداد دقيق آرا خبر ندارم ، دست بالا را ميگيرم اگر که فکر کنم از ۱۰ درصد هم کمتر باشد ) است . من با رای دادن اين عده مشکلی ندارم . اينها از معشوقشان شنيده اند که بايد رای بدهند ، خوب رای داده اند . همانها که به عشق ولايت آدم هم ميکشند . من از آنها توقع تفکر ندارم . ولی کاش همه اين امکان را داشتند که آنطور که ميخواهند عمل کنند . من با اين که همه نميتوانند آنچنان که ميخواهند زندگی کنند مشکل دارم . اين که همه مجبور باشند مانند ۱۰ درصد ديگر زندگی کنند ، مشکل دارم .
۶ . تظاهرات ؟ شوخی ميکنی ؟‌ اولا که خيلی ها هم به اجبار در تظاهرات شرکت ميکنند ، سربازها ، خانواده ها ی سپاهيان و .... کسانی هم تظاهرات را هم به خاطر ترس شرکت ميکنند . و خوب عده ای هم به عشق ولايت ، همانها که به عشق ولايت آدم هم ميکشند .
۷ . اينکه هرکی رای نده مشکلی براش پيش نمياد زيباترين امتیاز کشورمون نیست این حتی از حقوق اولیه انسانی ما هم کمتر است . بله در کشور ما به ما حق نفس کشيدن هم در بعضی موارد (‌ در باقی موارد به عشق ولايت کشته ميشويم )داده ميشود .
۸ . اميدوارم بازهم اينجا سر بزنی و باز هم با هم حرف بزنيم .

/ 9 نظر / 4 بازدید
نازلي

ساناز عزيز درود و سلام ... مثل هميشه هايم نوشته هايت را با حسی خوب خواندم ... ممنونم .

banoo

کاملا درسته!

Alius Maximus

سلام ساناز خانوم بسيار زيبا جواب داديد. چند نکته! «تا حالا به خاطر عدم رای برا کسی دردسر درست نکردن خودش زيباترين امتياز کشورمون هست» حق شرکت (یا عدم شرکت) در انتخابات اولين حق هر انسانی در يک جامعه آزاد است ... اين يک حق مثل حق نفس کشيدن يا لباس پوشيدنه‌ (که البته ما اين آخری رو هم نداريم!!) نکته ای هم در مورد خواهر و برادر بگویم که منم از این دو واژه متنفرم.... دیدین چطوری این دو واژه (ماهیتا زیبا) رو منفور مردم هستند! در آخر بگم که اين پديده بسيار خجسته ايست که ايشان از راه گفتگو وارد شده اند! سبز باشيد

Hassan

سلام / خدایا تا انقلاب مهدی عج رهبر ما نگهدار / انتخابات امسال معرکه بود کاش بوديد و می ديديد که مردم با چه شوری می آمدند و صف می کشيدند تا رای خود را در داخل صندوق بياندازند انکار اين حضور عظيم نيز فکر می کنم خيلی بی انصافی باشه ./التماس دعا از دوستان

پويا مرادزاده

3-در گزينه 3 شما گزينه 1 را تكذيب كرديد و نشان داديد كه كوچكترين احترامي به عقايد من نمي گذاريد چون من اعتقاد دارم كه شما خواهر من هستيد به اين ايمان دارم ما شيعه ايم و همه خواهر و برادر انما المومنون اخوه و من انقدر به شما احترام گذاشته ام كه شما را در گروه مومنين فرض كردم و در نتيجه اين فرض شما را خواهر خود خطاب كرده ام و به علت همين فرض است كه اگر مرزهاي شگوخمند ايران اسلامي مورد تجاوز قرار بگيرد من از جانم به خاطر ناموسم كه (شما هم ناموس من هستيد) مي گذرم اما شما حتي ما را از فرض عاطفي خواهر و برادري هم محروم مي كنيد . دوباره سوال اولم را مي پرسم چرا خشنود شدي كه به وبلاگت يك مخالف عقيده ات سر زده؟ تا اينجا كه جز اهانت پذيرايي نشدم آيا خشنود شده اي كه يكي پيدا شده كه آنقدر به او فحش بدهي تا تخليه عاطفي بشوي؟

پويا مرادزاده

1-يعني شما به نظرات و افكار و گفتار مخالف احترام مي گذاريد كه خوشحال شديد من اينجا اومدم؟ از چه چيز مخالف خود خوشنود شدي؟ 2-چرا ما رو دائما با تهمت ها و كلمات نكوهيده شلاق مي زنيد؟ ما فحاشي نمي كنيم و كافيست شما در وبلاگ ها و رومهاي ياهو دقت كنيد تا متوجه شويد كه مخالفين ولايت دائما فحش مي دهند و بد دهني مي كنند لطفا بدون تعصب پي گيري كنيد تا بر گفتارم صحه بگذاريد. و مطمئن باش ما دنبال ايجاد رغب نيستيم ما اصول گراهايي هستيم كه ناراحتيم چرا علي را لعن مي كنند آنچنان كه مولا علي را لعن مي كردند.

پويا مرادزاده

5-در گزينه 5 شما تهمت آدم كش و لافكر به من داده ايد و من دوباره به ياد سوال اولم افتادم چرا از اينكه من به عنوان مخالف درين وبلاگ وارد شدم باعث خوشحال شدن شما شدم اما اشكال نداره شما هر توهيني كنيد من ناراحت نمي شوم .من آن تحجر خشكم كه در مكافاتم/كه فحش و تهمت و توهين بود مجازاتم. 6- در گزينه 6 من مي توانم ثابت كنم كه انگيزه مردم از راهپيمايي 22 بهمن چه بود اما اين كار را نمي كنم چون چشمم به واژه آدم كش افتاد و فهميدم كه اگر درين باره با شما بحث كنم به جدل كشيده مي شود و من نمي خواهم خواهر خوبم البته مي بخشيد من نمي خواهم خانم محترم شما را برنجانم ولي شما هر چه مي خواهيد به من بگوييد چون من نمي رنجم و باز هم بعد از هر بار توجه منفي شما به شما احترام مي گذارم. 7-از اينكه در گزينه 7 نسبتا با هم توافق داريم خوشحال شدم 8- من باز هم اينجا ميام چون مي دونم كه شما يك منتقد خوب رو دوست داريد و حاضر نيستيد از دستش بديد

پويا مرادزاده

4-شما گفتيد چاره اي نداريد جز اينكه دنيا را از ديدگاه خود ببينيد اما اين را بدانيد انسان كامل و انسان زرنگ كسيست كه به دنيا از جنبه هاي مختلف بتواند نگاه كند تا بتواند بهتر انسان ها را درك كند و اگر هم فقط مي تواند از ديدگاه خود جهان را برانداز كند اما اين را هم بايد بپذيرد كه تحليل او از وقايع تحليليست يك طرفه و شما چه بسا اشتباه بينديشيد چون لزومي ندارد كه ديدگاه شما درست باشد.

لیلا

سلام ساناز. من اومدم و ديدم يک بحث خوب اينجا شروع شده . آقای مرادزاده چند تا نظر و سوال گذاشتن . بايد بگم که من هم خودم را مومن می دونم ولی حقيقتا از اين واژه خواهر و برادر (اسلامی ) اصلا خوشم نمی آيد. بلکه مخالفش هم هستم . خيلی از چيزهايی که در قرآن اومده بيشتر از اين لفظ است . ولی در مورد توهين ها گفتی آقای مراد زاده ممکن دوست داران ولايت خيلی سعی کنند که فحاشی نکنند ولی همون طوری که خودت می گی همشون تابع ولايت هستند و اين به اين معناست که تابع وجنات و سکنات ايشان هستند. و بايد بگم که متاسفانه تابع کسی هستند که خودش علنا به ديگران توهين می کنه . به مردم می گه مزدور ..خائن و .. و لابد شما هم اينا را قبول داريد ديگه ؟ مشکلی که ما احساس ميکنيم دوستداران ولايت دارند اينست که همه را دشمن می دونند باور کنيد اينطور نيست هيچ کی دوست ندارد آمريکاييها بياند برامون بهشت درست کنند . ما می خواهيم بتونيم با انتقاد از خودمون به شرايط بهتری برای زندگی برسيم.هيچ کدوم ما خائن نيستيم.