من هم خواب دیده‌بودم

 

من خواب بد دیده‌بودم. می‌شد زانوی غم بغل بگیرم و بترسم و یخ کنم از خانه تکان نخورم و به همه دوستانم بگویم لطفا نروید و مراقب خودتان باشید. زانوی غم بغل نگرفتم، ترسیدم اما. از خانه تکان خوردم و به هیچ کس هم نگفتم نرو. می‌شد بنشینم خوابم را فرویدی تحلیل کنم، اوه! اوه! با آن همه باتوم روم به دیوار عجب تفسیری هم داشت بی‌حیا! و البته برآورده شدن یک آرزوی هرچند خیلی خیلی دردناک. تفسیر کردم کمی خندیدم کمی بغض کردم. می‌شد خواب را یونگی بررسی کنم، نکردم، هنوز تنهایی از عهده بررسی یونگی خواب‌هایم برنمی‌آیم. دیگر چه‌کار می‌شد کرد؟ از هرکس که می‌شناختم که احتمال داشت برود توی خیابان خواهش کردم بیشتر از همیشه مراقب خودش باشد و خواب را فراموش کردم. توی ماشین هم که صحبت از خواب‌های بد بود صدای خواب دیدن خودم را درنیاوردم...دیشب اما بغض توی خواب بالاخره اشک شد. من منتظرم که شبی برسد که من خواب خوب دیده‌باشم.

 

/ 7 نظر / 3 بازدید
مهدی

من هم این روزها از این دست خوابها زیاد می بینم منتهی به سبک قدیمی ها صبح اول صبح شیر دستشویی را باز می کنم و خوابم را برای آب تعریف می کنم تا خدایی نکرده آب از آب تکان نخورد ! [چشمک]

پویان

وقتی روزمون پر از کابوسه شبهامون پر از غمه از خواب انتظار معجزه داری؟

سهیل

سلام. خوابها مفسر نمی خواهند...گذر می خواهند...باید دید و گذشت...دیدین ... حالا بگذرین... یاعلی.

شکیلا

میرسه

امیر حسین

ببین تفسیر خواب نیاز به یک علم قوی و پایه روان شناسی خیلی محکم میخواد . اگه دکترای روان شناسی داری و پست دکترا تو با یک استاد یونگ شناس گذزوندی و 10 سالی سابقه کار کردن در کنار یک روان شناس با بیماری روانی داری که خود دانی . ولی انصافا اگه این شرایط رو نداری و فقط چهار تا کتاب خوندی و یکی دو تا کلاس رفتی - که جدیدا توی ایران مد شده - بهیچوجه به خوابهات توجه نکن .

سارا

با اجازه صاحبخانه: آقا اميرحسين! بنده به جز يك مدرك ليسانس فكستني مهندسي چيزي ندارم ولي خيلي خوابهايم را جدي مي گيرم و بر اساسشان تصميم مي گيرم و اصلا خوابهايم را مهمتر از ديده هاي روزهايم مي دانم و خيلي راهنمايي ها را از خوابهايم مي گيرم دچار توهم هم نيستم باور كن! (ميگي نه! از ساناز بپرس!!!!) .... براي اين هم يك شهودي دارم و آن اين است كه اتفاقا گاهي (دقت كن گاهي) مدرك گرايي ها و اسير قالبها و قوانين و تعاريف بيشتر و پيچيده تر شدن ها باعث مي شود كه از اصل قضيه به شدت دور شويم. اگر يكنفر در درون خودش صادقانه يك نكته اي را در مورد روياها يا خوابهايش وجدان مي كند حتما و قطعا قابل اتكا و صحيح است (اصلا صحيح چيست در اين مجاز اندر مجاز بماند....) حالا اگر هي بخواهيم موضوع را با اگر و اما و ممكن است ها پيچيده كنيم... شايد گاهي ره به تركستان است. بگذاريم شبان درونمان حالش را ببرد و هي موسي دماغش نشويم!

امیر حسین

اصلا حرفمو پس میگیرم . هر چی دوست دارین خواب خودتونو تفسیر کنین .