پانسمانیم

توی کتاب فارسی راهنمایی یک ماجرایی بود درباره یک قطره آب که می‌رفت توی صدف و بعد تبدیل می‌شد به مروارید. توی کلمه‌ها و ترکیب‌های تازه هم توضیح داده بودند درباره اینکه واقعا مروارید چطور ساخته می‌شود. گویا یک شنی ماسه‌ای چیزی می‌رود توی صدف و صدف بی‌چاره هم زخم می‌شود. برای اینکه آزار نبیند هی دور شن مزاحم یک چیزهایی می‌پیچید که کمتر اذیت بشود. بعد اگر همه چیز خوب پیش برود مروارید ساخته می‌شود.

به خودم یا آدم‌های نزدیکم که نگاه می‌کنم می‌بینم گاهی چقدر یک زخم تعیین کننده می‌شود توی زندگی یک آدم. انگار تمام انتخاب‌های بعدی‌اش همه بر اساس همان شکل گرفته. برای پنهان کردنش از دید بقیه. برای پاک کردنش از ذهن خودش. برای بقا بعد از آن زخم. یک جایی هم می‌رسد که آدم جرات می‌کند و سرک می‌کشد توی صدف را نگاه می‌کند و حتی عمیق‌تر هم می‌شود و می‌بیند در واقع وجودش چیزی نیست جز آن زخم. رقت‌انگیز است. زخم حالا شاید اگر نگاهش کنی کشنده نباشد. در مقایسه با زخم‌های آدم‌های دیگر هم شاید چندان بزرگ نباشد. ولی هر آدمی زخم خودش را دارد. هر آدمی فکر می‌کند کشنده‌ترین زخم دنیا را خورده. و ظاهرا اگر تلاش نکنند آدم‌ها، همه ما چیزی نیستیم جز یک پانسمان بر روی یک زخم.

 

/ 9 نظر / 4 بازدید
عاطفه

اگر این پست به پست 24 مرداد ربط دارد ... که من دلم می گیرد! امیدوارم .... نمیدانم

گلچهره

راست میگی مثل این میمونیم که روی زخم عمیقی که بخیه و لارم داره رو به زور با ده تا چسب زخم پوشونده باشیم

سارا

با این اوصاف وجود ما صدفهایی است که از زخمهایمان مرواریدها (ارزش ها/ تجربه ها/تعالی ها) را می سازد! [لبخند]

sepideh shi

so true!

هوو

http://havoo.persianblog.ir

الف.رها

بعضی زخم ها ... احساس میکنم مرواریدی کج و کولم

حمیده

راست گفتی! زخمهایم درد می کنند!

سارا

یادت باشه یه بار دیگه سرویس مرواریدمو بهت نشون بدم. همون که با مرواریدهای اصل و ریز بافته شده. با دقت که بهشون نگاه کنی هیچکدوومشون شبیه مرواریدهای توی انیمیشن های والت دیسنی نیستند! همه مرواریدهای واقعی و گران قیمت، کج و کوله اند!

ساناز

مروارید دل من همچین بزرگ شده دیگه نمی تونم تحمل کنم!!!