17

 

در حال حاضر بنده بیدارم و دارم با کامپیوتر صاحب‌خانه عزیز اینترنت گردی می‌کنم . زوج میزبان خواب هستند و من چای دم کرده‌ام و منتظرم که بیدار شوند.

دیروز سیزده‌به‌دری داشتیم بی‌نظیر. با انواع اقسام قطارها خودمان را رساندیم به شهر استراسبورگ که واقعا شهر زیبایی بود. با چندین و چند کلیسای زیبا و تعداد خیلی زیادی قصر و یک محله به نام فرانسه کوچک! این شهر هی مال آلمان بوده هی مال فرانسه شده و هی برعکس! این شده که اغلب مردم هم آلمانی صحبت می‌کنند هم فرانسوی. خیلی عکس گرفتیم و کلی هم پیاده روی کردیم به جز کاهو سکنجبین و آش رشته و بقیه خوراکی‌های سیزده‌به‌در بقیه مراسم سیزده‌به‌در در حد اعلا اجرا شد. طوری که وقتی برگشتیم خانه سه عدد آدم از حال رفته بود همه چیز عالی بود به ویژه اینکه فردا صبح قرار نبود بریم مدرسه و مشق عید ننوشته هم نداشتیم.

صاحب‌خانه‌ها بیدار شدند. من بروم که صبحانه بخورم.

 

/ 4 نظر / 3 بازدید
یکی

آدم جنوب آلمان باشه با ویزای شنگن اون وقت حتا برای یه روز هم که شده نره سوییس؟! خیلی خری اگه اینکارو نکنی [سوال] دیدن کلن رو هم از دست نده! شاید منطقه اشرافی نشین بایرن که خودشون رو بالاتر از بقیه آلمانیها می دونن. مثل اهالی منطقه آلزاس (استراسبورگ) که خودشون رو نه آلمانی می دونن نه فرانسوی و با اون معماری زیبا و خاص خودشون. نمادشون رو دیدی؟ منظورم لک لکه...

samaneh

estrasburg,kheiiiili ghashang o denje.be khosus kuche pas kuche hash, che khub ke khosh gozashte:)

samaneh

e?chera alamate labkhand bar ax shod?!