الهی من قربون قد و بالات برم از وقتی بازنشسته شدی زبونت باز شده . چطور قبلا از اين حرفها نميزدی ؟

بايد به‌جاي فحاشي و هتاكي به ليبراليسم، آن را نقد كنيم

رييس‌جمهوري سابق در موزه ملي قرآن كريم گفت: ما هيچ رسالت جهاني نداريم، خيال نكنيد كه ما آمده‌ايم كه همه عالم را طبق روال خود به حكومت‌هاي ديگر تبديل كنيم و حرفهايي بزنيم كه صدها مشكل اقتصادي و سياسي در دنيا براي خود بوجود آوريم، چه كسي گفته كه ما رسالت داريم همه دنيا را مسلمان كنيم؟ اگر اين گونه بود فلسفه وجود امام زمان معنا نداشت.

/ 13 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ساناز

من شخصا اعتقادی به مفاهيمی مثل انتظار و.... ندارم و نميدونم خاتمی هم نظرش درباره انتظار چيست . ولی به نظر من اينکه وظیفه ما نيست که همه دنيا را شبيه خودمان کنيم حرف درستی است و اغلب مشکلات سیاست خارجی ما از همین تفکر صدور انقلاب ناشی میشود . من کمتر از تو از خاتمی دل خوش داشتم ولی به نظرم با آمدن رئیس جمهور جدید ارزشی بدجوری بهش علاقمند شدی و به نظرم برعکس از خاتمی دلخور شدی . ادبیاتت به شدت تغییر کرده ( خیلی بی جا کرده ؟!؟!؟! ). آدمها حق دارند مخالف ما باشند و مخالف با عقاید ما حرف بزنند . يا شايد با اين همه مخالفی ؟ شيوا وبلاگت هيچ شباهتی به شيوايی که من ميشناختم نداره !

شيوا

فکر کنم بايد چند تا مسأله رو توضيح بدم. اول اين‌که در بين سياست‌مداران ايران، من برای هيچ‌کس به اندازه‌ی خاتمی ارزش قائل نبوده و نيستم. اما دليل نمی‌شه که وقتی حرفی اشتباه (از نظر من) می‌زنه،‌چيزی نگم. ببين من به مفهموم انتظار اعتقاد دارم ولی نه اون انتظار بی‌خاصيتی که صبح تا شب بشينم گريه کنم که آقا ظهور کنه يا هر دقيقه برای ظهور و سلامتی آقا صلوات بفرستم! من با اون دسته که می‌گن منتظران مصلح بايد نه تنها صالح، که خود مصلح باشند، موافقم.

شيوا

خاتمی اگر به امام زمان معتقده،‌ من بعيد می‌دونم که فکر کنه امام زمان قراره يک‌شبه بياد و همه‌ی مشکلات دنيا رو حل کنه! زمينه‌سازی برای ظهور يکی از اصول مورد قبول همه‌ی شيعيانه، البته هرکس تفسير خودشو از اين زمينه‌سازی داره. يکی با گريه و زاری و يکی هم با عمل.

شيوا

حالا اين‌که سياست‌مداران(!) مرتبا در حال گند زدن هستن، مسأله‌ی ديگری‌ست! شايد نگرانی شهيد مطهری از همين‌چيزها بود که مخالف حضور روحانی‌ها در عرصه‌ی دولت و اجرا بود. در مورد رييس‌جوهور جديد هم من قبلا هم برات گفته بودم، يعنی توی يکی از کامنت‌ها نوشته بودم که ما مجبور به نتخاب بين يکی از اون دو نفر بوديم و کسی براساس اولويت‌هاش رأی داد. مگه تو که به رفسنجانی رأی دادی،‌قبولش داشتی؟

شيوا

ساناز جان!‌ به خدا تمام ايران در تهران خلاصه نمی‌شه و تهران هم ميدان ونک به بالا نيست! آدم تا توی يک شهر کوچک زندگی نکنه نمی‌فهمه تو دل اين مردم چی می‌گذره! تازه شهر من شهر فقير و محرومی نيست، نمی‌دونم اون‌جاها ديگه چه خبره!

شيوا

ببخشيد ان‌قدر پرحرفی کردم. آخرين حرف من همون جمله‌ی خودته: آدمها حق دارند مخالف ما باشند و مخالف با عقاید ما حرف بزنند.

كاوه

من نميدانم اين شيوا خانم كيستند. اما فكر ميكنم دليل اظهار افاضات بي دريغ ايشان تنبلي باشد و نه تلاشهاي متفكرانه. اگر كمي جد و جهد از خودشان صادر كنند و يك وبلاگ شخصي در بكنند ممنون و سپاسگزار ميشويم: اين اول. دوم اينكه من كرمانشاهي هستم و پدر و مادرم هر دو اهل شهرستانهاي كوچك هستند. من نميدانم اين شيوا خانم تهروني اين اطلاعات ذيقيمت رو از كجاشون تهيه كردن! اما تا آنجا كه در خاطر مبارك اينجانب ميآيد از همان سالهاي اول انقلاب تمام بزرگان و آقايان جا افتاده فاميل متصديان اين حكومت را - حداقل - جا... و ...كش خطاب ميكردند و هميشه هم شرمنده بودند كه نميتوان درباره اين جماعت مودبانه تر از اين حرف زد. و ديگر اينكه تا آنجا كه ما از همين مردمان شهرستاني خبر گرفته اين هيچكس به اين م.ش.نگ - منتخب شوراي نگهبان - راي نداده. اين آرا را هم اين حكومت از يك جاي خودش صادر كرده. و ديگر اينكه هر چند تا قاضي مرتضوي توي اين مملكت هست بسه شما ديگه بي خيال شو!

شيوا

جناب کاوه! شما هم اگر لطف کنيد و کمی مؤدب باشيد، ممنون و سپاس‌گزار می‌شويم!

كاوه

البته اينجا وبلاگ خانم خجسته است و از ايشان معذرت ميخواهم كه از فضاي آن براي مقصد شخصي ام استفاده ميكنم. بله حق با شماست من بي ادبم، پدرم اينقدر بي ادب نبود. بي ادبي را از همين آقايان ياد گرفته ام و خشن بودن را و هميشه حق به جانب بودن را. حديثي هست از حضرت علي - كه با اينكه از هرچه حديث و روايت است بدم مي آيد ميگومش - كه ميگويد مردمان هر سرزمين به حاكمانشان بيشتر شبيهند تا به پدرانشان. با اينحال من بر خلاف اينان كمي فكر ميكنم و ميبينم كه امروز كلا عصباني هستم و بر خلاف ايشان از شما معذرت ميخواهم.