اول : ممنون حالم خوبه فقط کمی خراشيدگی و کوفتگی دارم که به مرور خوب خواهد شد .
دوم : از کسانی که علاقه ای به بحث من و آقای پويا مراد زاده ای ندارند عذر ميخواهم . ولی فعلا اين بحث ادامه دارد .

سوم : آقای پويا مراد زاده !
من هنوز هم خوشحالم که به اينجا سر ميزنی چون انديشه با تبادل نظر رشد ميکند . من به انسان ها احترام ميگذارم و به نظر من هر کس حق دارد آنچنان که خود درست ميداند بيانديشد . ولی اين دليل نميشود که عقايدی که قبول ندارم را بپذيرم . دوست عزيز پرسيده ای : چرا ما رو دائما با تهمت ها و كلمات نكوهيده شلاق مي زنيد؟ ما فحاشي نمي كنيم و كافيست شما در وبلاگ ها و رومهاي ياهو دقت كنيد تا متوجه شويد كه مخالفين ولايت دائما فحش مي دهند و بد دهني مي كنند لطفا بدون تعصب پي گيري كنيد تا بر گفتارم صحه بگذاريد. و مطمئن باش ما دنبال ايجاد رغب نيستيم ما اصول گراهايي هستيم كه ناراحتيم چرا علي را لعن مي كنند آنچنان كه مولا علي را لعن مي كردند.

چون تا به حال چنين کرده ايد . چون من از وقتی که نوجوان بوده ام به خاطر چند تار مو که بيرون بوده يا نبوده توهين شنيده ام . من و امثال من از امثال شما کتک خورده ايم . ( کوی دانشگاه که يادت هست ) من در تمام دوران تحصيلم در دانشگاه از کسانی که به بچه بسيجی ها و يا حزب اللهی ها معروف بودند . بی احترامی ، تهديد و .... ديده ام . بنابراين خوشحال شدم . کسی با عقايد شما از اين روش استفاده نکرده . من البته با کار مخالفان ولايت که فحاشی ميکنند هم مخالفم : آزادی برای همه حتی مخالفان من . اما ميدانی چرا به آقای خامنه ای لعن ميکنند ؟ علی ابن ابيطالب ، زمانی که مردم او را نميخواستند ، افسار شتر حکومت را به دوشش انداخت . اما اين آقا همچنان حکومت را رها نميکند . من انکار نميکنم که اين آقا عده ای هم عاشق دارد ولی اين عاشقان ولايت ۱۰ ٪ جامعه ما هستند . بنابراين دليل لعن شدن ايشان و مولا علی متفاوت است . کار بزرگان قياس از خود مگير .

اما کلمه خواهر دوست عزيز از کجا حدس زدی من شيعه هستم ؟‌ و آيا به يک زن شيعه اين حق را نميدهی که نخواهد برادری مثل شما داشته باشد ؟ من يه عنوان يک انسان مستقل ناموس هيچکس نيستم نه شما نه برادرم نه پدرم نه شوهرم و نه هيچ کس ديگر من انسانی آزاد و مستقل هستم . که ترجيح ميدهم بميرم ولی ناموس کسی نباشم تا او از من دفاع کند و در عوض اين دفاع بسياری از حقوق انسانی من را سلب کند . کلمه های خواهر و برادر هم که بعد از انقلاب به جای خانم و آقا استفاده ميشوند . به طور ضمنی هم فکری و هم مسلک بودن را القا ميکنند . اين کلمات من را به ياد کلمه رفيق در بين چپ ها مياندازد . انسان ها هر چقدر هم که به هم علاقمند باشند تفاوتهايی دارند که بايد به آنها احترام گذاشت . من به عقيده شما توهين نکردم فقط خواستم شما هم به حقوق انسانی من احترام بگذاريد و من را ناموس خود ندانيد . من اين هديه پر دردسر را از شما نميپذيرم .

اما ديدگاه ، البته که لزومی ندارد ديدگاه من درست باشد . همانطور که لزومی ندارد عقيده شما درست باشد . ولی من فقط ميتوانم حرفهای شما را بشنوم و شما هم تنها ميتوانيد از عقايد من با خبر شويد . ديدگاه من حاصل تمام زندگی من تا اين لحظه است . و اگر روزی مانند شما به دنيا نگاه کردم ، ديگر خود شما خواهم بود . شايد روزی عقايد و ديدگاه من تغيير کند ، ولی آنروز من آدم ديگری هم خواهم بود .

من به شخص شما تهمت آدم کش نزدم . اما قتل های زنجيره ای که يادت نرفته ، کوی دانشگاه که يادت نرفته . اعدام های دهه ۶۰ که يادت نرفته . ادامه دادن جنگ بعد از آزادی خرمشهر که يادت نرفته . اينها اگر آدم کشی نيستند پس چه هستند ؟‌ اينها را اگر عاشقان ولايت انجام نميدهند پس چه کسانی هستند ؟‌ ( اگر اين کار ها کار عاشقان ولايت نيست حداقل کار کسانی است که اين نام را بر خود ميگذارند و دست کم آبرو ی امثال شما را ميبرند اگر با کارشان موافق نيستيد ، بسم الله جلوی سو استفاده از نامتان را بگيريد . اگر هم موافقيد پس چرا آدم کشی را تهمت ميدانيد ؟‌ )

اما عزيز جان همه حرفی زده ای به جز انتخابات ، حسابی خودت را درگير کرده ای با حاشيه . البته فکر کنم اين اشتباه من بود که بحث را تکه تکه کردم و باعث شدم انتخابات هم بخشی از کل بحث باشد ، نه اصل مطلب . اما نظر من بله شک ندارم که عده ای به عشق ولایت رای داده اند . اما اين عده ۱۰ ٪ جامعه ما هستند . و ۹۰ ٪ بقيه هم مجبورند آنطور که اين ۱۰ ٪ ميخواهند ، زندگی کنند . دليل تمام فحشهايی که ميخوريد اين است که از نظر تعداد کاملا در اغليت هستيد ولی حاکم بر جامعه .

البته که من يک منتقد خوب را دوست دارم و البته که از حضورت در اينجا خشنودم .

/ 5 نظر / 3 بازدید
روشن

از اينکه حالتان خوب است خوشحالم...

Mahshid

اين جريان بحثت با اين اقا هه جالبه ها..من ميس کردم..برم بخونم ببينم چه خبره

Mahshid

سلام گلم...مدتی است کم به وبلاگها سر می زنم..شرمنده.. ديدم که تصادف کردی...خوشحالم که بلايی سرت نيامد. و بسيار هم بهت افتخار می کنم که اينقدر انسان هستی که از او شکايت نکردی. يه شرمندگی ديگه...من هميشه هزار تا هندونه رو با هم بلند می کنم که ۹۹۹ تاش می افته و ميشکنه ..و يکيش هم ترک برميداره .. يادم نيست چه قراری داشتم..کمکم کن.

پويا مرادزاده

جواب سوالهای شما را قبلا به چند نفر گفته ام و در وبلاگم و آرشيو وبلاگم موجود است و وقت کافی ندارم که تکرار کنم چون به مسائلی متقرق پرداختيد که برای جواب به هر خطش بايد يک مقاله نوشت امايک نکته را فقط می گويم در مورد اينکه علی شتر خلافت را رها کرد و آن اينکه مردم علی را نخواستند اما علی سکوت نکرد و حضرت فاطمه هر شب برای گرفتن حق ولايت علی به مشاجره و مباحثه در مسجد ها و خانه انصار و مهاجرين می رفت و مطمئن باشيد علی را خدا انتخاب کرد نه مردم در ضمن ممکنه من ديگه به وبلاگ شما نيام چون از برخورد شما با خودم اصلا راضی نيستم و ترجيه می دهم فرصتم و وقتم رو برای انسانهای ديگری صرف کنم

نازلي

ساناز عزيز ، از بابت تصادف خيلي متاسفم ! خوشحالم كه صدمه نديدي ... و اما اون بغض تو ، سخت برام آشناست ! كاش ذهن ها همه رايحه ي نرگس داشت ...