من نياز به اطلاعاتی درباره قوانين طلاق و حمايت از کودکان و زنان در امريکا هستم . ميدانم که احتمالا قوانين در ايالت های مختلف با هم تفاوتهايی دارند . ولی هنوز نميدانم اين مشکلی که توضيح خواهم داد ، در کدام ايالت رخ داده .

دختر جوانی از دوستان دوستانم . پس از پايان دوران دبيرستان با پسری ايرانی که مقيم امريکا بود ، ازدواج کرد . و از ايران رفت . چندی خبری از او نداشتيم . تا اينکه چند روز پيش خبردار شديم برگشته . دو فرزند دارد و آنجا مشغول تحصيل در دانشگاه در رشته پرستاری است . ( کار نميکند و از نظر درآمد کاملا به همسرش وابسته است ) . شوهر که تحصيلات دانشگاهی ندارد ، به ظاهر به خاطر تربيت بهتر فرزندانشان با ادامه تحصيل همسرش مخالف است . اما مخالفتش را با شديدترين خشونت ها اعلام ميکند . به شدت همسرش را کتک ميزند و تا به حال آسيب های جدی به او وارد کرده . به طوريکه وقتی در ايران برای جراحی ليزيک چشم به پزشک مراجعه کرده ، دکتر اعلام کرده که به دليل آسيب هايی که بر اثر ضرباتی که به سرش وارد شده ، به شبکيه چشم وارد شده امکان جراحی ليزيک نيست . و پيش از آن بايد جراحی ترميمی شبکيه انجام شود . اين زن آسيب ديده ، کاملا اعتماد به نفسش را از دست داده ، به طوريکه حتی جرات نکرده که در امريکا درباره قوانينی که در چنين شرايطی ميتواند از او حمايت کند ، تحقيقی انجام دهد . چون ميترسده اگر همسرش با خبر شود ، باز هم با خشونتی شديدتر با او برخورد کند . حالا من ميخواهم به جای او تحقيق کنم . تا ببينيم چه ميتواند بکند . 

از تما کسانی که در اين مورد کمکم کنند هزاران بار ممنونم .   لطفا اگر اطلاعاتی داريد ، برايم email بفرستيد .

sanaz5674@yahoo.com      

 

/ 2 نظر / 3 بازدید
ساناز

http://www.womeniniran.org/archives/FSR/000722.php

زیتون

سلام ساناز جان.. داستان دوست دوستت چقدر غم‌انگيز ست.. البته زنان زيادی در ايران اين شرايط رو دارن..بعضی مردای ايرانی انگار هر جای دنيا برن اخلاقای گندشون رو با خودشون می‌برن.. راستی آخرش با پويا می‌ری هلند؟